Резултати от 1 до 6 от общо 6

Предупреждение при ползване на ТВ като монитор.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Предупреждение при ползване на ТВ като монитор.

    Вече съм го споменавал някъде във форума, но впредвид че малко се знае за тази опасност, а често се практикува това - отварям тема по въпроса, защото е свързано с евентуално даване на грешни пари.

    Когато се свърже PC-то с ТВ, например за да се гледат филми от нета, а ТВ-то от своя страна е свързано с кабелна ТВ - съществува опасност от токов удар от кабелната, коeто чрез свързващият кабел поразява най-малкото видеокартата на PC-то.

    При мен нещата бяха така: кабела на кабелната влиза във видео, което е S-Video свързано с A/V ресивер, който е S-Video свързан с лаптопа ми. Една сутрин си пускам лаптопа - екрана си остана тъмен. Оказа се изгоряла видеокартата, която е на една платка с дъното. Тоест - сменя се всичко! Ако не беше в гаранция - чакаше ме прощаването с около 400 Eвро. Добре че в сервиза не се усетиха, защото гаранцията не покрива повреда от токов удар. На A/V ресивера, чиито ремонт ми струваше 240 лв му беше изгоряла цялата S-Video бус линия, а платката на която беше конектора за връзката с лаптопа - разтопена. В този серзиз - на SONY ми казаха, че това е от кабелната и че често се случвало. Само на ТВ-то и на видеото им нямаше нищо, всъщност видеото в началото не искаше да тръгва, после се оправи.

    Вече не съм на кабелна, но докато бях - след този случай използвах галваничен разделител за кабелната (който влоши и без това лошата картина), както и разклонители със защити за цялата техника.

    Ако нямате някакви защити - поне изключвайте кабела между ТВ-то и компютъра когато не се използва.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Предупреждение при ползване на ТВ като монитор.

    @roumen68
    Темата е дискутирана многократно във форума, дадени са и решенията на проблема. Поразтърси се и прочети!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: Предупреждение при ползване на ТВ като монитор.

    @Lupus съжалявам, наистина не съм виждал темата дискутирана, сигурно е било преди време. А онзи ден обяснявах същото отново при оплакване от неработеща видео карта, свързана към ТВ. Надявам се, че такова предупреждение не е излишно, даже и повторено. А ако прецените като излишен - моля, изтрийте топика.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re: Предупреждение при ползване на ТВ като монитор.

    Винаги е полезно да се повтаря разрешаването на проблеми, които се появяват доста често.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #5

    Re: Предупреждение при ползване на ТВ като монитор.

    а има ли опасност от такъв токов удар когато се гледа филма например или задължително да се слагат споменатите защити??

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Предупреждение при ползване на ТВ като монитор.

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    а има ли опасност от такъв токов удар когато се гледа филма например или задължително да се слагат споменатите защити??
    Да, има! Единствено когато всичко ти е разкачено (захранване, кабелна, връзка м/у компоненти) тогава няма опастност.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-07-12, 00:27
  2. Проблем със Самсунг ТВ като монитор
    От Doktoraa във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-12, 15:52
  3. Въпрос за LCD TV като монитор
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-08, 14:10
  4. WToolsA/S предупреждение
    От ivo80 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 14-07-04, 12:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе