Резултати от 1 до 9 от общо 9

... Легионерската болест нападна Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1

    ... Легионерската болест нападна Варна

    Ето статията тук:


    http://www.bnews.bg/article-18099


    От няколко години се наблюдават нови болести у нас, разказаха ексклузивно за BNews специалисти. Причината е микроорганизми, които живеят и се размножават в климатиците Легионерската болест (Легионелната пневмония) вече е във Варна.

    Това казаха ексклузивно за BNews лекари, според които до началото на т.нар. ера на климатиците, това заболяване е било неизвестно у нас.

    Изследователите са открили 8 различни форми на болестотворни организми - микоплазми, хламидии, гъбички, термомицети, във филтрите и въздухопроводите на климатиците. Тези уреди събират в себе си микроорганизми, които могат да доведат до сериозни белодробни заболявания.

    Има микроорганизми, които се размножават в климатиците - например бактерията Legionella pneumoniae, която може да причини сериозни заболявания - като Понтиак-треската, и по-тежката форма - вече споменатата Легионела пневмония.

    Паралелно с това нарушената аеронизация и изсушаването на въздуха в затворено помещение, където постоянно работи климатик, води допълнително до увеличаване на дихателните заболявания, дерматологични проблеми и суха, чуплива коса.

    Това допълнително причинява алергични заболявания - астма, спастичен бронхит, алергична хрема към домашния прах и много други.

    Спасението е постоянно почистване на филтрите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #2

    Re:... Легионерската болест нападна Варна

    Също така човек може да се зарази от СПИН и от болницата в следствие на лоша болнична хигиена....
    Въпроса е колко хора са се разболяли от тази болест през последната година? Нещо което май никой не казва...

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #3

    Re:... Легионерската болест нападна Варна

    ... Само цитирам.


    При 4-5 години лежах във Военна болница, лекарите там ми казаха, че единствените случай не легионела са от туристи върнали се предимно от Турция и още 1-2 страни. Сега може да е друго положението.






  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Re:... Легионерската болест нападна Варна

    И аз се чудя,защо доста съфорумци от Варна не са активни,а то каква била работата-минали са към легиона на племонясалите.Лошо Седларов,лошо...

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:... Легионерската болест нападна Варна

    На тея от БИ НЮС не може се има доверие.Тази "медия"всъщност е един клюкарник и когато няма новини, те сами си ги измислят(по техни думи създават).Ето описание на болесттаhttp://dariknews.bg/view_article.php?article_id=167298.

    За да НЕ СЪЩЕСТВУВА ОПАСНОСТ обаче от легионерска болест е добре да се използват климатици с плазма филтър-имам 2 от подписа и съм много доволен.Озона и отрицателно заредените кислородни атоми унищожават гадините зимата и лятото.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:... Легионерската болест нападна Варна

    В режим отопление няма как да се развиват тия бацили там питата е нагрята до 60 градуса.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Re:... Легионерската болест нападна Варна

    За това майката му е профилактика на климатик ,ако не на 6 то поне на 12 месеца 1-път.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:... Легионерската болест нападна Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Само цитирам.


    При 4-5 години лежах във Военна болница, лекарите там ми казаха, че единствените случай не легионела са от туристи върнали се предимно от Турция и още 1-2 страни. Сега може да е друго положението.
    И най-вероятно са си я хванали по хотелите. Това ме наведе на мисълта да поставя един друг въпрос:
    Има ли нормативен документ, който да задължава собствениците на хотели да провеждат ежегодна профилактика на климатиците си?
    Миналата седмица бях три дни в командировка в Пловдив. Настаних се в хотел в центъра, точно срещу панаира. Едната сутрин беше станало доста хладно и излизайки от банята реших да пусна климатика да се постопли. Направи ми впечатления много слабата струя въздух, макар че сложих вентилатора на мах. Погледнах вътре и се ужасих от видяното - дебел слой прах и умрели насекоми по филтъра и турбината. Този климатик имаше вид на непипан поне 5 години! Спрях го веднага, за да не разнася праха из стаята.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #9

    Re:... Легионерската болест нападна Варна

    Вероятно - НЕ.
    Но ако си държат на звездите би трябвало да правят профилактика .
    На повечето хора обаче не им се дават пари !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Къде е МГ Варна?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-13, 14:42
  2. Отговори: 10
    Последно: 28-10-12, 13:50
  3. Гуруту на Apple Стив Джобс излиза в отпуск по болест
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 17-01-11, 23:07
  4. Скарлатина -болест
    От Wise във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 19-06-09, 14:07
  5. Отговори: 14
    Последно: 09-10-04, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе