Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с колата!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    3
    #1

    Проблем с колата!!!


    Имам следния проблем
    Колата е Hyundai Tiburon Coupe 2005 с ел.огелдала които просто не се движат.
    По принцъп съм ел.техник но като нямам схема и ми е трудно да се справя.
    Ако някои може да ми помогне нека да ми пиши.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Проблем с колата!!!

    Провери на първо време предпазителите.За схеми поразгледай руските форуми, братушките пишат доста

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Проблем с колата!!!

    аз не см ел.техник ,но за отрицателно време ще намеря кое реле е изгоряло или коя връзка не работи!
    Какво толкова страшно има
    Ако закъсаш насред пътя ще чакаш някой с кола като твоята да ти даде схема ли ?
    Стегни се и намери проблема !
    Уред и контролна лампа ако имаш - нищо лошо не можеш да направиш
    Проверяваш първо релето , после прекъсвача и накрая веригата. Никак не е сложно.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #4

    Re: Проблем с колата!!!

    .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Проблем с колата!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    аз не см ел.техник ,но за отрицателно време ще намеря кое реле е изгоряло или коя връзка не работи!
    Какво толкова страшно има
    Ако закъсаш насред пътя ще чакаш някой с кола като твоята да ти даде схема ли ?
    Стегни се и намери проблема !
    Уред и контролна лампа ако имаш - нищо лошо не можеш да направиш
    Проверяваш първо релето , после прекъсвача и накрая веригата. Никак не е сложно.
    Казаното не се отнася за не швабски коли. Не си се сблъсквал с италианки. Има релета и предпазители на най-неочакваните места. Релетата и предпазителите не са събрани в 1 табло а са навсякъде.Вече знам къд е препазителя и релето на б. помпа / под акумулатора - ама след като не го намерих 1 час някъде в тъмното на светло започнах разфасоване. Нищо чудно Хюндая да е с подобна инсталация.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Проблем с колата!!!

    Краси - играл съм си с Хюндай -  подредена кола ( затова казвам че препочитам да се возя от колкото да гледам Хюндай ) за разлика от сеат или алфа !
    все пак схемата докато я намеря ще мине повече време от колкото да си го намеря сам !

    Ела и ми намери зумера за късите в омегата или пък релето за реотаните , или пък късото когато дадеш спирачки ! много време мина , но веригата си я намерих
    На схема може да видиш самата верига ама като видиш снопа с кабели ще те питам пак.

    На тази кола за да стане това, според мен е само реле ! ( съмнява ме да замине мотор , ел.верига или прекъсвач , освен ако не е чукната здраво !!! )
    колега виж къде са ти релетата и на капака пише кое за какво е !

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #7

    Re: Проблем с колата!!!

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    Иди и влез в:

    http://www.hmaservice.com

    с юзър: Navigator2
    и пас: TmF2aWdhdG9y

    горе в ляво ще видиш едно : Service Information

    пишеш модела и годината и гледаш всичко за колата си:
    .............
    обаче!!! : за да видиш каквото и да е трябва да имаш инсталиран : Adobe SVG Viewer http://www.adobe.com/svg/viewer/install/main.html както и акробат ако си искаш нещата на файл.

    ...а аз пия...разни неща
    На нещо подобно за италиански коли да си попадал? (разполагам с перфектната домашна троянска сливова 8-))

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Проблем с колата!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ............
    Ела и ми намери зумера за късите в омегата или пък релето за реотаните , или пък късото когато дадеш спирачки ! много време мина , но веригата си я намерих

    колега виж къде са ти релетата и на капака пише кое за какво е !
    Я като знаеш толкова много, кажи къде се намира релето за реотаните на задното стъкло и отоплението на огледалата на Vectra B (виждал си я), че ми изчезнаха... А идват студени дни...

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #9

    Re: Проблем с колата!!!

    .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #10

    Re: Проблем с колата!!!

    Lancia Dedra ме интересува по-специално. Че до сега с много ровене по мрежата съм намирал единствено каталози за части.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Проблем с колата!!!

    @skynet,
    Голямо мерси!!!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #12

    Re: Проблем с колата!!!

    .

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Проблем с колата!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Я като знаеш толкова много, кажи къде се намира релето за реотаните на задното стъкло и отоплението на огледалата на Vectra B (виждал си я), че ми изчезнаха... А идват студени дни...
    Релето е в самия бутон - лампиката е прекъсвача

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Проблем с колата!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Релето е в самия бутон - лампиката е прекъсвача
    Въх, не думай! Таблото ли да разглобявам???

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re: Проблем с колата!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Въх, не думай! Таблото ли да разглобявам???
    Oooo не м няма да е нужно!

    извади бутона - изкарва се леко !
    а главното реле е там под волана - над педалите !
    ( еба ми се мамата докатого намеря )
    от волана като пуснеш ръката надолу- ( като по женски крак ), след пластмасата на волана има лека трапчинка навътре ( съща като при жените )
    пада се точно над педалите - където е купчината от кабели - трябва да има две релета - за реотаните и за стъклата
    Но въпреки всичко провери и бутона - най често дефектиа лампичката и не изключва ,или дава накъсо и заминава 15и бушон - 20 ампера ( май той беше - не ги помня по номера мамка му и опел ). Гадно вони на пластмаса.

    Ако ти спре горивната помпа - вадиш релето на инжекцията ( най-голямото в главното табло) и даваш накъсо крачета 87b ( двечки са - слагаш ена жижка в куплунга и слагаш релето пак - помпата почва да върти докато не махнеш жичките .
    Не харчи гориво, а ток - само ако забравиш мода ми

    - Най лесния имобилайзер става като си прекъснеш главния плюс и го възжеш с механично реле 30ампера - докато не го щаркнеш това реле - колата няма никакъв ток , колкото и да въртиш ключа.

    Няма да е зле да си сложиш втори акомулатор - 12V 7A и с 1 диод на плюса да го вържеш към главния плюс на колата - така винаги ще имаш ток да си отвориш централното , и като се зареди малкия акомулатор, диода ще предпази големия акомулатор да го източи .

    ако имобилазер ти блокира захранването - най-лесно можеш да си подадеш ток директно с жица от бубинатадо контакния ключ, като преди това си осигурил безинова помпа с 87 краче и отворени инжектори с втора жичка в куплунга , но сега няма да я кажа тук ! ( само за ценители )

    Опел вече мога да ти запаля за под 2мин, само да няма аларма и заключен волан ( много спъва това братче.)
    Най голям недостатък е да създадете неудобства на апашите . Няма непробиваема аларма или заключена кола - всичко може да се деативира , проблема е ако го забавиш много - той губи търпение.
    Най ефктивния е да махнете лостчето което съединява педала с хифравликата - намира се точно по средата на педала и това лостче влиза в гумен тунел- махате го и педала е неизползваем - много е приятно като е на спирачката ( без съединител съм карал кола над 300км със спирания ,)този педал не е проблем за човек който слуша двигателя и има опит.

    Не съм инженер , нито автомонтьор- всичко съм изпитал на гърба си с моята дъртичка Омега ,която още е в движение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с газовата уредба на колата
    От svilen angelov във форум Автомобили
    Отговори: 16
    Последно: 25-02-13, 17:20
  2. Отговори: 14
    Последно: 12-04-12, 21:13
  3. TV/DVD в.... колата!
    От roumen68 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 37
    Последно: 09-08-09, 10:49
  4. YAMAHA YST-SW800 C - за колата?
    От parashootist във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 9
    Последно: 27-05-07, 13:15
  5. да сложа ли газова уредба на колата ??
    От obshtinska_mishka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 43
    Последно: 12-07-06, 18:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе