Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30

Електронни цигари пазят пушачите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Електронни цигари пазят пушачите

    Електронни цигари пазят пушачите

    Китайското изобретение отделя нетоксична пара

    12/05/2007 | TechNews.bg





    "Китайската разработка изглежда на външен вид точно както обикновена цигара. По време на пушене тя свети в единия край, имитирайки огън. Всъщност е-цигарата работи на батерии, като отделя само никотин и пара. Така пушачите си спестяват някои отрови за белия дроб.

    Е-цигарата използва микропроцесорна технология, която управлява смесването на никотина и въздуха. Получената пара е нетоксична, твърдят разработчиците.

    Golden Dragon Group Ltd. лансира своя продукт като решение, което ще предпази от рак на белия дроб хората, не желаещи да се откажат от пушенето. Компанията очаква да удвои продажбите си през тази година.

    Цената на електронната цигара обаче не е по джоба на всеки – китайският продукт струва около 200 долара, според China Daily. Едно зареждане с никотин струва 1,5 долара и е достатъчно за изпушване на 30 цигари. От друга страна обаче пушачите харчат много повече за истински цигари."



    Линк: http://technews.bg/info.php?id=3636

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #2

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Предпочитам за 200$ да си зема 1 бокс бяло виктори

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Очаквам и "Eлектронни презервативи пазят ебaчите"........

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Кофти изобретение за шофьорите-пушачи с навик да си мятат фасовете от прозореца. Ще сме свидетели на рязко набиване на спирачките на някой пред нас и трескаво ровене из канавките за хвърленият погрешка 200$ фас!

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    На мен ми е по-интересно по какъв начин ще докарат ароматите на различните тютюни...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    На мен ми е по-интересно по какъв начин ще докарат ароматите на различните тютюни...
    Доколкото съм чувал, не успяват. Имам приятел, чийто шеф закупил няколко броя - за себе си и роднини. Отказали се да се занимават с това чудо след няколко дни. Не бих дал толкова пари, без да ми се даде да пробвам или обещание, че ще ми върнат парите, ако не ми хареса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    На мен ми е по-интересно по какъв начин ще докарат ароматите на различните тютюни...
    Сигурно към цигарата върви куфарче с адаптори и си ги сменяш - кеф ти Стюардеса, Родопи или Арда, кеф ти Кент, Ротманс или Камел
    Между другото каква ще е тази батерия, която създава водна пара? Това при всички случаи консумира много енергия. Да не би да не е показана останалата част от комплекта - раница с автомобилен акумулатор 75 Ah?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    136
    #8

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Според мен човека обича да се трови ...
    измислиха безалкохолна бира, докарват я на вкус и на всичко, но човека иска да се напие и тогава да се качи в колата иначе няма кураж да напълни километража(и гащите в последствие)!
    Някой ще кажат ТЯ БЕЗАЛКОХОЛНАТА БИРА ИМА ГАДЕН АРОМАТ И ВКУС ... Не е така!
    Ако утре изскочи някаква нова марка или просто в нормалната Каменица започнат да слагат безалкохолната бира много малко хора ще се усетят . Е вярно няма да се напият и ще разберат в последствие ,но наблягам на това, че въпроса не опира до вкуса опира до навик ...

    Предпочитам да изпуша една цигара .. не знам защо, но така съм свикнал явно . Не мога да си представя да вадя нещо от джоба си да дръпвам два пъти и пак да го прибирам . Те още малко ще ни накарат да си инжектираме алкохола и никотина и да забравим за пиенето и пушенето .. ДА АМА НЕ АЗ ИСКАМ КАТ ПИЯ ДА МОГА ДА СИ КАЖА .. НАЗДРАВЕ И КАТО ПУША ДА СИ ЗАПАЛЯ С ЗАПАЛКА И ДА СИ ГАСЯ В ПЕПЕЛНИК

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #9

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    не че имам отношение към случая, ама наскоро един колега ми показваше подобен продукт, който се предлага и в България http://stavrev.net/e-joy

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #10

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Няма ли го вкусът на тютюн и ароматът на дима, все едно не си пушил. И тръскането на "шапката" от пепел си има своя чар, който тук липсва.

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #11

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Поне едно е сигурно , при всички положения няма да има - - с тази цигара. А що се отнася за хвърлянето през прозореца на колата - няма проблеми - караш на затворен прозорец - ако имаш климатика през лятото естествено.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #12

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    За да не отварям нова тема, използвам тази.
    Чудя се дали да си купя такава цигара, цените паднаха доста. Вече по-скъпия модел е около 160лв., 5 пълнителя са 9 лв., като един пълнител се равнява на около 30 цигари.
    Не съм опитвал и нямам познати, които са си купили такава. Предполагам, че недостатък е липсата на вкуса на тютюн.
    Но пък си има и своите предимства. Първо, с обикновената цигара посвен с поредната доза никотин, получаваш и цял букет от други съединения, докато с тази получаваш само никотина. Доколкото ми е известно, зависимостта (физическата, не психическата) на организма е именно към никотина.
    Друго предимство виждам във възможността да мога да "пуша" навсякъде, вкл. и на работното си място на компютъра...

    Би било много добре да предлагат за пробване преди покупка на това устройство... нещо като тестер

    Ако някой е опитвал вече тази електронна цигара, нека сподели впечатленията си!

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #13

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Да , шефа ми е опитвал и продължава да опитва. Откакто ги опита се държи странно. По - малко говори , лекичко е изнервен , забравя разни неща (всякакви) , гледа в една точка и като все едно хората са прозрачни и всякакви такива , характерни за дългогодишен закоравял пушач опитващ се да откаже цигарите.
    Оттук следва , че не само никотина пристрастява , ми най-вероятно и шибания навик. Аз не мога да си представя сутринта без едно двойно късо кафе + 5 бр. цигари.
    И така , начина е явно да се вържа за нещо (радиатора на парното например) с белезници (ма истински) , около мене да няма нищо дето може да бъде изпушено и така поне една седмица . Иначе не ми се вярва да стане.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #14

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    И така , начина е явно да се вържа за нещо (радиатора на парното например) с белезници (ма истински) , около мене да няма нищо дето може да бъде изпушено и така поне една седмица . Иначе не ми се вярва да стане.
    Аз трябва да се вържа доста повече... поне 2-3 месеца... като гледам стареца (баща ми) как продължава да трепери вече четвърти месец, откакато спря да пуши, и то защото докторите го предупредиха за последно - или - или.....

    А иначе на мен идеята ми е да взема такова у-во (ел. цигара) не толкова да откажа истинските, колкото да намаля неизбежното поемане покрай никотина и цял букет от други гадости, вкл. и съединенията, отделящи се при изгарянето на хартията. Ще мога да си пуша където си искам, без да се съобразявам със забраните и няма да преча и да вредя на околните...
    Лошото е, че продавача няма тестова бройка, да опитам, аджеба, какво е усещането...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #15

    Re: Електронни цигари пазят пушачите

    Цитат Първоначално публикувано от boishin
    Друго предимство виждам във възможността да мога да "пуша" навсякъде, вкл. и на работното си място на компютъра...
    Бих се решил да имам и ползвам такава цигара само за изключително екстремни ситуации за един пушач като например полет до САЩ или Австралия...
    Всъщност в самолетите разрешават ли такива цигари? Ех че беше кеф едно време - ляв борд непушачи, десен - пушачи...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Течности за електронни цигари Inawera
    От kod във форум Бял списък
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-12, 13:09
  2. Отговори: 0
    Последно: 28-10-10, 10:12
  3. Отговори: 12
    Последно: 27-10-10, 11:03
  4. Е-ех, Европа: Голи руси мацки пазят пътищата в Дания
    От Lazar във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 26-11-06, 10:28
  5. Искам мнението на пушачите
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 33
    Последно: 16-01-05, 23:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе