Резултати от 1 до 11 от общо 11

Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    Напоследък на няколко места видях да продават хладилни чанти като типичните сини по нашия пазар, но със кабел за захранване от автомобилна запалка. Цената беше под 100лв, и се чудя дали си струва да се даде някой лев отгоре за такава. Дали е в състояние сама да охлади или само да поддържа ниската температура от заледените в хладилника пълнители(или както там се казват студени елементи за хладилни чанти). Някой ползвал ли е подобна да сподели мнение ???

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    Имам рашан машина още от 1992-3 г. Много пъти ме е спасявала от жегата. Машинката е на амонячен принцип с нагревател на 2 степени и вентилатор също на 2 степени.
    Ако разчиташ да сложиш топло нещо / пр. бира / и да се изстуди -ще стане ама ще брадясаш . Слагат се охладени бири или заледени меса и се пренасят спокойно много часове. Не прави минусова температура. Просто смъква температурата под околната с около 15 гр , но не под нулата. работи и с изправител от мрежата. За дълготрайно ползване на автомобил с неработещ двигател забрави / за резерв кабели и др акумулатор или автомобил/ Смуче на 2 ра степен 4,5-4,7 А.
    При пътуване и работещ двигател няма проблеми за акуто.
    Мога да ти дам за проба

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    Re: Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    kris11, рашън машините нямат нищо общо с това което се продава в момента. Подозирам че MetalMilitia говори за хладилните чанти с елемент на Пелтие. Вадят доста слабо КПД, но да прекараш студена бира от точка А до точка Б става.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #4

    Re: Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    Именно за прекарване нна бира става въпрос.
    И голяма ли е разликата между тази, и чанта без захранване ??

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    Re: Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    Ами... Грубо казано чантата със захранване държи докато има ток.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Re: Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    хаха, значи държи в общия случай доста повече от обикновенната чанта, но да не се надявам да охлади стайна или топла бира...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    Имам таман 2 бр. такива хладилници, като единият е с 2 кабела - по един за 12 и 220 волта, а вторият може с адаптор да се включва на 220 в.
    Думата хладилник е малко пресилена в случая. Няма компресор, няма амоняк, използва се принципа на Пелтие за охлаждане, а има опция и за затопляне, което става или с обръщане на кабела (смяна на поляритета) или с бутонче на капака. Един венитлатор отвън охлажда радиатора, а друг вътре изкарва студеният (или топлият) въздух. Производителите твърдят, че този тип хладилници достигат до 20 градуса разлика спрямо околната температура. Досега такава разлика не съм постигал. Сигурно е възможно при следните условия: хладилника се слага на прохладно и сенчесто място, цял ден работи без да се отваря. Отвориш ли му капака да си вземеш "студената биричка" и хоп - губиш поне час-два от работата му.

    Но като няма друга алтернатива - за по дълги пътувания с кола са идеални. Наскоро ходих до Германия, разбира се и двата хладилника бяха в колата. В единият - напитките, в другият - храните. Това е добра идея, защото за напитките се отваря по-често, по този начин храната в другият се запазва по-студена. Недостатъка е като спреш колата и я оставиш на слънце за няколко часа с хладилниците вътре - всичко се стопля, все едно не е било охлаждано преди това. Консумацията им е по около 50W и ако се остави да работи при изключен двигател - за 5-6 часа един хладилник може да изтощи напълно акумулатора. Има хладилници със защита, която ги изключва когато падне напрежението.

    Най добри резултати се постигат ако продуктите и напитките са предварително охладени. Може за по-силен ефект да се слагат и от онези хладилни акумулатори, които се охлаждат във фризера. Тези хладилници са подходящи, ако ще се ползват за повече от 1 ден. Защото само за един ден, примерно за плаж - достатъчна е хладилна кутия с 2-3 от споменатите хладилни акумулатори.

    В Метро съм виждал и доста големи хладилници от този тип - 40 литрови, докато нормалните са 25 л. Имат даже и LCD дисплей, показващ вътрешната температура. Цена около 300 лв.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #8

    Re: Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    wow
    това беше изчерпателно и точно в десятката
    Аз мисля че ги гледах в Метпо под 100лв. Това нормална цена ли е? Дали са като твоите, или са типичните евтини боклуци за тези пари?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    wow
    това беше изчерпателно и точно в десятката
    Аз мисля че ги гледах в Метпо под 100лв. Това нормална цена ли е? Дали са като твоите, или са типичните евтини боклуци за тези пари?
    Единият от моите е Thermobox на френската фирма Camping&Gas. Той е 27 литра, някъде към 80 лв. Другият е италиянски - Gio style. Около 150 лв, 25 литров. Френският си има вградена защита от спадане на напрежението на акумулатора. Лошото е че е много чувствителна и изключва хладилника 15-20 минути след като изгасиш двгателя. Даже и при работа на 220в с адаптора, ако напрежението не е високо - защитата го изключва - светва един червен LED и това е. Италиянският си работи нон-стоп, няма такива защити, но си има вграден вътре в капака му трансформатор от 220 в, така че няма нужда от външен адаптор, а има 2 отделни кабела - за 12 и 220 в. Не мога да кажа, че има някаква осезаема разлика в охлаждането при двата. Но италиянският май че е направен от по качествени термоизолиращи материали, или поне така изглежда като изработка.

    Всъщност френският с един адаптор 220/12V (5А) за 60 лв почти догонва италиянският като цена.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re: Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    Май най- доброто си е едно амонячно Мразче - ама къде ги има ?? Без осветление и с 1 по-як инвертор за лап на 220 V ще заспи. Събира се добре , че и място има в бял Орел и ако взема и резервния аку от Алфонсо ще има студена бира.

    Техно май трябва да ми го връщаш Няма и 4,5 има само 5 мм там, че даже за 45 лв

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: Хладилни чанти захранвани от запалката на колата ??

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Май най- доброто си е едно амонячно Мразче - ама къде ги има ?? Без осветление и с 1 по-як инвертор за лап на 220 V ще заспи. Събира се добре , че и място има в бял Орел и ако взема и резервния аку от Алфонсо ще има студена бира.

    Техно май трябва да ми го връщаш Няма и 4,5 има само 5 мм там, че даже за 45 лв
    Почти всички туристически каравани са оборудвани с малки амонячни хладилници Electrolux, които по размери са почти като едновремешните Мраз 80. Само че освен на 12 и 220В, могат да работят и с газ. А знайно е че амонячните хладилници колкото повече се раздрусват, разклащат, даже отвреме на време и се обръщат обратно - толкова по-добре охлаждат! Тоест - идеално за нашите пътни условия
    Консумацията на един такъв при захранване 12V обаче е около 130W. Тоест при изгасен двигател ще умори един акумулатор за 2-3 часа.

    В моята карвана наскоро сложих 2 акумулатора по 75 AH всеки, успоредно свързани, тъй като и без това всичко в караваната е на 12V с изключение на климатика и бойлера. А и идеята е докато съм на плаж примерно - да могат да държат хладилника нормално работещ едно 6-7 часа.
    Но затова ще напиша по-подробно в темата за караваните

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 10:57
  2. Продавам чанти за лаптоп
    От disgorche във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 25-11-12, 18:10
  3. Отговори: 0
    Последно: 18-12-09, 10:53
  4. Въпрос за хладилни техници
    От titan_83 във форум Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-05-09, 21:10
  5. Къде продават хладилни чанти?
    От pavelkv във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 16-09-07, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе