Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем със Самсунг ТВ като монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    22
    #1

    Проблем със Самсунг ТВ като монитор

    Наскоро минах на Уиндоус 7 тъй като си закупих ново PC и вече съм с HDMI.Проблема ми е че текста и буквите са леко размазани все 1 не са на фокус.Какво ли не опитвах свалях фиксове правих настройки и ъпдейти на драйверите, ползвах и функцията на уиндоус 7 Clear text без ефект.Ако има 4 реда текст 2 от тях са леко размазани и не на фокус, а другите са добре.Като сменя на VGA входа пък се получава трептене все 1 на стар телевозор без антена и се оправя като намаля резолюцията на 1680X1050, но на HDMI входа резолюцията не решава проблема.Пуснах си старото PC на VGA и на резолюция 1920X1080 и няма никакви проблеми.Видео картата на новото PC e ATI Radeon 6670 HD Bulk и го ползвам със Самсунг Ц550.Моля ако някой е имал същия проблем или има решение да сподели.Благодаря ВИ.

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Re:Проблем със Самсунг ТВ като монитор

    със същата 6670 съм и съм нямал проблем, но старото пи-си, закачено към ти-вито, ми го направи подобен номер, и той с радеонче - явно не пасват пиксел за пиксел редовете. изключи overscan-а и разните му глезотии откъм ТВ. а във vision engine control center / my digital flat panels / scaling options размърдай underscan <-> overscan плъзгача.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    22
    #3

    Re:Проблем със Самсунг ТВ като монитор

    Ей супер това, което предложи свърши работа! Само дето ми се изряза картината и не се побира на целия екран все 1 съм пуснал zoom май точно затова бях пуснал Overscan-a.

    Оказа се че трябва да се смени HDMI порта на ТВ-то след като се изключи overscan и да се преименува на PC/DVI, с малко четене го оправих. Благодаря за помощта колега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 09-07-12, 23:27
  2. Отговори: 3
    Последно: 06-02-11, 16:43
  3. Въпрос за LCD TV като монитор
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-08, 13:10
  4. проблем с лсд самсунг
    От aad във форум Samsung телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 07-11-08, 15:54
  5. Отговори: 5
    Последно: 26-09-06, 12:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе