Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

София = Пампоровец? :))

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    София = Пампоровец? :))

    като гледам новините за софия май-май кметът ви ще изчезне от политическата сцена преди официално да се е появил снегът май ви изненадва вече трети път за тая година

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: София = Пампоровец? :))

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    снегът май ви изненадва вече трети път за тая година
    и все отзад

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: София = Пампоровец? :))

    Не мисля, че ни изненадва. Щеше да ни изненадва, ако не живеехме офроуд и през останалата част от годината. Сега е просто поредното предизвикателство Лично мен ако ме питат, може така да го поддържат цяла година, за да си правя дрифтове

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re: София = Пампоровец? :))

    София. Концесионерите по чистотата на София са били хванати да лъжат с броя на техниката, която е участвала в почистването на снега тази нощ. Това съобщи за Агенция “Фокус” кметът на София Бойко Борисов. Концесионерите са декларирали, че чистят 250 машини, а полицията е установила, че по улиците са излезли 41 снегорина и друга техника, съобщи той. Борисов заяви, че на концесионерите няма да бъде платено за работа, която не са свършили. Той допълни, че столицата не е почистена както трябва и ако до утре градът не бъде приведен в нормален вид, кметът ще се възползва и от "други клаузи в договора".
    По повод обясненията на концесионерите, че използват нова методика за чистене, при която се използват повече солни смеси за сметка на риенето на снега, Борисов заяви, че е възложил на БАН да каже кой начин на чистене е по-удачен. Кметът е разпоредил и на шефа на „Егида” Момчил Ямаков да извърши проверка за почистването на подлезите в столицата.
    На срещата с концесионерите по чистотата кметът Борисов е поискал и от тях справка, за да докажат свършеното от тях. Той обаче бе категоричен, че вярва на полицията и е сигурен, че концесионерите са се опитали да лъжат. „Специално благодаря за съдействието на полицията и на комисар Румен Стоянов”, посочи кметът. „От Богров до паметника „Левски” се е движил един снегорин, по бул. „Вапцаров” и алея "Яворов" – 3, четири по „Мария Луиза” и „Сливница”, един от НДК в посока бул. „Витоша”, допълни той.
    „Ако трябва, ще се видим с концесионерите в съда. Аз съм съгласен да се дават повече пари за чистене, но само ако се чисти като хората”, посочи той.
    В момента се чистят автобусните спирки. Градският транспорт върви по график.
    Утре столичният кмет ще провери отново дали фирмите по почистването са си свършили работата.

    http://www.focus-news.net/?id=n855799

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #5

    Re: София = Пампоровец? :))

    ако не беше жалко и трагично, щеше да е да е само красиво....
    до момента около президентство и министерски съвет е като на шилигарника... даже там е по-утъпкан снега!
    срам.. смех... срам... смех...
    а бат б. каза по новините, че лично е контролирал почистването даже си имал агенти сред бакшишите, които му рапортували през нощта как се чистело.......
    ама като чувам, май из цялата страна е така
    май само Витиня е връзката между северна и южна България

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: София = Пампоровец? :))

    а мен ме кефи изразът: "...Борисов заяви, че е възложил на БАН..."

    като точно какъв е "възложил", че ми убягва субординационната връзка "кмет-Българска Академия на Науките"?!

    да не говорим за абсолютно слугинското поведение на медиите, което за пореден път погазва гъзоблизническото им слагачество - директорът за училището е същото, което е ББ за града, но на директорът на онова училище, в което беше убито момчто в двора му искаха оставката, но на ББ никогааааа....

    всъщност как мога да бъда толкова късоглед!? та всъщност снеговалежът е поръчан от ББ, та да се провери готовността на фирмите и да бъдат разкрити нови мега-далавери....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #7

    Re: София = Пампоровец? :))

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    а мен ме кефи изразът: "...Борисов заяви, че е възложил на БАН..."

    като точно какъв е "възложил", че ми убягва субординационната връзка "кмет-Българска Академия на Науките"?!
    лицето б.б. има "неформална" власт, може да възлага на всеки каквото си иска... докато има хора, които продължават да го галят по косъма....
    току виж връчил на всеки полицай по една лопата да се включат в почистването...

    Освен това очаквам да се похвали, че в сътрудничество с колегите от американското разузнаване, Мосад, ЩАЗИ, Ми5, Ми6, Д2, U2, косинус фи, тангенс делта и т.н. е разкрил крупната измама на концесионерите по почистването.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Re: София = Пампоровец? :))

    Почистване? Снегорини? Какви са тея смешки дето ги разправяте? Сутринта беше голяма екстремия, ама грам почистена улица не видях. Освен изхода от гаража ни.
    FearMe, бъзикай се ти, ама знаеш ли какъв кеф е да караш в момента

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    85
    #9

    Re: София = Пампоровец? :))

    Радвайте се и на 41. Тука във Варна не знам дали и 5 има в действие, а както вали до утре ше има минимум 1 метър сняг.

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #10

    Re: София = Пампоровец? :))

    Не знам за София , но май забравяме какво беше във Варна преди 2 ли 3 ли бяха години. Аз бях там по това време , т.е пътувах от София за Варна. Е, вервайте ми аз такова нещо не бях виждал , така задръстени и непочистени улици , че не беше за ходене даже.
    Дано не натрупа много при вас , че ако нас ни е изненадало -
    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    и все отзад
    при вас инструмента на изненадата ще е доста по-голям. Все си мисля ,че не са си взели поука от предишния път , пък знаеш ли може пък и да са си взели

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Re: София = Пампоровец? :))

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Не знам за София , но май забравяме какво беше във Варна преди 2 ли 3 ли бяха години. ...
    Това беше през зимата 2004/2005. (http://forum.setcom.bg/index.php/topic,19509.0.html)
    Тогава един приятел варненец ми се обади за нещо и пътьом каза "Заповядай във Варна на ски".


    А иначе за последния снеголеваж мога да кажа следното:
    - миналата зима нямаше сняг
    - предишните (поне) три зими, големите снегове се изсипваха или в събота сутрин, или по празниците около Коледа и Нова година. И затова много-много не правеше впечатление, че улиците не са чисти още от първия ден след снеговалежа.
    - за лош късмет, тази година снега се изсипа в първия работен ден след празниците. Да се надяваме все пак, че улиците ще бъдат изчистени, преди да се заледят.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: София = Пампоровец? :))

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Не знам за София , но май забравяме какво беше във Варна преди 2 ли 3 ли бяха години. Аз бях там по това време , т.е пътувах от София за Варна. Е, вервайте ми аз такова нещо не бях виждал , така задръстени и непочистени улици , че не беше за ходене даже.
    Дано не натрупа много при вас , че ако нас ни е изненадало - при вас инструмента на изненадата ще е доста по-голям. Все си мисля ,че не са си взели поука от предишния път , пък знаеш ли може пък и да са си взели
    Ето малко спомени от ония времена:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,19509.0.html

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #13

    Re: София = Пампоровец? :))

    Току що по новините научих , че министър Емел Ептен , била в отпуск , но следяла бетстващите и извънредното положения. Най-вероятно от Хавайските острови се осъществява зоркото следене на еднометровата снежна покривка в някои части на страната.
    Е такава безочлива "кучка" като тая не съм виждал.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: София = Пампоровец? :))

    аз пък да се похваля:

    след 25 часа нямане, от около час отново имам интернет
    (след 1*18мин + 1*22мин висене и слушане "вашето обаждане е важно за нас", безчет сигнали заето, без НИТО ЕДНО свързване с жив оператор....)

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #15

    Re: София = Пампоровец? :))

    Пустото му БТК - цяло денонощие половин Варна има, другата половина няма интернет, без никакъв териториален принцип - просто на късмет

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hi-Fi Expo София 2010 от 4 до 6 юни в Гранд Хотел София
    От shuko във форум Аудиотехника
    Отговори: 33
    Последно: 06-06-10, 21:15
  2. За МЕИ София?
    От slav4opk във форум Програмиране
    Отговори: 6
    Последно: 09-02-10, 23:52
  3. CRT са изчезващ вид в София?!?
    От giorev във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 08-09-08, 10:03
  4. Търся 2 бр. HDD в София....
    От Garu във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-06, 07:32
  5. Има ли в София....
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-03, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе