Резултати от 1 до 10 от общо 10

дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #1

    дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

    здравейте, ще правя размествания вкъщи и се налага да скася плота на кухненското обзавеждане.
    един плиятел ми обеща да ми даде електрически трион /зеге/.
    въпросът ми е има ли някакви тънкости за да се среже по права линия, т.е. да не стане грозно

    10х

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #2

    Re: дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

    аз като режа/модвам Case-та ... - просто си режа и си ги модвам, и така...

    само да ти кажа, че първият път нищо не стана..* - остана си вечно моя първата "Case".




  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re: дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

    Със зегето по-лесно се докарва крива линия,отколкото права . Вземи ножче подходящо за този материал,а не за дъски или метал.И да е марково.Старай се да притискаш зегето към плота и едновременно да спазваш права линия.Направи предварително няколко пробни сряза за да ти свикне ръката. Ако се наложи да купуваш нов плот искай там да ти го срежат и обкантят!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #4

    Re: дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

    Тая работа си е за циркуляр. Инструментът прави майстора. Разчертай и работи откъм обратната (долната) страна на плота. Добре е да залепиш тиксо върху плота (там където ще минава среза).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #5

    Re: дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

    С един добър трион би станало по-право, и залепи наистина тиксо откъм ламината защото се отчеква.После запиляваш и финосваш.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #6

    Re: дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

    а от какъв материал е плота?? след като се среже страната ще се вижда ли или е към стената? ще има ли обилно вода по него? самия плот има ли отстрани ръб за задържане на водата? ако е ПДЧ няма да можеш да го срежеш с триона толкова лесно. И ако питаш мен по-добре да сложиш една шина и да я стегнеш точно на линията на сряза и да водиш триона по нея. Като го отрежеш е най-добре да се запечата с нещо ( боя, лак и т.н.) защото после от влагата ще се надуе и ще се разпадне. Ако се вижда може да залепиш от ваденките които са за облицовка на маси и подобни ( има всякакви шарки и сигурно ще има с цвят като твоя плот). А пък ако има ръб отстрани за водята може да залепиш от пластмасовите шини и от тях има различни цветове така че успех !

  8.  
     
  9. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #7

    Re: дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

    В домашни условия това ще е трудна задача, но щом си ентусиаст... По-добрия начин е с циркуляр. Поставяш една права плоскост неподвижно закрепена за плота, която да ти осигури движението по "права" линия. Придържаш циркуляра (зегето) към нея и към плота с натиск и се надяваш да се справиш добре. След това ще дойде и кантирането - купуваш олепилен кант и пак като в домашни условия на- вероятно не разполагаш с пистолет за топъл въздух, така че прибягваме до ... ютия - "гладиш" канта като не прекаляваш. Остава да махнеш излишъка от канта с обратната (тъпата) страна на макетно ножче. Успех.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #8

    Re: дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

    1. Има си нарочни ножчета, при които не се повреждат ръбовете. Ползвал съм такива и резултата беше повече от очакванията ми. По-спомен, такова ножче е около 2 лв
    2. Няма проблем по-принцип да докараш хоризонталната права линия. По-голям преблем е да докараш "вертикалната права линия", т.е. ножа тръгва накриво и започва да не се движи идеално вертикално спрямо равнината на плота. Зависи колко ти е дебел плота. Ако не е много дебел (20-30мм), такъв ефект рядко се получава

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

    Aко срязаните части ще са към стена - използваи пластмасови первази - продават се всякакви разновидности - специално за кухненски плотове. Скриват всякакви неравности и фуги.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re: дайте съвет за правилно срязване на кухненски плот

    Не знам от кой град си , но моят съвет е да отидеш в дърводелска работилница или цехче. За 5лв ще ти отрежат плота и може и да го кантоват. Ако не си рязал по-добре недей се захваща за да не се захаби плота.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 09-02-14, 22:10
  2. Съвет за кухненски бойлер
    От Venko Grigorov във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 15-10-13, 09:12
  3. Кухненски плот за вграждане Електролукс
    От mdi във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 07-07-13, 23:36
  4. Дайте съвет
    От jorkata81 във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-11, 14:52
  5. Съвет за печка с керамичен плот.
    От valerko във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 12-06-09, 15:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе