Резултати от 1 до 8 от общо 8

Пак тези сметки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. silverfox
    Guest
    #1

    Пак тези сметки

    Ето - седя си пред компютъра и пак си гледам високите сметки за парното и тока.
    Да започнем с тока - от началото на пролетта сметките ми започнаха да растат с всеки месец, макар че в начина ми на живот нищо не се е променило. От ~30-40лв до ~80-90лв. в момента. Опитах се да се оплача в Електроразпределение, но се оказа, че понеже Велико Търново се води към Електроразпределение Горна Оряховица, трябва да ходя до там да се жалвам. И ако отида - какво? Нищо - мога да ги съдя. За надписаните сметки миналата година - какво? - пак мога да ги съдя. Но едва ли мога да ги осъдя.
    Гледам сметките за парното - точно 2 пъти по-високи от миналата година. Имам парно, само защото и да нямам пак си плащам - за тръбите дето минавали през дома. Имало закон за това, само че аз не съм го виждал. Ако има излиза, че минаваме към държавен рекет - нищо ново.
    Сложили са ми лихви за просрочените сметки, само че пак не знам на какво основание. В бележката е цитиран само един член от Наказателно Процесуалния Кодекс - чл.237 буква "к":
    Дял трети.
    ПРОИЗВОДСТВО ПО ИЗДАВАНЕ ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ЛИСТ
    Глава двадесет и втора.
    ПОДЛЕЖАЩИ НА ИЗПЪЛНЕНИЕ АКТОВЕ

    Чл. 237. (Доп. - ДВ, бр. 70 от 1998 г.) Подлежат на принудително изпълнение:

    к) (предишна б. "ж" - ДВ, бр. 124 от 1997 г., в сила от 01.04.1998 г., предишна б. "з" - ДВ, бр. 105 от 2002 г., предишна б. "и" - ДВ, бр. 84 от 2003 г.) други документи, въз основа на които законът допуска да се издава изпълнителен лист;
    И какво значи това? Пълна мъгла. Ако искаш можеш да ги съдиш...

    И какво излиза - в нашата мила татковина всеки те "такова" пък ти ако искаш можеш да съдиш наред.

    Нека някой ако е по-запознат с начините за търсене на права в такива случаи да драсне 1-2 реда с общи насоки, иначе ще обикалям институции докато ми се проясни.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #2

    Re: Пак тези сметки

    здрасти,
    приятно ми е да видя и други от Велико Търново

    А по въпроса - всичнки и навсякъде ни таковат.
    Като си помислиш - половината от доходите ни отиват в държавата
    - около 25% осигуровки
    - 20 % ддс
    - останалото е ТАКОВАНЕ

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #3

    Re: Пак тези сметки

    Точно си получих сметката за парно и се чудя за какво плащам. Такса мощност отпадна,нали? Не плащам топла вода, но ми идва сметка 3.22лв. За какво е това някой знае ли? Пише топлинна енергия за месец юли?????????????? ама какво е това?

    За изравнителната сметка не ми се говори. В магазина ми монтираха топломери есента. Сега получавам изравнителна сметка, която точно показва отчетите на двата топломера + още 2 отчета????????????? Като се обадих да питам какво е това ми казаха, че били служебни отчети. Е да, обаче се прибавят към отчетите на топломерите, даже цифрите са по-големи. Казаха, че това били служебни отчети на топломерите през лятото........ама аз лятото не съм имала топломери......аааааааааа ами тогава грешка е станала ми съобщават отсреща. Пуснете една молба за корекция на сметката по факса. Пуснах аз молба и оттогава ни вест ни кост.
    Ама ако не бях забелязала тези служебни единици? а каква е изобщо тази простотия? Докога топлофикация ще ни занимават с надписани сметки, безкрайни опашки в техем, разправии и какво ли не още усложняване на живота.............

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: Пак тези сметки

    Молба!? За какво точно трябва да им се молиш!? Наглост...
    По факса!?...Нямаш ли входящ номер за внасянето на документ в деловодството, досещаш се, че документът най-вероятно е отишъл в "кръглата папка".

    Трябва да се завеждат дела с/у големите компании, без оглед на това, че са големи, единствени, монополисти и т.н. Хората не трябва да се притесняват, че компаниите ще спечелят - това не е вярно. Всички случаи, за които съм чувал, са завършили с решение на съда с/у компанията. Това се отнася и за дела по трудови отношения - в огромната част от случаите печели работникът, а не работодателя.

    Докато не започнем да търсим правата си дори за най-дребните нередности, безобразията ще продължават. В САЩ, всички знаят, че това се е превърнало в начин за печелене на пари - има хора, които дебнат да станат жертва на някоя нередност от страна на богата компания, за да съдят компанията за обезщетения.

  6. silverfox
    Guest
    #5

    Re: Пак тези сметки

    Когато търсиш пари под дърво и камък да си платиш сметките не може да мислиш много-много за съдебни дела. А по-голямата част от населението е точно на това ниво.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #6

    Re: Пак тези сметки

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Когато търсиш пари под дърво и камък да си платиш сметките не може да мислиш много-много за съдебни дела. А по-голямата част от населението е точно на това ниво.
    напълно те подкрепям

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re: Пак тези сметки

    Мамка им. Не може да е истина - ние си плащаме за всичко.
    Решили са да слагат електромери на улицата. (Не живея в махлата , а на 300 метра от градския часовник).
    До тук - добре. Ама нас ще ни събарят - ще се строи кооперация - до месец ще ни гътнат.
    Ние сме по изграждането на нови електромери - други са по събарянето - това ми казаха.
    Мамичката им - 3 дни нямаме ток и още 3 може да стане - никакво предупреждение - нищо.
    Свалят шалтера и - това е. И това е за обект, предстоящ за събаряне - ама ще се усвоят парици.
    Евала на циганите - смучат и не им пука - ние си плащаме. Не искам да съм циганин, ама не ме питат!!
    Мамка им - ще стана циганин..............

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    Re: Пак тези сметки

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Когато търсиш пари под дърво и камък да си платиш сметките не може да мислиш много-много за съдебни дела. А по-голямата част от населението е точно на това ниво.
    Това е идеята. От тичане да не ти остава време да мислиш "за глупости".



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 188
    Последно: 16-02-23, 07:58
  2. ФАКТУРИТЕ ЗА ТОКА,двойни сметки
    От sandyrs във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 25
    Последно: 30-01-12, 21:36
  3. Задача без никакви сметки (ХВАЛБА)
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-11, 15:48
  4. сметки за ток
    От nely във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 29-05-08, 23:14
  5. Плащане на сметки чрез еPay
    От Jenny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 12-03-05, 10:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе