Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    Увеличение на тарифите на таксиметровия превоз предлагат от Асоциацията на таксиметровите синдикати в България (АТСБ). Дневната тарифа да бъде 1.20 лв. на километър, а нощната от 1.32 лв., престоят да се заплаща по 0.50 лв. Това е записано в предложението на асоциацията. В исканията на шофьорите е включено също първоначалната такса да стане 1.50 лв. Толкова искат да се плаща и за повикване. Като причини за увеличението от асоциацията изтъкват условията на труд и инфлационните процеси.

    http://www.ipo.bg/Default2.aspx?Arti...0c89ca&ref=rss

    ---
    Бойкот до дупка викам аз, друго няма да ги оправи

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    забравили са да споменат и исканите 1.50 за повикване
    така само с влизане в таксито си 3 кинта назад...

    и за протокола искам да спомена, че доколкото знам, на метан километърчето излизаше някъде към 4 стотинки.... останалите 1.26лв явно се дължат за усилията и дългите години учене, които всеки шофьор е прекарал в добиване на квалификацията си, така несравнима с незначителните компетенции на разните му там висшисти... ма така де, къде е да си шофьор(!), къде е да знаеш 3 езика....

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    От кого ги искат?
    От бюджета ли? Защото едно е да искаш, а съвсем друго някой да ти го даде. А за тия дето ще им ги дадат тия пари важи приказката на Бай ти Ганьо: "Имал бол пари, платил".

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    Искат,искат ама не дават....И аз искам шофьора да не е по потник и джапанки,да не пуши и да не слуша чалга.Искам таксито да е чисто и изправно,искам шофьора да не ми се оплаква че няма пари,искам да не се прави на луд за рестото и да се бърка с очакване че ще ми писне и ще кажа "мерси".Крайно време е простаците да си намерят друга работа освен да карат такси и маршрутка.Иначе и сега има бакшиши на новата тарифа,разни имитации на големите фирми които винаги отбягвам.Та добре е да искаш ама трябва и да дадеш.От кой го искат?Да си вдигнат тарифите като го искат.Никой обаче неще пръв защото ще му избягат клиентите.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    вица на в-к Новинар:
    Един чукча пристига на първи ноември в столицата за семинар. Вижда едно такси на автогарата и се качва.
    - До НДК.
    - Добре, няма проблем, казва шофьорът.
    Пристигат с таксито пред НДК, на апарата пише 6 лв.
    - Много скъпо бе, казва чукчата.
    - Еми от днес влизат новите цени в сила.
    Чукчата подава три лева на таксиджията и му благодари.
    - Защо ми даваш само три бе? - обръща се той към него.
    - Е ти не се ли вози с мене бе?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    Дайте да дадем ... или колкото повече - толкова повече ...

  8.  
     
  9. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #7

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    Докато има кой да дава - ще вдигат, я. Погледнете маршрутките - хората ще се избият да се натъпчат като говеда. Днес, като идвах на работа (пътувам с тролей No 9) - не вдиях едно свободно такси на обичайните стоянки , даже имаше малки групички от нервно пристъпващи очакващи да си вземат такси граждани. Ами и аз да съм на такситата, при това търсене как няма да вдигна цените... angel

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    Цитат Първоначално публикувано от sclera_bg
    Докато има кой да дава - ще вдигат, я. Погледнете маршрутките - хората ще се избият да се натъпчат като говеда. Днес, като идвах на работа (пътувам с тролей No 9) - не вдиях едно свободно такси на обичайните стоянки , даже имаше малки групички от нервно пристъпващи очакващи да си вземат такси граждани. Ами и аз да съм на такситата, при това търсене как няма да вдигна цените... angel
    еми така ще да е, като всеки иска от като се събуди до работа да му отнеме 30 минути

    а относно исканията нека си искат

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    И аз искам Европейска заплата, ама получавам .....Сомалийска

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #10

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    Те може да си искат, но докато спирайки СВОБОДНО такси от НДК в посока студентски град, бакшишът ми вика, че не е в тая посока и ме зарязва най-безцеремонно, вместо да си вземе 3-4 лв и да се явя навреме за изпита си, ще си останат само с мерака.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    А познай дали някой ще им оставя бакшиш ако вдигнат цената 1.20лв, а тези които ще им оставят ще са големи балъци. Всички бакшиши ми говорят как се е вдигнал бензина, а реално никой не кара на бензин, а на газ или метан. Във София се говори, че бакшишите немогат да обслужат всички желаещи(в софия май цената за килиметър е най ниска), докато във Варна се оплакват, че няма работа. До някъде ми е ясно защо варнаненските таксита нямат работа, винаги са били по скъпи от софийските. Ако се вдигнат цените съвсем ще останат без работа. Точно и поради тази причина такситата менте в София са много повече, от колкото във Варна. Във София наистина е много на сметка да се пътува с такси. Там автобусите са по-скъпи(така и не въведоха кондуктори във всеки автобус и продължава да има гратисчии), а такситат по-евтини от варненските. Ако във Варна беше същата ситуация такситата щяха да имат много повече работа. С едно нещо съм съгласен. Да се въведе пределна цена за км. и фалшивите таксита да ги няма. А забравих, че във Варна има много таксита, които примерно те закарват до свободния за 1.5лв. (информация от пролетта, сега може да е повече). Скоро разбрах, че имало и подобни таксита от центъра за кварталите. При тези условия как да има мераклии за истински таксита. Това говори, че дори да возят на много по-ниска цента пак има излиза сметката.

  14.  
     
  15. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #12

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    братле, може в София да са по-евтини, но помисли дали някога си дал повече от 5 лв. за такси там. А в София ги даваш, при това за 3-4 км пътуване... и 30 минути престой.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна та

    то нали знаете - всеки се оплаква , когато е доволен.
    Защо тогава башишите през 6м са с нова кола ( не говоря за наемите )
    мрънкат че им дават акомулатори с по-малка гаранция ( 6м ) заради честото палене и въртене на стартери.
    Аз ако не съм доволен от таксиджийството ще си търся друга работа, ама това е най-мързеливата и крадлива раса.

    @CKO дават се вече брат , с тези задръствания и 89 ст първоначална цена + 69ст/ км дневна - даваш ги че и отгоре.
    КАто сметнем и помпичките дето товарят - честитка 5-6 лв за по-малко от 4 км.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #14

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа




  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа

    ииихаааа!

    я да видим какви са цените вввв.... Лондон, примерно:

    "...the meter starts ticking at £1.40, and rises by 20p with every 219 metres travelled..."
    ( http://www.britainexpress.com/London/taxis.htm )

    превод в ефир: "... броячът започва от 1.40 лири и отброява по 20 пенса на всеки 219 изминати метра"

    смятаме по курса 1 лира = 2.80 лв и получаваме следните лондонски тарифи:

    "... броячът започва от 3.92 лв и отброява по 56 ст на всеки 219 изминати метра (равно на 2.56 лв / км)..."

    но на всеки е пределно добре известно, че софия, а и като цяло българия е с къде-къде по-висок стандарт от мижавата великобритания. а и тук всеки таксиджия знае английски. някой лондонски бакшиш да знае български, а? А?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлер на нощна тарифа - решение
    От Gogo Byte във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 28
    Последно: 12-08-15, 03:08
  2. НОЩНА ТАРИФА
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 52
    Последно: 05-05-15, 23:42
  3. Избор на климатик за 45 кв.м. дневна- сплит или 2 отделни
    От preslav1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 03-11-13, 11:06
  4. Нощна тарифа за тока - до кога?
    От prt във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 29-05-06, 11:59
  5. Какво искат жените ?
    От Az_sum_bre_ombre във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 66
    Последно: 27-04-05, 22:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе