Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 88

Японската WC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Японската WC

    По Коледа бях в един спа хотел в Троянският балкан. Вероятно за да е истински "спа", тоалетната беше от японски тип. С управление, разположено странично от тоалетната чиния се контролират функциите душ, биде и подсушаване. Водата се регулира по температура и по сила на струята, както и горещият въздух за подсушаване. А седалката е винаги приятно топла.

    На пръв поглед изглежда едва ли не като излишен лукс и глезотия, но след употреба се разбира колко практично нещо е това. Всъщност всичко е събрано в капака върху тоалетната чиния, който се купува отделно и се монтира на стандартна чиния.
    Порових се малко из нета и разбрах, че сайта, който внася разни неща от Япония - japanka.com като "японско биде" предлага оригинални японски устройства, започващи от 2200 лв нагоре. Но са на 110VAC. От други места могат да се намерят корейски за около 400 лв.




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re: Японската WC

    Румба - за много години Искаш да си купиш такова ли? Недей...ползвал съм го....в хотелите създава шик и лукс....но не работи....в доста голяма част от случаите. Ако искаш мога да ти опиша образно защо

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re: Японската WC

    2200 лв за едно сране!!! че то и без него, аз си сера добре и не се оплаквам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: Японската WC

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Румба - за много години Искаш да си купиш такова ли? Недей...ползвал съм го....в хотелите създава шик и лукс....но не работи....в доста голяма част от случаите. Ако искаш мога да ти опиша образно защо
    За много години и на теб!
    ОК, може би запушване на дюзите с котлен камък след време? Или с нещо друго....?

    P.S. От по-скъпите модели имало такива, които при приближаване до чинията - капака автоматично се отваря и съответно при отдалечаване се затваря. Тоест край на традиционният повод за малки битови скандали, наречен "забравен отворен капак на тоалетната чиния". Дано да има опция за ръчно отваряне, че ако спре тока....

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #5

    Re: Японската WC

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    P.S. От по-скъпите модели имало такива, които при приближаване до чинията - капака автоматично се отваря и съответно при отдалечаване се затваря. Тоест край на традиционният повод за малки битови скандали, наречен "забравен отворен капак на тоалетната чиния". Дано да има опция за ръчно отваряне, че ако спре тока....
    Има един лаф... "Баба ти все в тоалетни с автоматичен капак ли е срала"
    А сега сериозно. Ти ако наистина се уважаваш няма да се задоволиш с такава ширпотреба.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: Японската WC

    Цитат Първоначално публикувано от universum
    А сега сериозно. Ти ако наистина се уважаваш няма да се задоволиш с такава ширпотреба.
    Ширпотреба - тоалетен капак започващ от 2 - 3 бона?
    А цялостната японска тоалетна започва от 14 бона нагоре: http://www.japanka.com/toilet.htm

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re: Японската WC

    да седнеш на такова нещо ,за мен е равно на обръщане на резбата,с извинение към румен.
    Да ти плиска, струя вода, на мембраната на гъзъ, си е педеращина. Hе че съм телесно нехигиеничен, но все пак не виждам смисъла, от гъзови фонтанчета.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Японската WC

    Че какво му е лошото да ти измие дюзата и да ти я подсуши. Немисля, че това е педерастко.

    П.С. Е*ааааааати цените.
    ______________________
    * - да се чета като "б"

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re: Японската WC

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ОК, може би запушване на дюзите с котлен камък след време? Или с нещо друго....?
    Не запушване на дюзите бе Друго имах предвид. Туй гъделче го има в Турция в повечето хотели, но освен да създава илюзорно усещане за шик, друго не прави. Местните го смятат за пари на вятъра. Обяснение: това което се очаква да прави е да ти спести определени манипулации извесни като подмиване, които не са педеразщина, точно обратното - най-хигиеничната форма на обслужване измислена някога. Лично аз за последно съм ползвал тоалетна хартия дали било то "Емека" или "Етвърда" някъде 1997-8...Жалко за Фантата, дето при толкова араби в Франция не е съумял да "вземе" полезните навици и приьоми на други обичаи и народи....жалко фанта Та по същество.Както казах - трябва да си върши главното предназначение - подмиване независимо дали е с вграден Ipod и Playstation 3 - учудващо е че е японско, а няма такива екстри, дето може би щяха да оправдаят цената Та, казано е и е факт: изодзадзе излиза това, което вкарваш изотпредзе т.е. състава и качеството на изходната субстанция е в пряка взаимовръзка с горивния материал. Възможно е това електронно биде да се справя с субстанции породени от консумация на предимно ориз, зеленчуци ( който не яде ) и азиатската кухня, не така стои въпроса с ориента и балканската кухня като цяло. Следващия път иди пак там, в този СПА, предната вечер обаче удари някоя и друга шкембе чорба с много бибер, разните му там разядки аджъ кюфте и прочие пред които табаското е като прясно мляко, за основно си поръчай някакви пикантерии, полей добре с 3-4 мастики ( узо, йени ракъ ) на сутринта клекни, изтряскай радиоактивните отпадъци и чакай да те измие Няма това устройство братче освен ако струята не идва от водоструйката на близката автомивка Само груба контактна интервенция може да се справи с мазалото приличащо на добре подгрят туткал

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #10

    Re: Японската WC

    @Tommorow, прав си ама зависи от сфинкса все пак.

    Хауърд Стърн има една максима :" Ако не успееш да се изчистиш до третото избърсване, най-добре иди се измий!"
    Иначе при престараване с тоалетната хартия се генерира обективен риск от загуба на ценен епидермис.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #11

    Re: Японската WC

    Сфинкса и 33-тото избърсване няма да успееш, виж ако имаш предвид сфинктера той си зависи баш от задника.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #12

    Re: Японската WC

    Терминът "Сфинкс" или по право "Свинкс" е употребен по-горе като артистичен псевдоним на ректума.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #13

    Re: Японската WC

    @Fanta, това е хигиена и според мен не зависи от пола, нито от резбата - права или крива. Според мен и едно руло хартия не може да постигне това, което примерно 0,5 л вода прави. Въпрос на хигиенен навик. Затова за хората отхвърлили отдавна тоалетната хартия - една такава седалка е чудно нещо, макар и доста скъпо.
    Аз недолюбвам ориенталските табиети, но измиването с вода е нещо, което неохотно им го признавам като много по добро от хартията, без значение каква.

    @Tommorow, доста образно наистина
    Ако постоиш на струята, която е на max. и като темепратура и като сила - примерно към 2-3 минути - струва ми се че отпада нуждата от допълнителна "интервенция" в областта на сфинкса и пирамидите

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Re: Японската WC

    Сега по-сериозно: Темата е крива, ама не може да се избегне дискусията. Основната идея повдигата от Румен е в полезността и смисъла на това роботизирано и в същото време никак не евтино биде. Шикозно -да, прави впечатление на всеки - да, след първата среща с такова устройство се излиза винаги ухилен от тоалетната - да, не е широко разпространено у нас и гъделичка снобарщината и показността, която харесваме или не живее във всеки от нас - да, но в дългосрочен план и ниво на полезност - НЕ. Въпросът е в това, че тези манипулации, които иначе всеки извършва усамотен и не дискутира във форумите.....се сблъскват с някои спацифични особености ( това за кухнята горе си е вярно макар и шеговито описано от мен ). Основната особеност е, че за разлика от някой животни и единици хора, няма как да достигнем визуално и проверим свинктера и околността му дали е достатъчно чисто след , харесва ли ни или не, тази ежедневната необходимост. Това роботизирано биде би трябвало да извърши всичките манупулации по почистването дистанционно за потребителя. Проблема е в това, че няма как да си убеден, че си е свършило работата успешно. освен ако не монтират камера на дъното, която да дава панорамна гледка на територията около дупарата...тоест няма как да ни убеди, че всичко е както трябва и има реална опасност да оцветим артистично бельото си Проверката е винаги контактна, като обикновенно следим за промяната на оцветеността на тоалетната хартия използвана като тестер. Хауърд Стърн греши много, перифразирано: "Няма смисъл да се опитваш да се изчистиш до три пъти, когато просто можеш да се измиеш с течно сапунче, ръчичка и подсушиш", като разбира се после добре измиеш и самата ръчичка И обратния ми въпрос е: след като така и така, трябва да се убедя, че всичко е ок чрез контактна манипулация, за какво подяволите ми трябва да давам хиляда евро?

    @roumen68 - три минути да ме лашка водоструйката като лети джанти на джип след офф-роуд а не мерси!

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #15

    Re: Японската WC

    rumen68, що не си цаниш едно циганче за тези пари? Ще те гледа между......очите С хартия, с вода, с каквото кажеш с това ще те забърсва. Ще имаш най- обслужвания и гледан задник на всички времена. Под обслужван сещай се всички аспекти....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. японската сила
    От mvarbanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 20
    Последно: 11-02-11, 18:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе