Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Климатик във входа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #1

    Климатик във входа

    Здравейте приятели имам следния казус:
    Един комшия си сложи климатика (външната част) на стената вътре в общото етажно пространство и сега когато го пусне духа топло и в общата част на етажа става голяма жега. Законно ли е това, т.е. има ли закон който да му забранява да го слага там или може ли да бъде атакуван с някоя правна норма ?
    Четох Закона за Етажната собственост, но не можах да открия нищо конкретно там.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Климатик във входа

    не съм го чел, но общото стълбище затова е общо, защото не е на никого поотделно в нито една своя част. въпросният собственик на жилище притежава и идеална част от стълбището, но не и "в реални граници", равни на 0.5х1м, на които да си закачи външното тяло. освен това с действията си той засяга пряко други лица (все едно да си пусна бурията на печката на дърва във входа, 'щото отвън вятъра връщал сажди)

    ако не разбира от дума и го е закачил на място, където минават 50 човека на ден, никой не би могъл да установи кой му е наврял картоф в отточната тръбичка, примерно. ама едни вандали са се навъдили!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Re: Климатик във входа

    ами при мене едни така са си нагласили отточната тръбичка на климатика, че почти капе на главата на този, който си отваря външната врата, а през зимата става пързалка точно пред входа.....

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #4

    Re: Климатик във входа

    Съберете се живеещите от входа и се срещнете с въпросният съсед. В повечето всички случаи има начин да се разберете с него по нормален начин и да постигнете някакво приемливо решение. Ако това не помогне...малко фантазия...

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Климатик във входа

    Хайде, чай пък толкова да ви е горещо на стълбището! Пространството е доста голямо за да може климатика сериозно да повлияе на темпаратурата.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: Климатик във входа

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Съберете се живеещите от входа и се срещнете с въпросният съсед. В повечето всички случаи има начин да се разберете с него по нормален начин и да постигнете някакво приемливо решение. Ако това не помогне...малко фантазия...
    И някой по-красноречив съсед да му внуши, че когато външното тяло не е монтирано навън и не се вентилира правилно, то харчи много повече ток, че може да се повреди, че, че..... абе все в тоя дух...

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #7

    Re: Климатик във входа

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    И някой по-красноречив съсед да му внуши, че когато външното тяло не е монтирано навън и не се вентилира правилно, то харчи много повече ток, че може да се повреди, че, че..... абе все в тоя дух...
    Ама то, найстина е така, защото през лятото външното тяло се охлажда, а през зимата се затопля(защото външната температура колкото и да е ниска, е много по-висока от тази на фреона циркулиращ в него)

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Климатик във входа

    Не е така. През лятото външното тяло трябва да е по студено, а вътре в сградата е по студено. 100% съм сигурен, че са го сложили вътре само заради отоплението. Външното тяло така ще е по топло и климатика ще топли по добре и пича ще плаща по малки сметки за ток.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Климатик във входа

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Не е така. През лятото външното тяло трябва да е по студено, а вътре в сградата е по студено. 100% съм сигурен, че са го сложили вътре само заради отоплението. Външното тяло така ще е по топло и климатика ще топли по добре и пича ще плаща по малки сметки за ток.
    Разбира се, че е така, но номера е да го убедиш в противното.... (освен ако не е спец)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #10

    Re: Климатик във входа

    Той не е спец, но е военен и няма да ви кажа колко е твърдоглав - полковник е . Ще пробваме с разговор, но съм малко скептично настроен. Ще се пробваме да го метнем . Аз за това и за закон питах, като му кажеш "според еди кой си закон нямаш право" може да се дръпне.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #11

    Re: Климатик във входа

    Цитат Първоначално публикувано от De4ev
    Той не е спец, но е военен и няма да ви кажа колко е твърдоглав - полковник е . Ще пробваме с разговор, но съм малко скептично настроен. Ще се пробваме да го метнем . Аз за това и за закон питах, като му кажеш "според еди кой си закон нямаш право" може да се дръпне.
    Закона мисля че е за общата етажна собственост и съм почти сигурен, че комшията ти няма право да си сложи вътре климатика без съгласието на съседите ... от друга страна ти и сам каза че въпросния индивид е твърдоглав та дрънка и колкото и да му цитираш закона само ще си го премести. Тъй че общо взето имаш 2 алтернативи - едната е да отидете на съд, което ме съмнява да направиш, а другата е да го откажеш от идеята с няколко дребни повреди Със сигурност последното ще подейства по-бързо и ефективно както всеки път като бръкнеш в джоба на селяндура

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #12

    Re: Климатик във входа

    Цитат Първоначално публикувано от De4ev
    Здравейте приятели имам следния казус:
    Един комшия си сложи климатика (външната част) на стената вътре в общото етажно пространство и сега когато го пусне духа топло и в общата част на етажа става голяма жега. Законно ли е това, т.е. има ли закон който да му забранява да го слага там или може ли да бъде атакуван с някоя правна норма ?
    Четох Закона за Етажната собственост, но не можах да открия нищо конкретно там.
    Направете общо събрание на входа и да вземете решение,с което да го зъдлжите да си премахне компресора
    Ако не иска, направо ще си извадите изпълнителен лист и съдия изпълнител ще го задължи

    И друг вариант има отидете до кметството и пуснете сигнал за незаконон поставен компресор във входа.

    Третия вариант е да му изпуснете фреона този ще сработи 101% въобще няма да разбере какво става

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    131
    #13

    Re: Климатик във входа

    Няма оправия по законен ред. Имам подобен проблем. Опитах по всички законни начини и няма резултат. Ангажирах дори адвокати. Остана само един начин. Незаконния. В незнайна нощ някой да го повреди.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #14

    Re: Климатик във входа

    Цитат Първоначално публикувано от De4ev
    Той не е спец, но е военен и няма да ви кажа колко е твърдоглав - полковник е . .....
    Ми намерете тогава един генерал- да издаде необходимата команда+ няколко непоряда...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #15

    Re: Климатик във входа

    С една пръчка блокирате перката на вентилатора, нека после да сменя мотор или компресор. Смяна компресор е поне 300 лв Ама това е адски тъпо решение - климатик във входа!

    Е, ако се съгласи да обърне режимите - това е друго нещо - лятно време ще разхлажда входа, зимата ше го топли!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. не мога да намеря AUX входа на CD ????
    От choker във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 2
    Последно: 13-11-11, 13:30
  2. Крушката във входа гори често.
    От ivanvv във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 18-04-11, 22:46
  3. ТВ LCD JVC не ми излиза HDMI входа
    От plkochev във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 08-03-11, 22:54
  4. Дали си изгърмях HDMI входа?
    От spritable във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 11-02-11, 20:57
  5. LG 37LB1R и проблем с видео входа
    От pro във форум LG телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 30-12-06, 14:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе