Резултати от 1 до 11 от общо 11

Медицински прегледи към Гражданска авиация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Fani
    Guest
    #1

    Медицински прегледи към Гражданска авиация

    Имам малко нетрадиционен въпрос към вас. Интересувам се от подробности относно издаването на удостоверения за летателна годност и медицинските прегледи, които се извършват от КАМО. Има ли тук някой летец/пилот/наземен оператор или с близък/роднина от ГА, който може да ме светне по този въпрос. Или да е бил свидетел... на такива процедури? Искам да знам какво горе-долу представлява това освидетелстване, много ли са безкомпромисни и жестоки критериите, ядат ли хора и тн. И изобщо има ли някакъв шанс някой, който не е връзкар да се уреди с удостоверение за летателна годност пък било то и към ГА и да се захване с обучението си за любител-пилот, наземен оператор, авиационен мениджмънт, бордови домакин и етц. Много много много благодаря предварително. Надявам се някой от тук да има по-ясна представа от тази ,която създават информацията из нета и наредбите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #2

    Re: Медицински прегледи към Гражданска авиация

    Не знам сега как е, но преди 9-10 години се интерсувах много.
    1. Записваш се на курсове за парашутист. Около месец теория и суха практика. Минаваш изпит за парашутист /теория, суха практика/ "медицински стол" и след това скокове, ала бала :-)
    2. След това като се събраха достатъчно хора, отидохме в ВА - София. 3 дена обстойни пълни прегледи за годност и след това курсове за летец на безмоторен самолет.
    След това не знам, не съм се интересувал...понеже във ВА ме скъсаха - бъбречна криза и хайде...
    Пак ти казвам, това беше като бях на 17 години.. сега не знам какви промени има...

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #3

    Re: Медицински прегледи към Гражданска авиация

    Благодаря за отговора DarkRose. Ivo на теб още повече.
    Само че тук има една подробност - не става въпрос за ВА,а за Гражданска авиация и по-точно за курсовете за пилоти. Затова питам в подробности. Струва ми се, че изискванията са нечовешки, но не знам точно как се прилагат на практика.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #4

    Re: Медицински прегледи към Гражданска авиация

    .

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Медицински прегледи към Гражданска авиация

    Като здравословно състояние трябва да си перфектен. Зрението също. Изисква се острота на зрение по голяма от 1. Това е да виждаш най долния ред с цифри и със двете очи.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Медицински прегледи към Гражданска авиация

    Fani може да "пушила от онова скъпото", а за MrMyr не знам ...

    Не е лошо, когато имате няколко регистрации [винаги ми е било чудно защо] да гледате с коя сте се логнали в момента на писане.
    Иначе някой път става изложба.


    «EDIT»
    Skynet, вуйчо пък е митничар и ми каза, че освен здравословно състояние като летец, трябва да притежава и още други качества за да стане митничарка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Медицински прегледи към Гражданска авиация

    @Malone

  10. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #8

    Re: Медицински прегледи към Гражданска авиация

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    ... освен здравословно състояние като летец, трябва да притежава и още други качества за да стане митничарка.
    Като например да има големи... ... очи ли?

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Re: Медицински прегледи към Гражданска авиация

    Мръсно черноморско подсъзнание брей ...
    Имах предвид да е: "С хладен ум, горещо сърце и чисти ръце"

  12. Nqma
    Guest
    #10

    Re: Медицински прегледи към Гражданска авиация

    Нека започна по ред
    1. това, че задавам въпрос, не означава, че непременно трябва да се отнася за мен
    2. несериозните отговори на някои от вас не ви правят по-оригинални. допитах се до по-запознати от мен, а не до тези, които се чудят с какво да си чешат езиците / иначе бих им предложила, но заради пола си не разполагам с подобна залъгалка/
    Продължавам и по втората не намясто вмъкната тема за двата акаунта
    3. все съм предполагала, че сред толкова ку--и в тая държава, не може да няма някой индивид от тази порода и тук, но не очаквах да се окаже модератор или администратор. струва ми се твърде удобно някой от тях да се сети точно тези няколко дни,че съм с два акаунта и заслужавам бан на единия и дел на другия. Оттук пък ми идват наум и още няколко неща. Как е възможно системата да ми разреши регистрация на втори акаунт преди 6 месеца, а сега изведнъж да ме зашлеви със забрана ?? Освен това двама от администраторите бяха изрично помолени от мен да ми изтрият единия акаунт и това стана преди 2 месеца ПОНЕ! Значи от една страна няма ограничение от страна на системата /респ. и правилата/, от друга - си карам месеци с два акаунта без никой да ми каже гък, от трета - "големите" знаят за тези два акаунта и макар, че са помолени от мен да изтрият единия, те не взимат мерки. И не на последно място, защо никои не драсна един ред на ПМ за да ме предупреди ?? И защо ми е забранено да пращам лични съобщения ? Представете си, че няма IRC канал и нямаше къде да се "оплача" ?? Това с цел да потърся някой "шеф" в кю-то и да му направя 101 теманета ли е ???
    4. Malone подозирах, че ти си малоумника, който пръв е обърнал внимание на публикациите ми от два различни профила и си "бафнал" "където трябва". Жалко за годините ти - не ти прави чест. Ти поне си се наживял и си се нагледал - не би трябвало да те тресе такава злоба.
    5. Все пак напук на "правилото" и "забраната" да пиша, доказах, че какъвто и профан да съм, мога да открия вратичка в строгото ви форумно законодателство. Чудно ми е обаче как се процедира, когато въпросното влезе в сила и за интернет клубовете ? Ще реши някой да се регистрира тук и няма да може, защото някой преди него го е направил от същия компютър ли ?? Недейте така, на залите няма да им постигат компютрите заради вашите мъдри правила.
    Айде со здраве

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Re: Медицински прегледи към Гражданска авиация

    Девойка.... объркала си се нещо, Malone в случая няма нищо общо с наказанието ти.
    Имаше бан на основния акаунт за 5 дни, които изтичаха след 2 дни. Естествено, след отворения ти пост по-горе нещата ще се променят....
    Подред: След като акаунта не ти е изтрит, явно не си помолила, който трябва. И това, че си помолила.. не те оневинява особено. Преди да ползваш нещо се запознаваш с правилата му за ползване и преценяваш ще ги спазваш или няма. Ако не ги спазваш или не си се запознала с тях... обираш всички негативи, възникнали от небрежността ти. Напук не си доказала абсолютно нищо... бана ти не беше направен така, че да те затрудни с регистрацията на нов акаунт. Просто беше лека превантивна 5-дневна мярка, която да те накара да прочетеш правилата.
    За "напук на правилото" получаваш към 2-та ти оставащи дни още 15 дни бан.
    За ку--и сред администраторите и модераторите получаваш само 5 дни още - не сме толкова обидчиви.
    За конкретната обида към Malone - получаваш 20 дни бан - нямам никакво желание някой да обижда конкретно човек, който помага на форума, независимо от доводите му. Ако имаш претенции спрямо някой модератор/администратор - не е това начина да го покажеш.
    Като се калкулират провиненията - заповядай пак да пишеш след 42 дни.
    Дотогава - со здраве както си споделила по-горе.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 22-12-07, 15:19
  2. Тема за медицински ехограф
    От petrchev във форум Друга битова техника
    Отговори: 4
    Последно: 22-12-07, 10:28
  3. гражданска защита
    От valko10 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-07, 14:05
  4. Lock On: Современная Боевая Авиация
    От kris11 във форум ИГРИ
    Отговори: 7
    Последно: 08-09-06, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе