Резултати от 1 до 14 от общо 14

Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #1

    Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    посочете ми , коя според вас е най - добрата куриерска фирма , като цени и като изпълнение на поръчките ,
    скоро ще ми се наложи да ползвам услугите на някоя такава фирма в големи количества и за дълго време

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #2

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    ДиЕйчЕл - в началото, после за известно време ползвахме "Лео" и не сме имали оплаквания от тях. Ценово са конкурентни на останалите. От 6-7 месеца вече не ни се налага да ползваме такива услуги.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    Цитат Първоначално публикувано от eror
    посочете ми , коя според вас е най - добрата куриерска фирма , като цени и като изпълнение на поръчките ,
    скоро ще ми се наложи да ползвам услугите на някоя такава фирма в големи количества и за дълго време
    A за къде? За страната или чужбина?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #4

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    dhl са доста солени доколкото знам , за страната , ползвал съм лео , но еднократно и нямам впечатления , затова питам

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #5

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    DHL и за чужбина са голяма брадва, мой приятел търгува с Китай - от там му пращат пак с DHL, но разликата в цената ако използва нашенският или китайският DHL е почти 50%... познайте къде е по-скъпото...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #6

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    За страната, Румъния и Македония (ако не се лъжа) Speedy са доста конкурентни. Все пак зависи от изискванията - някои не работят в почивните дни, други са по-скъпи, не доставят в малки населени пунктове ...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    Аз работя със Спиди по договор. Със смесени чувства съм към качеството на услугата им. В София са точни - поръчките се вземат от офиса в рамките на договорените два часа и се доставят на време. С куриера, който ме обслужва тук поддържаме връзка по GSM и когато не може да ме намери се обажда да си уговорим час за доставката. В провинцията обаче възникват проблеми. Понякога доставките се забавят, друг път се налага клиентите да ходят в офисите им, когато техните куриери не са го открили на посочения адрес в момента, когато те са решили да отидат там. Нямат система за уведомяване, че има доставка за даден адрес и че той ще бъде посетен в определен интервал. За външни доставки работя с TNT. Коректни и точни! Упълномощил съм ги да ме представят пред митниците и с повечето пратки нямам проблеми.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    http://www.econt.com/page.php?page=default

    Спиди са и по скъпи, и по некоректни и по бавни ( доставят до края на работния ден, а под това разбират до 18:00, докато с Еконт обикновенно се доставя до 12:00 ) отделно, Еконт предлагат услугата "наложен платеж" за обикновенни граждани, да и Спиди също, но искат да имаш сключен договор с тях. т.е. да си фирма.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #9

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    Виж и тези, аз с тях съм работила:

    http://www.city-express.com/

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    В различните градове е различно. Има мърляви екипи, а има и много коректни.
    Ако искам в Сливен да получа нещо навреме - Спиди. Когато пращам - питам отсрещната страна.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #11

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    Засега за страната съм най-доволен от"Леон Ама" .Имат на- евтина тарифа.

    "Спиди "във Варна са толкова , ама толкова замотани, че си нямате на идея.Недай се боже да получавам пратка от няколко кашона -пада голямно търсене и загуба на време.Няма никаква подредба на получените пратки. Единият кашон е в едната страна на склада , другите във всеки ъгъл.

    "Еконт" стават за работа но цените им са високи и , ако има сключен договор преди време те работят здраво. Няма писмено уведи=омяване , че цените са се променили. мои познтаи пропищяха заради тези договори сключени преди 3-4 години.

    "Лео Експрес" също стават за работа, но да не ти се случи да получаваш наложен платеж - 1 седмица има размотаване.Стават само за получаване на стока и изпращане без да има наложен платеж. Но цените им са по-високи от "Леон Ама" -пример за офис - офис на
    кг Леон Ама Лео Е-с
    до1кг 2,28 лв 2,50 лв
    д0 2 кг 2,52 лв 3,30 лв.
    ........
    до 5 кг 3,42 лв 3,80 лв
    ......
    до 10кг 4,92 лв 6,20 лв
    Крайни цени.


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    "Спиди "във Варна са толкова , ама толкова замотани, че си нямате на идея.Недай се боже да получавам пратка от няколко кашона -пада голямно търсене и загуба на време.Няма никаква подредба на получените пратки. Единият кашон е в едната страна на склада , другите във всеки ъгъл.
    ......
    Абсолютно вярно! С тях съм имал най-големи главоболия.

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #13

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    От години ползвам куриерски фирми за цялата страна. Работил съм с Ин тайм, Сити, Лео, а от повече от година с Леон-ама. Всички имат проблеми с текучество на персонала и винаги някой от офиисите не работи както трябва и ти качва всички ангелчета на главата.
    Моя съвет е, избирай само по цена. Тука приказката, че по-скъпото излизало по-евтино - не важи.



  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: Куриерски фирми - коя е най-добрата ?

    "Леон Ама" са добри със цените но има 2 проблема - като си вземаш стоката и сис плащаш к.услуга няма фактура. Трябва да се ходи след 11 часа втори път / ама в тези задръствания /
    Вече си мисля да ги уредя с данъчна проверка , защото двойното ходене ме бърка.

    получаване на наложен платеж : "Леон Ама" трагедия - поне след 4-5 дни , а пък за "Лео Експрес" оше по-зле.
    "Спиди" е най- бърз с наложеният платеж, след това "Еконт", обаче цените им са >>>>>..
    В" Леон Ама" и "Лео" мога да си взема пратката още към 9-9:30 , ако не им закъснеят камионите, но в "Спиди" трябва да се ходи след 10:30-11 часа. В "Еконт"а около (:30-10 часа си си взел пратката.
    В "Спиди" е почти невъзможно да си вземеш пратката без номер на товарителницата.а пък не дай се боже да ти вземат пратката от офиса им до "Бинго Мустанг" - има да си търсиш пратката цял ден къде е и към 16 часа ще те уведомят, че е в долният им офис

    Това е само за Варна !! Но по замотани от "Спиди" в момента няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фирми за климатици от Варна
    От chefobg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 17
    Последно: 09-02-23, 18:55
  2. Фирми за монтаж в Бургас?!
    От Kaar във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 27-04-11, 18:21
  3. фирми за работа
    От georgetsonev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 28-02-07, 14:06
  4. Хардуерни фирми в София
    От Blademaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 32
    Последно: 08-02-02, 19:58
  5. Най-добрата i-net карта
    От Psycho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 20-04-01, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе