Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Какво мислите за стикерите на "24 часа" - "Карай умно, стигни жив", дето се лепят на задното стъкло? Добра идея, но като че им липсва доброто художествено оформление, което да привлича погледа. А и джигитите, които те настигат и изпреварват с разлика в скоростта от 80 км/ч сигурно няма да успяват да разчетат дребният текст.

    Аз самият най-редовно пътувам в командировки из цялата страна с кола и всеки ден като че ли става по-лошо по пътищата. Забелязал съм, че "каскадьорите" на пътя - когато успея да ги зърна, разбира се - си приличат по няколко неща: тъпа самодоволна мутра, 2 пръста чело, задължителните слънчеви очила, качени на темето, кола - БМВ или Ауди. Но пък има и пишман каскадьори с по 20 годишни издухани возила които се опитват от глупост да им подражават.

    Най ме дразнят бързаците, които като видят че между теб и предната кола има 5 метра дистанция - най нахално те изпреварват и се наместват на това малко пространство, карайки те да набиеш спирачките. Май единственият начин да ги излекуваш такива е като видиш че те изпреварва - бързо скъсяваш дистанцията с предната кола, да ги оставиш на сухо и да им погледаш малко сеира.

    Защо в Европа, по-точно в Германия по междуселските им пътища колите се движат с 80-90 км/ч в колона на точно еднакво разстояние една от друга - като броеница! Да ти е драго да гледаш такъв ред. И даже да могат да изпреварят - не го правят, карат си в колоната дисциплинирано. Няма кой да ти святка отзад или пък още повече - да ти свири. Освен някой гастарбайтер, разбира се. Та какво ни липсва? Възпитание? Дисциплина? Отговорност? Уважение към другите? Акъл? Вежливост? Или май всичко това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Да си почеша и аз езика...
    Според мен:
    -лепенките са си простотия
    -бързаците не ме дразнят и не ги засичам
    -колите в Германия се движат така,`щото ги управляват предимно германци в Германия 
    -нищо не ни липсва  - всичко си го имаме накуп.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ...Та какво ни липсва?...
    сигурност в битието и спокойствие за утрешния ден

    когато се чудиш дали няма да те изфичкат от работа заради настроенията на шефа-кретен, или дали няма дъщеря ти да се върне изнасилена от 6 мангала - не ти е до дисциплинираност и ред, а ти иде да ритнеш на някой един шамар! а това най-лесно се избива на пътя, където си анонимен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    42
    #4

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    и аз да допълня.. не се смятам за каскадъор, независимо че карам бързо, когато е възможно.
    roumen68, искаш всички да са толерантни, а ти си готов да засичаш който те изпреварва, за да го излекуваш???
    Не знам как бих реагирал на този номер??? По всяка вероятност ще се прибера в лентата и ще те изтикам извън пътя, вместо да се ударя в насрещната кола

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Цитат Първоначално публикувано от heinachi
    и аз да допълня.. не се смятам за каскадъор, независимо че карам бързо, когато е възможно.
    roumen68, искаш всички да са толерантни, а ти си готов да засичаш който те изпреварва, за да го излекуваш???
    Не знам как бих реагирал на този номер??? По всяка вероятност ще се прибера в лентата и ще те изтикам извън пътя, вместо да се ударя в насрещната кола
    Не съм засичал досега, защото си е опасно и за джигита и за невинният насрещен. Но понякога ми писва от тези номера. Това не е ли същото - все едно си на опашка и си чакаш реда, когато някой дето се прави на нахакан ти удари един лакът в гърдите и те пререди, демонстрирайки какво - че не е толкова тъп като теб да си чака реда. Демонстрира мощна кола ли? Ами и аз си карам мощна 2 годишна кола, но смятам за тъпо да го демонстирам по такъв начин. Не е ли в това възпитанието - даже да превъзхождаш другите с дадено нещо - в случая с мощност на двигателя - да си спазваш вежливото поведение, а не демонстация на превъзходство и криворазбран бабаитлък?

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ...Демонстрира мощна кола ли? Ами и аз си карам мощна 2 годишна кола, но смятам за тъпо да го демонстирам по такъв начин. Не е ли в това възпитанието - даже да превъзхождаш другите с дадено нещо - в случая с мощност на двигателя - да си спазваш вежливото поведение, а не демонстация на превъзходство и криворазбран бабаитлък?

    Демонстрират знаеш ли какво? Демонстрират суперменски напъни с цел да впечатлят русата кукла на дясната седалка, която освен да гледа през прозореца и да си бърка в носа, очаква някакво подобно зрелище, за да се поразсее малко единствената й затлъстяла мозъчна клетка в главата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Демонстрират знаеш ли какво? Демонстрират суперменски напъни с цел да впечатлят русата кукла на дясната седалка, която освен да гледа през прозореца и да си бърка в носа, очаква някакво подобно зрелище, за да се поразсее малко единствената й затлъстяла мозъчна клетка в главата.
    Правилно, IvO подобни бабаити си имат и също толкова интелигентни кукли Да се правят на мъжкари - хубаво, ама нека е в леглото, защо да е на пътя, където е смъртно опасно за другите. Май това е избиване на някакви комплекси. Нещо като комплекса голям пищов/малка пишка.

  10. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #8

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Ех, жалко че медиите трябва да влизат в ролята на държава, за да спасяват населението. Жалко, защото те нямат властта да го направят. Виж ако куките (уважавам полицията, просто повечето наши полицаи не са дораснали да притежават тази титла), та ако куките бъдат принудени да глобяват за истински нарушения можеше да се постигне някакъв положителен ефект, ама нали сме си Страната на неограничените възможности...

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    ...ама нали сме си Страната на неограничените възможности...

    Не, просто всички сме "роднини".

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #10

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Истината е една повечето "каскадьори" или са си платили за книжката или са неграмотни.
    Да не говорим че взимат книжки и хора каде по здравословни не им се полагат

  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #11

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Ivo, роднини сме верно, всички сме си татковци взаимно

    artos, и ти си много прав.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Ivo, роднини сме верно, всички сме си татковци взаимно

    artos, и ти си много прав.
    В повечето случаи хората със скъпи луксозни коли карат по-добре от останалите. Точно с тежкарските BMW и Audi имам предвид.

    Когато пътят позволява висока скорост а ти "спиш" на волана, този който те изпреварва няма никаква вина...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Цитат Първоначално публикувано от heinachi
    ...искаш всички да са толерантни, а ти си готов да засичаш който те изпреварва, за да го излекуваш???...
    Всъщност въпроса трябва да се зададе така - има ли право някой да ме изпреварва и да се намества в пространството равно или даже по-малко от дължината на една кола между мен и предният. И аз да съм принуден да си убивам скоростта за да го пусна. След 2-3 минути - пак същото, пак натискай спирачките. Това че е честа практика не значи, че е нормално и трябва да се толерира. Не сте ли съгласни че точно този тип безразсъдни бързаци създават опасни положения, излишно изнервят и усложняват пътуването. Да караш в дълга колона си е достатъчно изнервящо за да следиш допълнително в огледалото и за маневрите на поредният бързак отзад. Ами изпреварването на завой без капка видимост? Всеки от нас е виждал гледката - патрулка, святкащи буркани и нагънати до неузнаваемост ламарини. Виждал съм и покрити трупове, наредени на земята. На българина май нещо не му се живее напоследък. И пешеходците! Поразен съм винаги когато видя пешеходец да стъпва на улицата без въобще да се огледа, не на пешеходна пътека, а улицата прекосява по диагонал и възможно най-спокойно. Все едно е сомнамбул!
    Въобще нашенеца си е създал илюзията, че неговата кола е негова крепост - все едно е танк. И служи най вече за себедоказване колко е велик. И не си дава сметка колко е тънка ламарината, не си и представя как се отлепят от местата си вътрешните органи когато "намалиш" от 140 до 0 за по малко от секунда....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ... има ли право някой да ме изпреварва и да се намества в пространството равно или даже по-малко от дължината на една кола между мен и предният...
    А ако зададем въпроса така: ти можеш ли да си наложиш да караш на такава дистанция от предния, че този, който те изпреварва, да може да се намести там спокойно ?

  18. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #15

    Re: Какво мислите за стикерите на "24 часа"?

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    В повечето случаи хората със скъпи луксозни коли карат по-добре от останалите. Точно с тежкарските BMW и Audi имам предвид.
    Ако несъобразено високата скорост и рискованите маневри за теб са признак на "добро каране", значи сигурно е така.
    Когато пътят позволява висока скорост а ти "спиш" на волана, този който те изпреварва няма никаква вина...
    Ако "спя" с позволената от закона скорост, това повод ли е да ме засичат и избутват от пътя?

    Аре малко по кротко, а!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Какво мислите за това "животно"?
    От lord_ice във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 24
    Последно: 05-06-07, 17:15
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. DVD-филми: Вестници "24 часа" и "Труд" вече са в кюпа...
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 17-11-05, 09:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе