Резултати от 1 до 12 от общо 12

Плащане на сметки чрез еPay

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #1

    Плащане на сметки чрез еPay

    Честит празник! Бъдете здрави и самоуверени!



    От месеци вече плащам всичките си периодични сметки чрез Интернет, еPay. Засега нямам никакви проблеми, освен със Софийска вода, която обновява базата си всяка седмица. Смятам да опитам и да пусна банков превод.

    Вие ползвате ли тази услуга? Споделете имате ли проблеми?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Плащане на сметки чрез еPay

    Да, Jenny, ползвам я и до този момент не съм имал никакъв проблем. Работи си услугата...

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #3

    Плащане на сметки чрез еPay

    Работи и съм доволен - ползвам я вече повече от две години, само че извън софия е много малък обхватът на предлаганите услуги - напримр във Варна е невъзможно да се плати слетката за вода, така, че една опашка за плащане пак остава. Иначе за телефони, ел. енергия е много удобно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #4

    Плащане на сметки чрез еPay

    От кои сайтове извършвате транзакциите и ила ли вариант от едно място да се плаща и ток и вода и телефон?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #5

    Плащане на сметки чрез еPay

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От кои сайтове извършвате транзакциите и ила ли вариант от едно място да се плаща и ток и вода и телефон?



    <div align="right">Originally posted by FIFA*-*11/03/2005*:* 15:56:41</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    От www.epay.bg

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    10
    #6

    Плащане на сметки чрез еPay

    Във Варна също може да се плаща вода чрез epay

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #7

    Плащане на сметки чрез еPay

    Може ли някой да обясни подробно, моля, процеса на регистрация на дебитна карта в системата ePay през банкомат? Или ако нещо не съм доразбрал, да опише накратко реалния процес?

    Защото се скъсах да ровя из опциите на банкомата на EIBank на бул. "В. Левски", обаче НИКЪДЕ не видях нищо подобно на регистрации и пр.

    Благодаря предварително!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    10
    #8

    Плащане на сметки чрез еPay

    Трябва да разрешиш плащане през интернет. Намира се мисля в други улуги. На някои банкомати го няма като услуга. Струва левче доколкото се сещам.

  11. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #9

    Плащане на сметки чрез еPay

    Ползвам ePay за почти всичките си сметки - и така от близо 2 години вече.



    Случи се само веднъж да платя ток и същия ден някой друг да плати същата сметка на каса - Енергото го оправиха (прихванаха сумата) още със сметката за следващия месец.



    Даже веднъж и данъците си платих от там [:D]



    Някои банки все още се дърпат и не се "отварят" изцяло към бъдещето - не позволяват да си провериш наличността в дебитната карта през ePay.



    Ако питаш за сигурност - ползвам им безплатния сертификат. Много колеги карат и без него даже и до сега не са се оплаквали някой да им "дръпнал" от сметките.



    Иначе имат върху каво да поработят още от Датамакс - интуитивност на менюта, последователност на операциите, ...



    А някой знае ли дали "Софийска водаЮ още разиграва томбола (ПЦ) за платилите през ePay?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #10

    Плащане на сметки чрез еPay

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Може ли някой да обясни подробно, моля, процеса на регистрация на дебитна карта в системата ePay през банкомат?



    <div align="right">Originally posted by BerkStock*-*11/03/2005*:* 18:01:21</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Цитат от сайта на e-pay:

    "Регистрираните клиенти въвеждат данни за своята карта в ePay.bg, като предварително я активират за плащане на банкомат. Това става от менюто на банкомата "Допълнителни функции" - "Плащане по Интернет". Не забравяйте - Вашият ПИН никога не се въвежда в Интернет, а само на банкомата." [^]

    Някои автомати не поддържат тази услуга, така че опитай от друг автомат.



    prt, доколкото знам, томболата на Софийска вода, която върви в момента, е за всички редовни платци, независимо от начина на плащане.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Плащане на сметки чрез еPay

    А какво би станало ако някой хакне компа. може ли да опразни сметката.Въпросът ми е за сигурността доколко тя е гарантирана.

  14.  
     
  15. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #12

    Плащане на сметки чрез еPay

    Сигурността ти “гарантират”:

    Username – който по подразбиране IE ти го пази някъде (за да ти улесни логването)

    Password – не знам колко лесно биха ти я прихванали

    Certificate – за него знам малко – (1) че може и без него и (2) че ако го ползваш и искаш от различни компютри да плащаш през ePay – трябва да си го експортнеш и носиш със себе си... Не знам колко лесно биха ти го “свили” от ПЦ-то.



    За повече подробности – дано ru-boy се намеси...



    Рискът като цяло не е мнооого голям, защото преводи могат да се правят единствено към регистрираните в ePay търговци (БТК, топлофикация, данъчните, ...), т.е. не мога да наредя превод към произволна банкова сметка - трябва да платя нещо (стока, услуга, данъци). Ако хакерът пазарува (цветя за жената или книги например), то той трябва да смени и адреса на получаване – иначе ще ги получи моята жена ...



    И последно от мен – ако чак толкова те е страх и си навит да плащаш малко повече такси на банките – открий си депозитна сметка, която е вързана с картовата ти сметка. През банкомат можеш да нареждаш преводи от едната в другата и по този начин да поддържаш само малки наличности в картовата си сметка. Ако те “хакнат” – гориш само с наличността в картовата сметка. В повечето банки таксата за такива преводи е 22 стотинки и стават за 24 часа (през уикенда не става – ако заявиш в петък – парите ще дойдат чак в понеделник ).


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при плащане през Paypal
    От civica във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 01-10-17, 15:56
  2. Онлайн плащане
    От serenade във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 01-08-11, 18:47
  3. сметки за ток
    От nely във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 29-05-08, 23:14
  4. Пак тези сметки
    От silverfox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-06, 14:47
  5. Плащане по и-нет ?
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 05-06-05, 00:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе