Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

TV/DVD в.... колата!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    TV/DVD в.... колата!

    Когато човек пътува на дълъг път сам, например в командировки - често е доста скучно. По радиото - нищо интересно, музиките от дисковете си ги слушал поне по 30 пъти, на пътя нищо забележително... скука.

    Миналата седмица ми се наложи да ходя от Добрич до Пловдив (430 км) на Панаира. Замислих се как да си разнообразя пътуването. А и до края на годината се очертават интензивни командировки. Взех си 7" ТВ на 12V/220V с аудио/видео и антенен входове. Стойката му е с двустранно залепваща лента и не е много удобна за монтаж, но все пак намерих подходящо място - точно на средата на арматурното табло. Така че в случаите когато не пътувам сам - да има добра видимост и от задните места. Подхвърлиха ми идеята да го лепна с подлепваща лента на сенника, но това място има недостатъци:
    - твърде е близо до очите на водача
    - ще има висящи кабели, ако не си поиграя да ги скрия и закрепя добре
    - не позволява добър контрол на пътя когато се поглежда към екрана
    - голям зрителен ъгъл за останалите в купето
    Мястото където го монтирах позволява добър контрол на пътя - погледа попада и на ограничителната линия на платното и така няма вероятност да кривнеш встрани. С периферното зрение следиш и дистанцията до колата пред теб.

    Знам че доста народ би се възмутил, че това е опасно, така да се отвлича вниманието. За да усопкоя духовете, ще кажа че ако се вземат някои мерки + стабилният стаж зад волана - не е чак толкова страшно или невъзможно, както изглежда
    - по-ниска скорост от обичайната, примерно 80-90 км/ч
    - погледа не се задържа повече от половин секунда на екрана, а често и по-кратко. Колкото да обхванеш субтитрите или новата сцена. През останалото време се гледа в пътя, само слушаш звука и преценяваш обстановката преди следващото поглеждане към екрана - ако е възможно да погледнеш.
    - двойно по-голяма дистанция от предният автомобил за да има предостатъчно време за реакция ако неочаквано намали скоростта през тази 1/2 секунда докато си погледнал в екрана.
    Все пак не го препоръчвам това на шофьори с недостатъчен опит, с недостатъчно силен самоконтрол на вниманието. Просто не става на екрана да има нещо интересно и вниманието ти да отиде там, да зяпнеш с интерес и да си въобразиш, че си гледаш на креслото в хола

    На отиване гледах ТВ. Но често се губи сигнала, трябва често да се сканира за нови честоти на програмите. Затова на връщане си взех миниатюрен DVD плеър Philips, на 220V. Мислех да го лепна с подлепваща лента под жабката, но там не става. Затова като някакво временно решение с лента го лепнах вдясно върху таблото.
    С конвертора 12/220VAC и с разклонител пуснах захранване и на плеъра и на ТВ-то. ТВ-то работи и на 12V, но изхода на запалката е зает от конвертора, така че и на двете - 220VAC. Общата им консумация е 20W, което е малка част от 140W капацитета на конвертора. Така че докато ги ползвам и двете - мога още да включа да се зареждат примерно лаптоп, видеокамера, gsm, зарядно за акумулатори и т.н.

    В заключение мога да кажа, че ако се ползва умно и разумно, с особено внимание към пътя и пътната обстановка, с преценка кога да гледаш в екрана и кога не - това е приятен начин да минат дългите часове на досадното пътуване.




  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: TV/DVD в.... колата!

    Струва ми се тази конфигурацийка е чудесен начин да направим пътуването едно релаксиращо и спокойно изживяване... почти като транквиланти и кома на изкуствено дишане.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Re: TV/DVD в.... колата!

    твърде демодирано, а и опасно, независимо от стажа и колата....

    ето тук има значително по-модерни решения: http://www.mp3car.com/vbulletin/

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    14
    #4

    Re: TV/DVD в.... колата!

    Мисля ще е още по-екстремно, ако бучнеш на това телевизорче един плейстейшън и да поджиткаш NeedForSpeed, както си караш така... Feedback-a ще е уникален :D

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: TV/DVD в.... колата!

    на мой познат за 600 лв му подариха DVD с Тунер , само че такъв който се слага на мястото на сенника. Чиста работа , с дистанционно + USB !

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: TV/DVD в.... колата!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    на мой познат за 600 лв му подариха DVD с Тунер , само че такъв който се слага на мястото на сенника. Чиста работа , с дистанционно + USB !
    Аз таман съм с 2 бр. дистанционни - на ТВ-то и на плеъра. Малко по-късно ще пиша дали има ефект от използването на стайна ТВ антена с усилвател

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #7

    Re: TV/DVD в.... колата!

    Убиец или самоубиец не знам как по точно да те нарека.

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re: TV/DVD в.... колата!

    Да гледаш филм със събтитри докато караш е малко безотговорно според мен, иначе за пътуващите е удобно, но според мен водача трябва да си гледа пътя а не филми.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #9

    Re: TV/DVD в.... колата!

    Няма ли да е по-евтино да се прочете някой вестник, хем с кръстословица?
    А най-напредналите водачи със "стабилен" стаж, но най-вече самочувствие, могат и да подремват 2-3 секунди, да се будят за малко и пак така...

    Интересно, като убиеш някой на пътя, дали ще важи "Бе, то тука една сложна думица имаше в суба, та затова, аз такова, малко ......"?

    Предлагам да се самомодерираш и да изтриеш темата! Че току виж някой решил да опита.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re: TV/DVD в.... колата!

    Roumen68 отново заслужава да бъде напляскан Бегло ми напомня на един пътен знак "Децата нямат спирачки"

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #11

    Re: TV/DVD в.... колата!

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Roumen68 отново заслужава да бъде напляскан Бегло ми напомня на един пътен знак "Децата нямат спирачки"
    Ноо яко, за "Децата нямат спирачки"
    ... има и още хора за напляскване ..

    p.s. нищо лично против никой !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #12

    Re: TV/DVD в.... колата!

    Абсолютна глупост и безумие, що се отнася до ползването му от водача! Изключително опасно! Виж, за останалите пътници в колата би било удобство на дълъг път нощем(денем на слънчева светлина не е ясно какво ще се вижда от задната седалка...)

    Тази тема не е за Хоби и свободно време Може да се създаде нов раздел: Не опитвайте сами това къщи! или нещо в този смисъл...

    А може би ще бъде най-добре да се направи нов раздел: Вижте ме какво си купих!!! с модератор roumen68:

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #13

    Re: TV/DVD в.... колата!

    интересно ще е на някоя по интимна сцена в някой филм дали roumen68 ще позяпа повечко време или ще го "кара" на фантазии

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #14

    Re: TV/DVD в.... колата!

    Брей, каква буря от негодувание
    Всъщност очаквах нещо такова, затова и наблегнах на мерките за безопасност, които описах в началото на темата. Няма да ги повтарям, който иска - да ги препрочете. Само ще повторя, че това не е за всеки шофьор, това пак го написах по горе.
    Аз лично спадам към тази категория водачи, които не обичат екстремните неща, високите скорости и въобще рисковете. Умерена скорост, равномерно и спокойно. Ludia го бях повозил 800 км, ако види темата - да каже как шофирам. Щом съм си сложил ТВ и след това и DVD - значи съм преценил, че не е чак такъв риск, поне лично за мен.
    Предпочитам повече нощните пътувания. И забелязох, че това бързо местене на погледа от екрана към пътя те държи бодър и не ти се доспива така лесно, както ако само си гледаш в пътя.

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    Абсолютна глупост и безумие, що се отнася до ползването му от водача! Изключително опасно! Виж, за останалите пътници в колата би било удобство на дълъг път нощем(денем на слънчева светлина не е ясно какво ще се вижда от задната седалка...)

    Тази тема не е за Хоби и свободно време Може да се създаде нов раздел: Не опитвайте сами това къщи! или нещо в този смисъл...

    А може би ще бъде най-добре да се направи нов раздел: Вижте ме какво си купих!!! с модератор roumen68:
    Boishin, докато си сменяш диска с музиката в колата, докато си търсиш звънящият gsm, цигарите и запалката - внмиманието ти е много по-обсебено и за по-дълго време не гледаш пътя, отколкото кратките погледи към екрана. Колко си отклоняваш вниманието докато шофираш и видиш интересна гледка на пътя? Случва се, нали? Долу горе толкова е и при гледането на ТВ-то, с тази разлика, че погледа се отклонява по-малко за да погледнеш екрана, а и за по кратко време.
    После - няма какво да се хваля с покупки за 300 лв, не ми е това идеята

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #15

    Re: TV/DVD в.... колата!

    То при скоростта, която се вижда на снимката горе - няма никакъв проблем
    Но с 80-90 си е доста силничко изживяване...Има и по-безопасни начини за околните да се самоубиеш.....
    //Снощи таксиджията, карайки ме към гарата си зяпаше по същия начин. Не се чувствах спокоен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с газовата уредба на колата
    От svilen angelov във форум Автомобили
    Отговори: 16
    Последно: 25-02-13, 17:20
  2. Колко са разходите по колата ви годишно ?
    От hristoslav2 във форум Анкети
    Отговори: 38
    Последно: 04-07-12, 19:51
  3. Отговори: 14
    Последно: 12-04-12, 21:13
  4. YAMAHA YST-SW800 C - за колата?
    От parashootist във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 9
    Последно: 27-05-07, 13:15
  5. Проблем с колата!!!
    От navigator_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 17-11-06, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе