Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 80

Горещината и как се справяте с нея...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    225
    #31

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Бургас. 38 градуса. Разбира се, че на сянка. Нямаме киматик! Проветряване с течение следобед? - Голяма грешка! CPU A64 @2.1GHz, почива си в момента, но все пак на 42 градуса и вентилатора е заревал на 4800rpm... май се събира доста топъл въздух в кутията, ще го гоня оттам.
    Няма страшно. Аз следобяд пуснах един SpyBot и като погледнах температурата на CPU беше около 83 градуса...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #32

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    @NO CARRIER - Ама тази изрезка Black Adder пазарджиклия ли е? Лелееееееее - утре си сменям гражданството - отивам в София да очерня живота на Ghost и компания.
    Аз съм от Пазарджик, а Тополница ми е на един х....й разстояние. :-)

    (хвърлей, хвърлей)

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    192
    #33

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Това гущерината е хубаво нещо ....ама за сенегалците. На мен определено температури над 28 градуса ми идват в повече. За това от сутринта съм оставил климатика да вее хлад, а в хладилника има(ше) една голяма нарязана диня. Периодично, с много пестеливи, лежерни angel движения си разквасвам душичката. А пък зад динята е бирата за вечерта, така че и нейния ред иде

  5. GGG
    GGG е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    112
    #34

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Пиене на хладни напитки..Криенето по сенките не помага. Климатика не помага много може само да те разболее.
    Жега е .И какво ни остава освен да се потим.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #35

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Мисля че от това ефекта не е добър по следната причина:
    по-топлият въздух в стаята (в случая - още по-горещият) като по лек е непосредствено под тавана. Като насочиш вентилатора към тавана - ти така да се каже го смесваш с по хладният под него и в резултат усешането е, че е по-горещо.
    Румене, а ти пробвай, и тогаз говори.
    Директно насочения към теб вентилатор освен да те разболее, голяма полза не носи, но насочен към тавана се получава разсеяно обдухване което има много по-голям охлаждащ ефект. А дали има лек горещ въздух под тавана, при 35-38 градуса - не знам, но и да има при първо завъртане на вентилатора няма да го има
    Иначе климатика е добро изобретение, но предразполага към изнежване, болести и заседналост (а от там - хемороиди )

  7. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #36

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    На мен к-стъклата май ми играят лоша шега през този сезон. До 13:00 ч. направо парят.
    Иначе - айрян, плодове, редичко кафенце и топло чайче. И душ при всяка възможност.

    Обмислям външни щори - ще свършат ли работа според вас?


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #37

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    С външните щори разликата е 3-4 градуса, че и повече. Но е добре да имаш някаква изолация на къщата или апартамента. Щото като се нагреят тухлите/панелите, нищо не помага.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #38

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    С външните щори разликата е 3-4 градуса, че и повече. Но е добре да имаш някаква изолация на къщата или апартамента. Щото като се нагреят тухлите/панелите, нищо не помага.

    Адски правилно. Особено ако стаята гледа на юг и слънцето я препича цял ден, стените изстиват чак след полунощ.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #39

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Цитат Първоначално публикувано от Silviya
    Beer & Blowjobs
    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Адски правилно. Особено ако стаята гледа на юг и слънцето я препича цял ден, стените изстиват чак след полунощ.
    Иво , а ти къде си в това време ?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #40

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Ми, да де, и той така се справя с жегата. Той с бира в ръка, пък аз с..... (можеш сам да се сетиш).

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #41

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Румене, а ти пробвай, и тогаз говори.
    Директно насочения към теб вентилатор освен да те разболее, голяма полза не носи, но насочен към тавана се получава разсеяно обдухване което има много по-голям охлаждащ ефект. А дали има лек горещ въздух под тавана, при 35-38 градуса - не знам, но и да има при първо завъртане на вентилатора няма да го има
    Иначе климатика е добро изобретение, но предразполага към изнежване, болести и заседналост (а от там - хемороиди )
    @Black Adder, като в Разбивачите на митове по Дискавъри - този "мит" е потвърден
    Ако имаш точен електронен стаен термометър на метър, метър и половина над земята - тоест където нормално си седи човек - можеш да повториш опита. Докато вентилатора духа по хоризонталата - температурата е една. Ако го насочиш към тавана, термометъра ще покаже поне с 1-2C повишение. Защото без въздушни течения по вертикалата, въздуха в стаята е разслоен - най хладният е долу, най-топлият - горе (където никому не пречи, защото нормално си нямаш работа на 2,5 метра височина). Като пуснеш вентилатор, насочен нагоре - смесваш слоевете в средната и горната част на помещението и в резултат под тавана вече не е толкова топло, обаче за сметка на това - при теб вече не е толкова хладно. Чиста физика.
    Ако вентилатора ти не само духаше, но и можеше да охлажда въздуха (примерно от онези мобилни климатици на колелца) - насочен към тавана е възможно най-добрият начин да се охлади въздуха в цялото момещние. Точно затова климатиците са разположени горе, под тавана и при охлаждане клапите е добре да насочват въздуха възможно по нагоре, а не към пода. Пак по тази причина в колата климатика е добре да духа студеният въздух нагоре, към тавана за да се охлади добре цялото купе. Зимата е обратно - насочваш струята на горещият въздух право надолу и стопляш добре цялото помещение (или купето на колата).
    Но само с един духащ вентилатор, без да охлажда въздуха - не е добро решение да бъде насочен нагоре, вече обясних защо. По-добре по хоризонтала, или към пода, но не и към тавана.




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #42

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    знаех си, че има сродни души тук - любители на жегите и студовете

    ско, ghost -
    Абсолютно, винаги съм се чудел как човек си намира мястото ...
    Аз се спасих за 20-30 дена на различна географска дължина, повече от 27-8° С нямаше до сега, Като се прибера, както казах - жегата не ме плаши.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #43

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    @Black Adder, като в Разбивачите на митове по Дискавъри - този "мит" е потвърден
    Румене, освен какво показва термометъра, не по-малко важно е и как се чувстваш ти. Преди години, когато бях млад, зелен и наивен като теб, често получавах летни настинки именно от директното обдухване. Иначе теорията ти за топлия (горе) и студения (долу) въздух е почти вярна, с малката разлика че 2 мин. след пускане на вентилатора нещата излизат от рамките на елементарната физика.
    Така че - дай да си пием биричката и да не спорим

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #44

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    колкото по-горещо става - толкова ми е по-добре!



    обаче, трябва да подчертая :

    - "по-тежко" от клавиатура не вдигам!


  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #45

    Re: Горещината и как се справяте с нея...

    Добре Black Adder, няма да спорим, а ще си кажем наздраве, но да знаеш че не съм казал всички неща по въпроса, мога за още практически наблюдения на тема употреба на вентилатор да говоря

    Наскоро си купих от Метро вентилаторна колона - тоест перката е като перките на вътрешните тела на климатиците, но във вертикално положение. Хубав дизайн, не заема място, 3 скорости, има таймер до 2 часа. Уж е 50W, но не духа толкова добре, колкото стандартен вентилатор 50W с голяма кръгла перка. А днес в Kaufland видях един звяр 75W, който има дизайна и почти размерите на двигател на аерошейна! На ниска, широка стойка, не за поставяне на под, а примерно на шкаф, на мебел. Беше пуснат за демонстрация - просто може да те издуха! Така че вече съжалявам за прибързаната покупка на вентилатора-колона, но който има проблеми с жегата - да бяга в Kaufland и да си купи това чудо - струва 66 лв. Толкова мощен вентилатор не бях виждал досега.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как се справяте със "спагетите" от кабели?
    От Araiz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-02-08, 12:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе