Резултати от 1 до 12 от общо 12

Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #1

    Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    26 Юли 2006, 08:44
    Източник: БГНЕС

    Пушенето по време на употребата на алкохол може да намали неговите вредни последствия, предполагат учени.
    За момента обаче лабораторни изследвания се провеждат само с плъхове. Изследователи от американския щат Тексас изучавали промените в кръвта на плъховете, на които са давали определени дози алкохол и никотин. Те са стигнали до извода, че при плъховете “пушачи” нивото на алкохол в кръвта е по-ниско, отколкото при останалите. Това се обяснява с абсорбирането на алкохола в кръвта. Но ако тези процеси протичат по сходен начин и в човешкия организъм, учените предупреждават, че пушачите могат да пият повече, което ще доведе до нежелателни последствия. Американските учени са обяснили, защо нивото на алкохола в кръвта на плъховете е намалявало с увеличаването на нивото на никотин. Те предполагат, че никотинът забавя попадането на алкохола в червата, където именно той са разгражда. Професор Вей Цзюн Чен, който ръководи научния екип, смята, че алкохолът и пушенето са най-често взаимно свързани. “Тъй като желания ефект от алкохола съществено намалява под въздействието на никотина, особено при хората, които често пият като студентите, може да възникне желание да се пие повече, за да се достигне приятния и желан ефект”,твърди той. “С други думи, пушенето изглежда води до повишена употреба на алкохол”, смята професорът. Служителката на Националния институт за здравеопазване на САЩ Сюзън Майер смята, че процесът на разграждане на алкохола повишава нивото на токсични производни на алкохола в организма. “Това е особено вредно за подрастващите и младежите, които пият, защото именно тези групи най-често смесват алкохола с никотина. Заради това свързаните с алкохола хронични заболявания могат да бъдат развити от тях по-рано, отколкото при останалите хора”, смята тя. Старшият преподавател отлондонския Институт по психиатрия Дейвид Бол определи изследването като изключително интересно и се учуди, че по-рано никой не е направил подобно проучване. “Естествено, това изследване е с плъхове, а не с хора. Най-важното е да се разбере дали действа и в човешкия организъм, а след това какви могат да бъдат последствията”, каза той.

    http://it.dir.bg/2006/07/26/news470331.html

    Е, не сме плъхове, ама...интересно! На другия ден след някое изпълнение имам чувството, че съм изял пепелника, но щом учените го казват . А дръги фактори дали имат влияние върху процеса? От собствен опит мога да потвърдя, че алкохола и "каките" не трябва да се консумират едновременно...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    този материал ми звучи като, да речем: "по-голямата доза стрихнин намалява ефекта от поемането на цианкалий"...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #3

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохол

    Личният ми опит и практика накланят мнението ми в полза на обратната теза.
    Ама то май си го пише - "никотинът забавя попадането на алкохола в червата, където именно той са разгражда" - е значи няма да усещаш ефекта от приетия алкохол и си пукваш от алкохолно натравяне.
    Стигал съм до подобни състояния

    p.s.Между другото,доколкото знам - алкохола се разгражда не в червата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    демек ако пуша - по трудно се напивам !
    нещо не го вярвам !

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #5

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Личният ми опит и практика накланят мнението ми в полза на обратната теза.
    Ама то май си го пише - "никотинът забавя попадането на алкохола в червата, където именно той са разгражда" - е значи няма да усещаш ефекта от приетия алкохол и си пукваш от алкохолно натравяне.
    Стигал съм до подобни състояния


    p.s.Между другото,доколкото знам - алкохола се разгражда не в червата.
    Стига бе... И духове ли има в тоя форум ? angel

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    Е, какво сега? Преди да започнем да пием, да вземем да се подковем с по 1-2 кутии цигари ли?

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    Алкохола може да минава през много места (стомах, черва...), но се разгражда само в черния дроб, като достига до него чрез кръвта. Именно затова и най-сериозните поражения които нанася са на черния дроб.

    Личния ми опит показва, че като пуши човек се напива по-лесно. Обяснението го оставям на "учените"

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Личния ми опит показва, че като пуши човек се напива по-лесно. Обяснението го оставям на "учените"

    А моя личен опит показва, че като пия, започвам да пуша поне двойно повече... явно естествена защитна реакция...

    Нищо чудно, че пия само 5-6 пъти в годината и то все по празници...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #9

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    Аз пък съм съгласен с твърдението. Само че важи само за вечерта, на сутринта махмурлука е един и същ. С разликата, че ако си пушил ти иде да си изповръщаш и дробовете.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    168
    #10

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    Аз от личен опит знам, че колкото повече пуша на купон,диско и т.н. по-бързо се напивам. А на сутринта е лошо - все си казвам ПОВЕЧЕ НЕМА ДА ПИЯ, ОТКАЗВАМ ЦИГАРИТЕ!!!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #11

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Стига бе... И духове ли има в тоя форум ? angel

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #12

    Re: Пушенето “намалява“ вредите от алкохола

    То е много ясно, че с алкохол си се павка повече. Даже понякога цигарата ми е пепелника, а вече съм запалила друга. На сутринта все едно слон ми е стъпил на гърдите, главата да не говорим какво и е....как съм могла да пуша не знам....
    При отказване от цигарите обаче алкохола става съблазън номер 1 за пропушване (хихи голямо изречение съставих . Тогава нямаш грам воля и си викаш "е какво пък от една цигарка не съм пропушил, утре ще му мисля"....продължението на сутринта с кафето

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 24-02-10, 10:42
  2. Sony намалява цената на своя Blu-ray плейър
    От IvO™ във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 07-06-07, 10:13
  3. Отговори: 9
    Последно: 02-07-06, 20:04
  4. какво е удоволствието от алкохола?
    От vasilbg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 42
    Последно: 18-05-04, 11:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе