Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Помогнете бях изигран!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #1

    Помогнете бях изигран!

    един от софия беше пуснал обява че продава нокиа н73 за 550лв пълен пакет с гаранция от глобул телефона бил на 1-2мес. срещтнахме се телефона беше наистина много запазен погледнах гаранцията беше на глобул ... всичко ок. купих го и реших да проверя гаранцията но беше късно... защото го бях купил вече ... от глобул казаха че е фалшива аз им я оставих да я проверят по точно те искаха така ... само че нз какво могат да направят те. според мен тях не ги интересува че аз сам бил изигран а просто че някой е успял да фалшифицира тяхна гаранция. с този човек сам си писал по ICQ имам му и номера на телефона и трите му имена и егенето без последните 4 цифри. Искам да ви помоля ако някой знае как може да разбера ип-то на този човек и посредством това ИП да се разбере каде живее! Наистина ако някой успее да ми помогне ще му бъда безкрайно благодарен!! Просто поставете се на мое място, какво щяхте да направите? Моля помогнете ми, а също така и други съвети не са излишни но мисалта ми е искам да разбера каде живее този! лошото е че му нямам адреса защото личната му карта се водеше ... че е от пловдив но той живее в софия явно. Дано хората които си имат ОГРОМНА представа от компютри и т.н. да ми съдействат!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    Re: Помогнете бях изигран!

    Обърни се към полицията...не е твоя работа да издирваш хора. Да не стане така, че после теб да те търсят в канавките или на Витоша

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    Re: Помогнете бях изигран!

    Ако не си сключил договор с него... за покупката на този телефон.. кофти работа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #4

    Re: Помогнете бях изигран!

    какъв договор да сключвам... той просто продава телефон никакъв договор нямам но имам като доказателство фалшивата гаранция! мисалта ми е искам да разбера адреса на този човек и чрез полицията да направя нещо нз ...

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Помогнете бях изигран!

    Добре де, телефона в ред ли е? Ако само гаранцията ти е проблема - явно ще пиеш една студена вода....не че нещо, но такива са ни законите. То дори и телефона да не работи, както каза @DeathKnight, ако нямаш нищо "черно на бяло" за покупко-продажбата пак на там отива работата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #6

    Re: Помогнете бях изигран!

    телефона до момента не е показвал никакви проблеми надявам се и за нататък да е така но проблема е че гаранцията е невалидна звъннах му на тоя говорих с него той ми вика че го бил купил от друг човек и го бил ползвал към 1месец някаде и че нищо му нямало на телефона .... ама ако от полицията се обадят че е пуснат за издирване могат ли да ми го земат и как мога да се защитя?
    знам че може да се сменя iMEI номера но четох също че ако се смени и телефона "заспива" за винаги и нз какво да правя

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #7

    Re: Помогнете бях изигран!

    Така е,от човек на човек за по-евтинко.Радвай се телефона работи,другото са бели кахъри.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #8

    Re: Помогнете бях изигран!

    а ако го пуснат за издирване ... и ако има собственик който покаже истинска гаранционна карта и т.н. и искат да го земат кво да правя

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Помогнете бях изигран!

    като те е страх - продавай го

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #10

    Re: Помогнете бях изигран!

    Мога да ви разкажа една историйка как един колега си дава тела на ремонт като преди това поради това че на други 2 ма им падат батериите също ползват този тел. 4-ти човек го носи на ремонта където му сменят вътрешхостите с такива от краден тел. с взлом и още нещо . В посдледстие тея 4 ма мой колеги ги викаха от Бургас в София да обясняват кое как що
    А ставаше дума за един от първите модели на сименс
    Само ако се пусне за издирване и за много кратко време може да разполагат със всички сим карти минали през тела с кой с говорил колко време че нищо чудно и какво
    Някой може да не му се вярва но на тея 4 римата няколко месеца никак не им беше весело (доста мастило изписаха)

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Помогнете бях изигран!

    Не разбирам какво се вайкаш. Като те е съмнила работата с гаранцията, да бяхте отишли да я проверите преди да го купиш.
    И не разбирам какво ще ти помогне това, че ще намериш адреса на продавача? Ще го биеш ли? Искал си телефон, видял си го, платил си го, взел си го.
    Разбирам да ти е продал пакет с използвани дамски превръзки, вместо телефона, ама в случая не е така.
    Ако пък е краден - гориш. Но пък ще ти е обеца на ухото за следващият път - да проверяваш. Центрове на Глобул има под път и над път.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #12

    Re: Помогнете бях изигран!

    телефона работи в мен вече 5дена и в него може да е работил и постоянно говоря по него такаче ако беше краден смятам до сега трябваше да бъде пуснат за издирване и щяха да го намерят веднага. а какво .... полицията нищо ли не може да направи по този случай? и нали имаше някаква агенция "защитата на потребителя" или нещо такова... някой може ли да обясни точно с какво се занимава тя и може ли да помогне нещо в случая ...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #13

    Re: Помогнете бях изигран!

    Офф... как какъв договор..
    Договор с 3 реда се подписва .. аз един кой купувам от еди кой си ЕГН. ЛК... еди какво си.

    Този договор не е кой знае какво, но "тарикатите" като им дадеш да го подпишат.. се замислят. (от личен опит много добре работи).

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Re: Помогнете бях изигран!

    striking извинявай, ама наистина не вярвам някой да ти помогне по начина, по който ти искаш. По няколко причини.

    1. Никой няма сметка да си губи времето с проблема ти, имайки предвид, че ти сам си си го предизвикал. Станалото, станало, вече ти казаха. Радвай се на телефона и забрави, че са те взели за балък. Не искам това да те обижда, и на нас ни се е случвало, но затова пък се учим за следващите пъти.
    2. Полицията нищо няма да направи по въпроса, тъй като няма документ, с който да докажеш условията за които сте се договорили. Телефона ти е предложен "as is" и ти се съгласил да го купиш, точка.
    3. Покажи уважението към останалите съфорумци, като полагаш поне малко усилия да пишеш и се изразяваш грамотно.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #15

    Re: Помогнете бях изигран!

    Абе, пич, ти сериозно ли си мислиш, че полицията ще се занимава с "издирване" на телефони ??? На хората цели коли за стотици хиляди левове им крадат, че никой не си мърда пръста, а и да си мръдне - или не ги намират, но не намират крадеца, или ги намират заедно с крадеца, но не го осъждат, или намират всичко, което трябва да се намери, но в крайна сметка колата изгнива по паркингите на МВР, че с един телефон ли ще се занимават?? Как ти се вижда тая работа? Или не знаеш на кой свят живееш, или се впрягаш прекалено много за глупости. Вярно, че ако по някакъв начин се докопат до апарата, ще изгориш и няма да видиш паричната му равностойност докато не осъдят извършителя, но имай предвид, че телефони се крадат под път и над път и се препродават за 0 време, без да можеш да им хванеш дирите посмъртно.
    С две думи - стига глупости.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете
    От merydit във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-11, 14:00
  2. Помогнете!!
    От fitnesman във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 31-12-08, 11:04
  3. Помогнете
    От TVE във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 11-03-05, 11:44
  4. ПОМОГНЕТЕ
    От armani` във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 11-05-04, 23:43
  5. помогнете ми за USB
    От ain6tain във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 15-05-03, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе