Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Спира ли ви тока?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #1

    Спира ли ви тока?

    Здравейте съфорумци! Търсих тема подобна, но не намерих.Та да ви питам, дали честите спирания на тока напоследък ви пречат и притесняват? Как според вас бихме могли да направим?Дали това не е само тренировка и подготовка за зимата?
    Лично на мен ми пречи.Не съм наясно какво може да се направи по този въпрос.Споделете!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    52
    #2

    Re: Спира ли ви тока?

    Къде спира тока? При мен в центъра не е спирал не помня от кога.Само преди 3 месеца някакъв предпазител се бил претоварил и спря тока за 1 час на голямо каре Дондуков Раковски Мария Луиза и Сливница и това е всичко за половин година преди това не си спомням кога е спирал

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #3

    Re: Спира ли ви тока?

    Лично аз съм от Варна, последния месец имам чувството , че започват тренировки за режим.Днес и в офиса и у дома(центъра на Варна) спря.После на тренировките (центъра на Варна) отново спря за около половин час!!!!!Как е при вас?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    52
    #4

    Re: Спира ли ви тока?

    ооо аз не обърнах внимание то си пише,че си от Варна ами нещо явно местното енерго има ядове.В София поне в центъра не спира тока по кварталите не знам как е но мисля ,че няма проблеми защото предполагам ако беше станало практика щяха да писнат много хора а аз не съм дочул нищо.Иначе по-добре да спира отколкото да премигва ,че лошо за техниката без UPS

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Спира ли ви тока?

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    Здравейте съфорумци! Търсих тема подобна, но не намерих.Та да ви питам, дали честите спирания на тока напоследък ви пречат и притесняват?
    Ще зачестят с спадане на температурите. Има голяма повреда в подстанция "Добруджа". прави се ремонт, но няма средства Ремонта е свързан с доста голяма подмяна. Също има и овреда в подстанцията в "Чайка" .когато спря тока в цяла Варна преди около месец -имаше пожар там. Дежурни хич. Горяло е около 40 мин. до пристигане на пожарните коли.какви поражения има ??? тайна -източниците не продумват нито половин думичка повече.
    Така, че дупе да ние яко, може посред зима да останем на тъмно.

  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #6

    Re: Спира ли ви тока?

    Тук в Бургас, вчера е имало зверски токов удар и е имало и понагорели неща тук таме...

  8.  
     
  9. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #7

    Re: Спира ли ви тока?

    Всъщност дали проблема е в подстанциите ли е, или в ТЕЦ-Варна? Откакто приватизирах теца, от печалба излязъл на загуба. А подстанции са горели от край време.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re: Спира ли ви тока?

    Цитат Първоначално публикувано от god
    Всъщност дали проблема е в подстанциите ли е, или в ТЕЦ-Варна?
    TEC a си е наред.Ходя там по работа поне 1 път в седмица.
    Просто вече не стигат мощности , а подстанцията в Чайка е реликва. при мен в центъра няма засега спиране на тока.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: Спира ли ви тока?

    Цитат Първоначално публикувано от hard
    Дали това не е само тренировка и подготовка за зимата?
    Ееее, глупости сега! Нали Овчаров ОБЕЩА!!!, че няма да има режим на тока, след спирането на 3-ти и 4-ти блок на АЕЦ-а?

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,28644.0.html

  12. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #10

    Re: Спира ли ви тока?

    Е и аз съм от Варна, офиса ми е в Чайка. Ама при мен тока не е спирал скоро. Скоро беше гръмнала само някаква станция голяма и половината град беше изключен, ама повреда какво да се прави, навсякъде се случва
    Режим на тока няма да има, стига праноя... Просто както навсякъде другаде, трябва да се вложат много пари, но вместо да се вложат за хубави нови и дълготрайни неща, те се открадват половината и с другата полвоина се прави ремонт, който да изкара една зима

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #11

    Re: Спира ли ви тока?

    Вчера в центъра на Варна имаше профилактика от 9 до 12, но тока дойде по-късно
    но във вторник пак е спирал тока следобяд...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #12

    Re: Спира ли ви тока?

    Вчера в центъра на Варна, нямаше ток за около 30 минути, а днес си имаше хубав токов удар. Явно е от значение в кой край на центъра..., все пак ако е било профилактика не трябваше ли да предопредят!?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Спира ли ви тока?

    Да, нямаше ток около поливин час. На всеки му е ясно, че от безразборнте строежи мрежата се претоварва. Преди време беше изгорял трафопоста ни от претоварване. Уш сега сме с по мощен трансорматор. Друг е въпроса, че явно и подстанциите не са с необходимата мощност. Решението засега е да си купувате по-мощни UPS-и поне за комповете да има ток. Аз лично моя UPS го ползвах за осветлени когато беше голямата авария преди месец.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: Спира ли ви тока?

    За някои центъра е на 1 туба бензин оттам. Аз говоря за централният център -Македонският дом ,Часовника,Печатницата.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    203
    #15

    Re: Спира ли ви тока?

    ...Aз съм от провинцията ... дълбооооко в селската действителност ... не смея да се оплача :
    1.За два дена 14 (четиринадест) спирания за по 5-10 мин.
    2.За последните 2 седмици няколко стотици токови удара.
    3.Непрекъснат пад или повишено напрежение : (лампите мъждукат само или направо гърмят).
    4.Изгоряха ми 2 телевизора , монитора ми гръмна , видеокарта , импулсни захранвания 3 , кондензатори , керамични филтри , сума ти предпазители .(за лампи и др. няма да пиша)

    Show must go on .... Интернет доставчика ми счупи рекорд с изгърмели суичове . За сметката ми няма да кажа нищо (иначе трябва да ме цензурират).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Цената на тока...
    От babati във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 08-07-12, 15:40
  2. Как да разбера защо тока ми е много
    От nikolayvarna във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 70
    Последно: 03-03-12, 18:43
  3. ФАКТУРИТЕ ЗА ТОКА,двойни сметки
    От sandyrs във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 30-01-12, 21:36
  4. Нерегламентирано Спиране на Тока в София!
    От DeathKnight във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 26-03-08, 22:22
  5. Нощна тарифа за тока - до кога?
    От prt във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 29-05-06, 11:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе