Резултати от 1 до 14 от общо 14

Въпрос за хладилни техници

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #1

    Въпрос за хладилни техници

    Привет на всички. В гаража си имам едно мразче , което лятото ми изстудява бирата. Та въпроса ми е следният: тъй като няма изолация на студената тръба, която отива към камерата , има ли проблем да му сложа такава , защото лятото голям зор вижда и компресора загрява много. Да не би да е изчислена и тази тръба като площ на отдаване и да му наруша нормалната работа. Има ли опасност да се покачи налягането в камерата и да се получи фал.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Въпрос за хладилни техници

    Я измери с едни ампер клещи колко ток гълта компресора и сравни с тебелката. Възможно е компресора да е прецакан. Така стана на един мой фризер. Компресора много се загряваше и фризера трудно изстудяваше. Сменихме му компресора и стана като нов. От излолиране на студената тръба нищо няма да постигнеш. По скоро би имала ефект ако се подобри изолацията на хладилника, но пъро се провери компресора. АКо има пробив в намотките и се задейства защитата от прегряване няма смисъл да се занимаваш с този хладилник. Евентуллно да сложиш едно вентилаторче да обдухва компресора. Казват, че помагало.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #3

    Re:Въпрос за хладилни техници

    То няма проблем в изстудяването, въпроса  е ,че когато е висока температурата на околната среда, доста време работи и от дългата му работа  загрява компресора. Миналите лета не е имало проблем смисъл не ми се е занимавало с него , но мисля сега да му '' дигна'' ефективноста. От когато видях новите хладилници с такива изолации на студената тръба си помислих дали да не сложа и на него. Белким и по-малко ток хаби ,като не се губи студенто. Все едно климатик без изолции на тръбите е в момента , поне аз така си мисля

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re:Въпрос за хладилни техници

    Цитат Първоначално публикувано от titan_83
    То няма проблем в изстудяването, въпроса е ,че когато е висока температурата на околната среда, доста време работи и от дългата му работа загрява компресора. Миналите лета не е имало проблем смисъл не ми се е занимавало с него , но мисля сега да му '' дигна'' ефективноста. От когато видях новите хладилници с такива изолации на студената тръба си помислих дали да не сложа и на него. Белким и по-малко ток хаби ,като не се губи студенто. Все едно климатик без изолции на тръбите е в момента , поне аз така си мисля
    Няма лоша да му сложиш ала и нищо няма да промениш.Прекомерното загряване на компресора е от кофти масло, а него няма как да го смениш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #5

    Re:Въпрос за хладилни техници

    По принцип колко трябва да загрява компресора горе-долу ? Като го пипнеш с ръка трябва ли да пари?

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #6

    Re:Въпрос за хладилни техници

    Огледай добре вратата и уплътнението й....има ли отвор да влиза въздух -там е проблема,ако няма компресора е на доизживяване и не се занимавай изобщо...мисли си за нов хладилник...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #7

    Re:Въпрос за хладилни техници

    Така , ще задам въпроса по друг начин. Ще подобря ли ефективноста на хладилника като му сложа изолация на тръбата? Предполагам ,че компресора не е проблемен , защото в началото на тръбата там, до компресора ,е направо ледена и докато стигне до горе ,минавайки до изпаритела ли радиатора нз как се казва точно ,значително намалява студенината.Пипнах компресора на фризера, който е доста по-нов , горе-долу и той така загрява. Относно вратата и уплатненията- няма проблеми там.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Въпрос за хладилни техници

    Няма да подобриш ефективността. Написаха ти го по горе. Ефективността може да се подобри ако се охлажда по добре кондезатора от задната страна. Ако хладилника е много близо до стена може да се отдалечи малко. Ако се обдухва с вентилатор кондензатора ще има ефект. Ако температурата в помещението става 30 градуса и нагоре е нормално да се затруднява хладилника. Аз съм на мнение, че за БГ трябва да се купуват тропически клас. Има такива на пазара. Моя е точно такъв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #9

    Re:Въпрос за хладилни техници

    Благодаря! Но все пак ще му сложа изолация , и ще пиша как е. 100 % съм сигурен ,че ще има подобрение , но се допитах до вас дали няма да стане някакъв фал ок .

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #10

    Re:Въпрос за хладилни техници

    С тази изолация ефекта е нищожен...студеното не отива,а се връща от изпарителя.Сега е по хладно навън и затова ти мръзне тръбата,след един месец там ще е леко студена а не замръзнала. Имам съмнения че фризера ти е леко презареден,оттам е и високата температура на компресора-работи с повече фреон и се товари...

  13. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    1
    #11

    Въпрос за хладилни техници

    Здравйте,може да ви прозвучи смешно,но ме интересува по какъв начин охлаждат хладилниците без компресор.И използват ли някакъв газ?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #12

    Re:Въпрос за хладилни техници

    Потърси за "Амонячни" или "Абсорбционни" хладилници.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re:Въпрос за хладилни техници

    Има и с термодвойка

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re:Въпрос за хладилни техници

    Не ми казвай, че има хладилници които охлаждат с термодвойка.
    Преди години бяха много популярни абсорбционните хладилниците, а сега са достра разпространени хладилниците с елемент на пелтие, при които се ползва ефекта на пелтие. При абсорбционните хладилници пак се реализира обратен цилъл на Ренкин, както и при компресорните хладилници.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Да викам ли техници за климатик LG K12AH Ne0
    От andy_forresite във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 10
    Последно: 07-12-14, 11:26
  2. Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 10:57
  3. Отговори: 0
    Последно: 18-12-09, 10:53
  4. Отговори: 10
    Последно: 28-05-08, 10:16
  5. Къде продават хладилни чанти?
    От pavelkv във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 16-09-07, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе