Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    Правителството на САЩ е купило 250 милиона дози ваксина срещу свинския грип, така че когато ваксината започне да излиза от производство да е достъпна според нуждите на всеки.
    http://www.cdc.gov/h1n1flu/vaccinati...e_keyfacts.htm

    Нашето правителство се занимава с ченгеджийски истерии...

    Когато се развихри епидемията, ще ни свари по бели (зацапани) гащи...

    всеки, значи, да се спасява сам...е, сигурно болница Лозенец се е подготвила....


  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    ама ти сериозно ли си се вързал на кретенизма "свински грип"?


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #3

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    Отново картелът между доктори и аптекари и вся остальная сволоч изсмуква милиарди от тъпото човечество! Дерзай, човечество!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ама ти сериозно ли си се вързал на кретенизма "свински грип"?

    явно и нашите управници мислят, че е кретенизъм - освен това в поста ми не става дума за свинския грип, а за отношението на държавата към населението...(после някой да не търчи до аптеката да се запасява...)

    предпочитам да се връзвам на кретенизма "свински грип", отколкото на кретенизма "ДАНС и изчезнали доклади"

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #5

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от hivo
    Отново картелът между доктори и аптекари и вся остальная сволоч изсмуква милиарди от тъпото човечество! Дерзай, човечество!
    същото може да се каже и за картела между производителите на софтуер и хардуер, както и за картела между производителите на коли и на петрол, както и за картела между строителни предприемачи и предизвикващите земетресения...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    В "задръстената" и "кретенска" Германия са си купили 50 млн дози, за всеки значи; вчера реших да проверя и питах в близката аптека за тамифлу и реленца - аптекарят ми се смя - т.е. вече започват да липсват и обикновените медикаменти за грип (е, в правителствена болница сигурно са добре заредени....)

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    hihimor, искрено ще те помоля да не превръщаш форума в поредната паниконасаждаща медия. нито сме телевизия да печелим еркламодатели по този начин, нито сме овце, че да се подвеждаме по общата "мода"

    порови се малко повече в специализирани сайтове, след като те интересува толкова много, почети малко повече лекарски, а не журналистически мнения и нека проведем смислен и аргументиран разговор, а не панически да търчим наляво надясно

    " Although the name 'swine flu' brings up a lot of extra fear and worry, it is important to note that swine flu is just an influenza A H1N1 virus.

    That means that it is just another type of flu virus, just like that causes our typical seasonal flu symptoms. The big difference is that the current swine influenza A (H1N1) virus is new and most of us don't have any immunity to it"

    ( http://pediatrics.about.com/od/swine...9_symptoms.htm )

    по нашите телевизии (предимно по-...хммм... независимите, примерно про.бг) бяха допуснати "еретични" изказвания като по-горното, но те не продават - в крайна сметка ако няма нещо друго за новина, винаги можем да използваме добрия, стар, изпитан свински грип, нали?

    обърни вмимание върху починалите в България - бездомна клошарка, наркоман, родилка... някой недохранен, друг с хепатит... трети в критично състояние така или иначе...

    наистина овчото съзнание започна да прониква и у нас (т.е. американизирахме се). маски по улиците, паника по медиите, ниска грамотност... идва ми да емигрирам на луната

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #8

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    hihimor, искрено ще те помоля да не превръщаш форума в поредната паниконасаждаща медия. нито сме телевизия да печелим еркламодатели по този начин, нито сме овце, че да се подвеждаме по общата "мода"

    порови се малко повече в специализирани сайтове, след като те интересува толкова много, почети малко повече лекарски, а не журналистически мнения и нека проведем смислен и аргументиран разговор, а не панически да търчим наляво надясно

    " Although the name 'swine flu' brings up a lot of extra fear and worry, it is important to note that swine flu is just an influenza A H1N1 virus.

    That means that it is just another type of flu virus, just like that causes our typical seasonal flu symptoms. The big difference is that the current swine influenza A (H1N1) virus is new and most of us don't have any immunity to it"

    ( http://pediatrics.about.com/od/swine...9_symptoms.htm )

    по нашите телевизии (предимно по-...хммм... независимите, примерно про.бг) бяха допуснати "еретични" изказвания като по-горното, но те не продават - в крайна сметка ако няма нещо друго за новина, винаги можем да използваме добрия, стар, изпитан свински грип, нали?

    обърни вмимание върху починалите в България - бездомна клошарка, наркоман, родилка... някой недохранен, друг с хепатит... трети в критично състояние така или иначе...

    наистина овчото съзнание започна да прониква и у нас (т.е. американизирахме се). маски по улиците, паника по медиите, ниска грамотност... идва ми да емигрирам на луната
    1. няма нужда да ми казваш да чета по специализирани сайтове по една проста причина - имам висше медицинско образование и съм наясно с нещата (по професия лекар, по служба, уви, вече не)

    2. като се пише по дадена тема не е зле да се прочете първо заглавието, после заглавието да се осмисли поне за около 15 сек, пък после да се пише по нея - темата не е за свинския грип, за клиничната му картина, за епидемиологията му, зе лечението му и т.н.

    3. темата е за отношението на т. нар. управници към собственото им население, което най-нагло лъжат от екрана на телевизора, докато дори съседни на нас държави, Турция напр., взимат повече мерки...

    4. един прост пример от преди 30 мин - купувам си капки за нос в аптеката, влиза дядо и пита: имате ли маски? отговорът е: не! втори въпрос на дядото: ми на детето в училище ги задължават да носят маски, откъде да вземем? (аптекарят безмълвно вдига рамене)

    5. втори прост пример от преди 10 мин: тв 7 дни, новините: правителството е отпуснало 12 млн лева за закупуване на медикаменти, но не защото има липса в болниците и в аптечната мрежа, а за да се посрещнат бъдещи нужди (почти точен цитат от новините, след като съобщиха за поредния умрял) - ето това наричам нагла лъжа - така лъжеха и едно време...

    6. ниската грамотност е у управляващите

    7. темата е в раздел дъра-бъра, ако на някой влюбен в Бойко Борисов, не му харесват критиките, съжалявам, цензурирайте я тогава



  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #9

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    У нас пичове, няма епидемя от свински грип. Днес Министерство на здравоопазването мълчи като риба !
    Майка ми е начална учителка в София, вчера имало 8 деца в класа, днес били 4 деца..... но продължават да учат в кв. Дружба. Защото ако затворят още 3-4 училища трябва и в София да обявят епидемия.

    Смешни хора !!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    Тази вечер се нахаках точно в час пик в Кауфланд за малко покупки. То не бяха кашлици, кихавици и юнашки подсмърчания. Някои от посетителите даже и ръка не си слагаха пред устата и сякаш се надпреварваха за най-мощни звукови ефекти. Не знам грипа свински ли е или не, но изглежда доста нездравословно човек да е сред тълпа тези дни.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #11

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    Преди си нямахме нищо! Но дойде "лудата крава". После дойде модата "птичи грип", а днес е "свинския грип"....
    Как "горката" Здравна каса/Министерство на здравеопазването да се справи финансово с тези "маркетингови стратегии" на концерните?
    Дали като масово си инвестираме в тази "индустрия" чрез закупуване на ваксините им, за да се финансират следващите прозаични разработки а-ла "анимал планет" като например "папагалска треска" или "къртичи грип"?!
    Това много наподобява актуалната напоследък тема "Да плащаме ли откуп на бандитите/терористите, когато са взели заложници с цел изнудване".
    Или пък, да се обърнем към Китай - там пуснали лекарство против "свинския грип", което струва само 2 долара и също така произвеждат еднократна ваксина срещу грипа на подобна цена?!
    Но, тогава какво ще правят аптеките и "другите производители", примерно с абсолютния ТАМИФЛУ за по 40лв. опаковката и ваксинка за ХХлв.!?
    И тази зима ще поставим под изпитание още веднъж силата на чесъна, лука и греяната ракия - дали ще се справят...
    Бъдете всички здрави!


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #12

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    Преди си нямахме нищо! Но дойде "лудата крава". После дойде модата "птичи грип", а днес е "свинския грип"....
    Как "горката" Здравна каса/Министерство на здравеопазването да се справи финансово с тези "маркетингови стратегии" на концерните?
    Не знам дали е "пак" някаква конспирация, но по принцип световни конспирации има май само в книгите и във филмите.
    Грипа си е сериозно нещо, просто защото медицината е безсилна срещу вирусите. И сега, и по време на испанският грип преди 90 години, отнел милиони животи. Всичко зависи от силата на имунната система на човек, което прилича малко на игра на руска рулетка.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    hihimor, хем се радвам, че си лекар и би трябвало да си наясно относно истината около тази фалшива истерия, хем ми е весело как ме изкара фен на соковете БББ

    не съм искал да поставя под съмнение нечии медицински знания, а да изкажа съмнения относно целесъобразността да се харчат купове пари в грешни посоки. едното няма как да не е свързано с другото, освен ако не смяташ за висша форма на патриотизъм едно правителство да пълни гушата на трети лица

    "грип като грип" - какво повече трябва да се каже, че да им светне на хората да не се видиотяват!?

    за да не се налага да пиша повече по темата ще изложа кратко и ясно становището си, колкото и да не съм медицинско лице:

    1. всичко показва, че грипът е грип като всеки друг. смъртността му е дори по-ниска от тази на други щамове, към които хората нямат имунитет (=не са срещали в миналото)

    2. ваксината е току що разработена и не смятам да си слагам в тялото нещо, за което никой си няма представа какви са дългсрочните ефекти. то от "доказали се" ваксини чак сега лъсват истини, че на едномесечна ли да имам вяра?!

    3. схемата "управлявай чрез страх" намери ново, сезонно лице, след като комунизъм/капитализъм, руска мафия, колумбийски картели, афганистански терористи, иракски диктатори, спин, луда крава, птичи грип, ирански атомни бомби, корейски комунисти и т.н., и т.н. си вървят последователно или паралелно. всеки си има становище по всеки един въпрос и моето е:

    свинският грип е грип като всеки друг, а насажданата от медиите истерия трябва да бъде подсъдна

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #14

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Не знам дали е "пак" някаква конспирация, но по принцип световни конспирации има май само в книгите и във филмите.
    Каква ти конспирация?! Най-обикновен маркетинг + политика! Всичко е толкова прозрачно.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #15

    Re:САЩ са си купили 250 млн дози ваксина, а у нас?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв ТВ бихте си купили?
    От roumen68 във форум Телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 31-01-07, 16:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе