Резултати от 1 до 10 от общо 10

Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

    Здравейте!
    Защо пиша настоящето? Правя го с цел да спестя ядове и загуби на средства на хора като мен ползващи постоянно очила. Накратко за какво става въпрос.
    Миналата година (2007 г.) закупих поредния си чифт очила и първия такъв със стъкла от органичен материал. Изискванията ми бяха стъклата да са фотохроматични (фотосолар) да имат антирефлексно и хидрофобно покритие, както и да са т.н. изтънени стъкла. В оптиката ми предложиха стъкла на фирмата MASKA. По техните думи това са стъкла производство на американска фирма (САЩ) с швейцарска заготовка. Мога да кажа, че останах много доволен от изработката и качественото центриране. Задоволството от така изработените ми очила обаче не продължи дълго. След няколко месеца (ноември-декември 2007 г.) забелязах драскотини по лявото стъкло. Постепенно тези драскотини се превърнаха в мрежа, а към момента вече липсват цели области от т.н. антирефлексно покритие. След посещение в оптиката логичен отговор за причината за падането на покритието не получих. Според тях причина би била излагането на очилата на висока температура (над 40 градуса, даден ми бе пример за поставяне върху жабката в кола) или неправилно бърсане на стъклата. Аз нямам дори шофьорска книжка, камо ли кола и как така само на едното стъкло му пада покритие, а на другото му няма нищо. Нали се експлоатират по един и същ начин. Очилата ги свалям само когато спя. Нося очила от 5-ти клас и съм добре запознат как да ги поддържам. В момента съм в ситуацията спешно да си закупя нови стъкла и си направих труда да проверя що за фирми са тези които се предлагат към момента в оптиките в България. Това, което открих ме изненада и не съвсем. Оказа се, че както в много други сфери така и в отптичните магазини вече се предлагат т.н. „ментета”. След направената от мен проверка открих, че фирма MASKA не съществува. Според мненията на сайтове специализирани в тази област Швейцария не произвежда стъкла за очила и това най-вероятно са китайски стъкла. Натъкнах се на един интересен български сайт: http://www.maska.bg/ Обърнете внимание и на марката SWISSCOAT с уеб сайт http://www.swisscoat.com/. Забележете какъв е адреса на фирмата и къде се хоства сайта
    Затова моля ви преди да поръчате вашите очила проверете дали фирмата, която ги произвежда съществува.
    За да ви спестя труда да търсите в интернет ще напиша марките стъкла, за които може да сте сигурни в качествата им. Това са стъкла на фирмите: ZEISS, ESSILOR, RODENSTOCK, SEIKO и HOYA. Не лоши стъкла са и тези производство на испанската фирма INDO. Лошото при всички тях е че са доста скъпи, но имали нещо по ценно от зрението?
    Желая ви успех в избора! И моля не правете моята грешка, преди да купите нещо проверете в интернет, чичко Гугъл е затова
    Имайте в предвид, че стъклата на ZEISS и ESSILOR са с специална маркировка и ако тя липсва, НЕ ГИ КУПУВАЙТЕ!!!

    Ето и снимкa на опаковката от въпросните стъкла MASKA
    http://img299.imageshack.us/img299/8...ront001wo2.jpg

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

    На каква цена си ги взел ? Оставам с впечатлението ,че си купил скъпи стъкла. Аз също преди няколко дена поръчах нови очила но като чух цените и реших този път да взема по-ефтини, че 400 лв и нагоре не ми се дават.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #3

    Re: Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

    Моите бяха по 60-70 лв парчето. С рамката излязоха към 250 лв.
    Утре ще поръчам стъкла които са по 120-130 лв едното при това не са изтънени. Запазвам си рамката от тези и с монтажа идват към 250-280 лв. Разбира се с доставка.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #4

    Re: Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

    А какво ще кажете за разликата при употреба на CRT и LCD монитори? Имам предви да кажем, че аз еди си колко часа пред CRT монитор издържам без да ме заболят очите или главата(няколко часа) и да кажем след това усещам някаква болка. Та мисълта ми беше при LCD монитор не трябва ли времето, за което няма да ме боли главата или очите да се увеличи?

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Re: Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

    Много зависи от монитора. Ще ти дам прост пример. В дома си имам два монитора един от висок клас CRT и един евтин LCD. Никога не съм се оплаквал от главоболие въпреки високия си диоптър при работа с CRT-то. На фабрични настройки LCD е невъзможно да се работи. Трябваше да го настройва с допълнителен софтуер за да е комфортно за работа.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Re: Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    Моите бяха по 60-70 лв парчето. С рамката излязоха към 250 лв.
    Утре ще поръчам стъкла които са по 120-130 лв едното при това не са изтънени. Запазвам си рамката от тези и с монтажа идват към 250-280 лв. Разбира се с доставка.
    Като за толкова пари, толкова. Каквито и органични стъкла да ползваш, в един прекрасен ден установяваш че се надират. Аз, щото съм си прасе и за 5 години смених 3 чифта стъкла поради тази причина, се отказах от идеята за органични стъкла.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #7

    Re: Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

    От година и половина очилата ми са със Maska lens,струваха около 50лв 2те и нямат никакъв проблем.Ползвам ги главно пред компютъра и при четене.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

    И аз си поръчай пластмасови стъкла и не съм доволен от тях. Ами надраскват се. Никакви покрития непомагат против надраскване. Единственото им предимство е, че са леки. Можеби ако не се чистят няма да се надраскат, но аз искам цаисите ми да са идеално чисти.
    Евтини стъкла са кореийските. Имат си всички покрития.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #9

    Re: Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

    Както сам сподели - зрението е едно от най-ценните неща.
    Жената е с Роденщок от Оптики Фокс и няма никакви проблеми и е много доволна. Вярно, че са по-скъпички, но се ползват за дълго.

  12. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #10

    Re: Некачествени стъкла за очила! Бъдете внимателни!

    Аз също не съм доволен от полимерните лещи за очила - взех си наскоро да опитам и аз, още не съм ги надрал, но не смея да ги чистя с каквото ми попадне и петната личат повече по тях... добре поне, че се мият лесно! Какво като са леки, да не съм някоя лигла Иначе като качество засега нямам оплаквания, така и не проявих интере каква марка са - някакви френски, просто поисках средните по цена - по 60лв бяха, та не мисля, че са необходими галактически технологии, за да се произведе такова чудо, иначе ей сега може да се изпраска някой , че за под 10'000лв въобще не струват (е, може би при някои марки/"маски" участието на късмета е по-голямо).
    Ако някой вече е чупил такива, да каже какво представляват парчетата, по-опасни ли са от стъклените, че карам колело и си падам ако не често, то поне редовно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. К-стъкла - има ли смисъл?
    От prt във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 168
    Последно: 24-06-21, 08:49
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-01-11, 07:51
  3. Отговори: 12
    Последно: 24-03-09, 19:53
  4. Бъдете винаги влюбени
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-05, 23:55
  5. Бъдете учтиви
    От Tyan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 25
    Последно: 17-04-04, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе