Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Електронни цигари пазят пушачите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #16

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Бих се решил да имам и ползвам такава цигара само за изключително екстремни ситуации за един пушач като например полет до САЩ или Австралия...
    Всъщност в самолетите разрешават ли такива цигари? Ех че беше кеф едно време - ляв борд непушачи, десен - пушачи...
    Не виждам на какво основание ще е забранено...
    Забранено е тютюнопушенето, все пак, нали?
    А това е все едно да си гризеш химикалката и да те санкционират

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Тютюнопушенето на обществени места е забранено със закон !
    Самолета е обществено място ако не се лъжа.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #18

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Тютюнопушенето на обществени места е забранено със закон !
    Самолета е обществено място ако не се лъжа.
    Е аз нали това съм казал?? Тютюнопушенето е забранено и за това никой не спори. (Не че можеш да пушиш нещо друго, трева, например... )
    Но не знам да е забранено да ползваш електронна джаджа, била тя приличала и на цигара....

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #19

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Моята шефка (едната от всичките) си взе такава цигара за около 100 лв от Метро. В началото каза че няма проблем и като пуши от електронната няма проблем само 2 - 3 цигари най-много да запали ( иначе пуши 2 кутии трезор 100 мм минимум). После цигарата се прецака (незнам късмет или от прекомерна употреба) и я смени но си беше взела и пълнители с 0.4 никотин и казва че не и стига (особено като е напечено положенито).

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #20

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    Моята шефка......... си беше взела и пълнители с 0.4 никотин и казва че не и стига
    Е как ще и стига.... това е като планински въздух

    Това, което съм намерил - 4 вида ампули:

    Високо съдържание на никотин -една ампула съдържа 36 mg никотин
    Средно съдържание на никотин - една ампула съдържа 19 mg никотин
    Ниско съдържание на никотин - една ампула съдържа 11 mg никотин
    Без съдържание на никотин - една ампула съдържа 0.3 mg никотин


  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #21

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    На изложението Security2008 в НДК (12-15. 02.08) имаше щанд с такива откачени "новости".
    Имаше електронни цигари, електронно плашило за кучета, за гризачи, за комари, ... всякакви щуротии...
    Направи ми доста силно впечатление, че продавачът след успешното зарибяване на някой клиент,
    демонстрирайки даже как се пуши с електронната, просто тичаше на стълбището да изпуши една нормална цигара.
    Е - това е

    //цента на цигарата с 2 патрона беше 140 лв. без пазарлък дори...
    извод:
    пушете си цигарите докато ги спрете - като мен
    средно положение- няма....

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    малко лични впечатления (по-добрата (?) ми половинка е с такава от 1 седмица)

    най-доброто й "постижение" по намалянето на цигарите й беше до около 10-ина на ден (добре че поне бяха от най-леките)

    пълнителите са с високо, средно, ниско и без никакво никотиново съдържание. откакто си купи тази цигара е ползвала само безникотинови пълнители, като първите 2 дена слагаше слабоникотиновия, защото сама се усещаше, че е безпричинно раздразнителна. следващите вече 4-5 дена дими само с нулевото съдържание

    какво се оказва от цялата работа - (поне в нейния случай) 95% от зависимостта, и тя самата го осъзна, е навикът и "гъзарията" да димиш. никотиновата зависимост може да бъде преодоляна далеч по-лесно от НАВИКА, средство за борба с който се явява de facto електронната цигара.

    другите плюсове последваха един след друг - сънят й стана по-здрав, гърдите й се отпушили, твърди, че по-добре усеща вкуса на храната, като нито едно от това не ме учудва, колкото и странно да звучи за само 1 седмица без истински цигари. преди 2 дена дръпнала 1 път от истинска цигара и каза, че й било неприятно. обяснението е като с храната - просто вкусовите луковици на езика възстановяват чувствителността си и чисто и просто отново усеща реалния вкус на дима, а не притъпен зад дългогодишното отслабване на вкусоусещането

    ааа, и най-големият плюс - може да си дими вкъщи, а не бива натирвана на балкона на студеното

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #23

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Мдам... вчера и аз и Кафето се подведохме по модата и вече сме с електронни цигари .
    На първо четене... добре е. Само нещо... не ми е ясно какво ще правим с пълнителите. Тези цигари са купени от Метро, сега като ровя в мрежата виждам други модели, с други пълнители, въобще... мешавица. Като свърши този модел в Метро, откъде ще се купуват пълнители

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #24

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Като свърши този модел в Метро, откъде ще се купуват пълнители
    Преди няколко месеца купихме и на жена ми такава играчка именно от Метро. В момента на закупуването си взехме и една кутийка с пълнители. На по-късен етап (вкъщи ) разбрах, че е трябвало да се поинтересувам повечко за цялата дандания. Не предполагах, че пълнителите са различни и новите не ставаха. И тъй като рядко ходя до Метро, набързо вкарах побългаряване - вадя съдържанието на новия и го слагам в пластмасата на стария. Супер досадна процедура е, но все пак върши някаква работа, ако не ти се обикаля да търсиш. (за мое щастие, жена ми спря да я пуши след 2 седмици употреба)...
    Та... Дори и да нямаш подходящи, пак може да се оправиш (ако разбира се скоро не ти писне от нея )
    Успех в отказването (ако това е идеята) !!!

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #25

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Знам ли каква е идеята
    Не мисля, че съм готов да ги откажа. Но мечтата ми е да престана да злоупотребявам с цигари. Искам да пуша няколко цигарки на ден, с кафенце, с бира, но не автоматично заради навика по 2 кутии.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    21
    #26

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    вий сте ненормални

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Цитат Първоначално публикувано от yahutu
    вий сте ненормални
    ?!

    около мен има поне 5 човека, които минаха успешно на електронни, като 2-ма от тях дори минаха на безникотинови филтри... кажи, че са ненормални, защото са спрели да се тровят (ако това си имал/а предвид)

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #28

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Днес е ....30-я ден без цигара.Никога не съм мислил,че мога да ги откажа просто ей така.Няма ел.цигари,безникотинови и тн.Решаваш спираш и ....това е .
    Успех!

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    24
    #29

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    helios1 е прав, ако искаш да не пушиш и да се тровиш намаляваш и спираш . Мисля , че е вредно съвсем да ги спреш от раз. Нещо , като стрес.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #30

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Цитат Първоначално публикувано от spiritfolio
    helios1 е прав, ако искаш да не пушиш и да се тровиш намаляваш и спираш . Мисля , че е вредно съвсем да ги спреш от раз. Нещо , като стрес.
    Стрес??? Не съм забелязал такова нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Течности за електронни цигари Inawera
    От kod във форум Бял списък
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-12, 13:09
  2. Отговори: 0
    Последно: 28-10-10, 10:12
  3. Отговори: 12
    Последно: 27-10-10, 11:03
  4. Е-ех, Европа: Голи руси мацки пазят пътищата в Дания
    От Lazar във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 26-11-06, 10:28
  5. Искам мнението на пушачите
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 33
    Последно: 16-01-05, 23:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе