Резултати от 1 до 10 от общо 10

Информация за мтел-ски номер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Информация за мтел-ски номер?

    Има ли начин да се разбере дали един GSM номер е с добавена стойност или е нормален? Проблемът е, че ме оспамиха от някакъв номер със странни sms-и, които звучат загадъчно и индиректно настояват за позвъняване от моя страна на въпросния телефон, ама аз си падам подозрителен и си се чудя дали не е някаква нова форма на измама. Ако се обадя на оператора ще ми дадат ли информация или не?
    Номерът изглежда нормален 7-цифрен, 08877085**

    PS. На всичкото отгоре, пишат на кирилица (никой не ми е писал така никога )

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Информация за мтел-ски номер?

    ако не ме лъже паметта (и знанията), с допълнителни импулси номерата в ментел бяха 0881 ( и 0885 май...)

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Re: Информация за мтел-ски номер?

    номерата като 0886 ххх ххх 0887 ххх ххх 0888 ххх ххх 0889 ххх ххх се таксуват само според вашия тарифен план Само някой кратки номера като 0888 1234 са с добавена стойност...иначе:

    импулсни за глобул са всички започващи с "1"

    за Мтел:

    209 9..
    328 ...
    451 ...
    510 ...
    835 ...
    815 ...
    635 ...
    904 ...
    929 ...
    958 ...
    400 ...
    800 ...
    70. ...
    330 ...
    ...
    нямат край

    така че внимателно да няма: "...достигнахте лимита си от 99%"

    Опасностите идват отвсякъде: например:

    Поредната измама дебне от обявите за продажби на коли в интернет сайтове и вестници, установи проверка на "Сега". Апетитни предложения за добри коли на ниски цени привличат клиентите, които, без да се замислят, набират оставените за информация телефони. Проверката на вестника при мобилните оператори обаче показа, че обявените телефони са импулсни. При обаждане човекът от отсрещната страна дълго обяснява какви са предимствата на автомобила, дори такива, за които клиентът не пита. Обяснява, че чака до два-три дни возилото да пристигне от чужбина и предлага да запише мобилния телефон на клиента и сам да му се обади. После мошеникът моли само да го изчакат малко, докато намери нещо за писане. Така разговорът се поддържа максимално дълго.

    Истината е че няма строго обозначаване на импулсните номера, което превръща почти всеки в потенциален такъв...Затова ако някой много иска да му се обадите, независимо какво предлага....не му звънете...



  5. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #4

    Re: Информация за мтел-ски номер?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    номерата като 0886 ххх ххх 0887 ххх ххх 0888 ххх ххх 0889 ххх ххх се таксуват само според вашия тарифен план Само някой кратки номера като 0888 1234 са с добавена стойност...иначе:

    импулсни за глобул са всички започващи с "1"

    за Мтел:

    209 9..
    328 ...
    451 ...
    510 ...
    835 ...
    815 ...
    635 ...
    904 ...
    929 ...
    958 ...
    400 ...
    800 ...
    70. ...
    330 ...
    ...
    нямат край

    така че внимателно да няма: "...достигнахте лимита си от 99%"

    Опасностите идват отвсякъде: например:

    Поредната измама дебне от обявите за продажби на коли в интернет сайтове и вестници, установи проверка на "Сега". Апетитни предложения за добри коли на ниски цени привличат клиентите, които, без да се замислят, набират оставените за информация телефони. Проверката на вестника при мобилните оператори обаче показа, че обявените телефони са импулсни. При обаждане човекът от отсрещната страна дълго обяснява какви са предимствата на автомобила, дори такива, за които клиентът не пита. Обяснява, че чака до два-три дни возилото да пристигне от чужбина и предлага да запише мобилния телефон на клиента и сам да му се обади. После мошеникът моли само да го изчакат малко, докато намери нещо за писане. Така разговорът се поддържа максимално дълго.

    Истината е че няма строго обозначаване на импулсните номера, което превръща почти всеки в потенциален такъв...Затова ако някой много иска да му се обадите, независимо какво предлага....не му звънете...



    Като не си запознат по-добре не обърквай хората!
    ВСИЧКИ "импулсни" номера на мобилните оператори започват с 0881,0891,0871 без изключения!!!
    кратките също задължително започват с 1, чети в наредбите на КРС. SMS може да започва и с номер различен от 1, но са изключения и там е трудно да се объркаш.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Re: Информация за мтел-ски номер?

    @alexb - по добре ти не обърквай хората като не знаеш. Всеки, ама абсолютно всеки абонатен телефонен номер, предоставен от БТК, Глобул или МТел или която и друга компания-оператор, може де бъде предмет на ИНДИВИДУАЛНО договаряне със съответните специални условия.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #6

    Re: Информация за мтел-ски номер?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    @alexb - по добре ти не обърквай хората като не знаеш. Всеки, ама абсолютно всеки абонатен телефонен номер, предоставен от БТК, Глобул или МТел или която и друга компания-оператор, може де бъде предмет на ИНДИВИДУАЛНО договаряне със съответните специални условия.
    хайде, да не спорим, защото тази материя е част от работата ми. звънни на информация на кой да е оператор и питай!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    136
    #7

    Re: Информация за мтел-ски номер?

    След като чета за тези телефони ...
    Ако за даден телефон не съм предупреден ,че е импулсен имам право да не платя нали ?
    По закон не могат да ме задължат нали ? Или се лъжа?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Информация за мтел-ски номер?

    ...незнанието не оневинява....

  11. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #9

    Re: Информация за мтел-ски номер?

    z0r0, пиле, с незнание ли се оправдаваш като те глобяват

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #10

    Re: Информация за мтел-ски номер?

    чувал съм за случаи,
    пусната обява, че се провада кола и пича се обажда да разбере, обясняват му по една камара време каква е колата а това всъщносте примамка - номерът е импулсен


    ТАКА ЧЕ ВНИМАВАЙ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да следим за правилния монтаж на климk
    От boiski във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 6
    Последно: 03-03-12, 00:41
  2. Отговори: 1
    Последно: 21-03-11, 17:03
  3. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-07-09, 05:34
  5. Отговори: 4
    Последно: 21-05-09, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе