Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 73

Чат с изкуствен интелект

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #1

    Чат с изкуствен интелект

    Ей тук можете да си поговорите с изкуствен интелект.
    https://chat.openai.com/chat

    Ако не за друго, то поне да добиете впечатления накъде вървят нещата (ако вече не сте го правили де, с някоя от по-умните ви джаджи).

    За чата се изисква регистрация - някъв имейл и телефонен номер за обратен код.

    ПП.
    На въпрос "колко ти е паметта ?" не отговори директно, но след поредица уточняващи въпроси каза, че "има достъп до информация с обем значително по-голям от е Билион терабайта, но все пак по-малка по обем от гугол"

    Не разбира от електрически диаграми на автомобили.
    Не разбира от войната в Украйна - знае само за събитията от 2014.
    Но пък разбира от Софтуерни технологии (питах го нещо много спесифично) и разбира от всякакви науки (пак нещо много спесифично)

    ПП.
    Току що разбрах (от новинарски сайтове), че това е Майкрософска услуга.
    По-рано днес, по време на първия ми чат, това беше първия ми въпрос, който беше отклоняван учтиво заедно с уточняващите въпроси. Така и не разбрах коя фирма стои отзад, освен, че било "...голям екип от хора..." и разни други уклончиви глупости.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 05-01-23 в 12:14.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Хе-хе,
    Пробвах този изкуствен интелект с логическата задача за камерата.
    След поредица от уточнения, той даде същия отговор - между 90 и 110.
    (ще сложа скрийншот по-късно)

    Но преди уточненията даваше доста първосигнални и разнопосочни отговори.
    Ще го пробвам довечера или утре със същата задача и ще се разбере дали има самообучение.

    ... не мога да повярвам, че ми е толкова интересно да си говоря с този ... ъъъъъ .... с този криейчър.
    Единствено сервилността му ми идва малко в повече. Но пък дава доста детаили и аргументи защо отговора му е такъв.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 05-01-23 в 16:52.

  4. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #3

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    дъщеря ми ми го показа и вчера си направих регистрация и се позабавлявах, на въпроса 'Къде зимуват раците?' ми отговори: (тук и по-надолу цитирам буквално)

    "Раците са вид птици, които зимуват в различни части на света, в зависимост от вида раци, което е реч за. Някои раци се намират в Европа, Азия и Северна Африка, и зимуват в тези райони. Други раци се намират в Северна Америка и зимуват в югозападните части на САЩ и Мексико. Някои раци се намират в Южна Америка и зимуват в южните части на Аржентина."

    след което аз му казах: 'Но раците на се птици а ракообразни...' и той ме заби:

    "Съжалявам, но тази информация е неправилна. Раците са птици от семейство рациеви, които се характеризират с големи, широки крила и дълги, масивни крака. Те са характерни със силна гравирана кленова кора и прекрасен окрас. Ракообразните са животни от различни царства, които не са птици и не се съдържат в семейството на рациевите."



    разбира се при разговор на английски разговора е много по-пълноценен.

    и всъщност системата се разработва от Илън Мъск....

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #4

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Нещо го скапаха на БГ, беше по-добре

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #5

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    А това е скриншота от задачата за камерата.
    Не знам (не си спомням) дали по време на регистрацията се съгласих да не правя такива разгласявания и дали с тоя скрийншот не нарушавам правилата.
    Ако "ДА", то ще е еднократно. (ПП. ... все пак това си е и реклама за машинката, така че авторите ще ми простят)


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MitkoS; 05-01-23 в 16:53.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Нищо не помни.
    С което интереса ми приключва ... поне за момента

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    107
    #7

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Ако познае кога ще имаме ново правителство, ще го призная.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Цитат Първоначално публикувано от sclera_bg Виж публикацията
    дъщеря ми ми го показа и вчера си направих регистрация и се позабавлявах, на въпроса 'Къде зимуват раците?' ми отговори: (тук и по-надолу цитирам буквално)

    "Раците са вид птици, които зимуват в различни части на света, в зависимост от вида раци, което е реч за. Някои раци се намират в Европа, Азия и Северна Африка, и зимуват в тези райони. Други раци се намират в Северна Америка и зимуват в югозападните части на САЩ и Мексико. Някои раци се намират в Южна Америка и зимуват в южните части на Аржентина."

    след което аз му казах: 'Но раците на се птици а ракообразни...' и той ме заби:

    "Съжалявам, но тази информация е неправилна. Раците са птици от семейство рациеви, които се характеризират с големи, широки крила и дълги, масивни крака. Те са характерни със силна гравирана кленова кора и прекрасен окрас. Ракообразните са животни от различни царства, които не са птици и не се съдържат в семейството на рациевите."



    разбира се при разговор на английски разговора е много по-пълноценен.

    и всъщност системата се разработва от Илън Мъск....
    Задай му същия въпрос в единствено число да видим какво ще ти отговори.

  11. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #9

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Задай му същия въпрос в единствено число да видим какво ще ти отговори.
    Некъв ужас, некъв АТ:

    Ракът зимува най-често в по-тъмните и сухите части на територията си. Той може да зимува в подземни нори, в породните си яйца, в обвивките на растения, в различни укрити помещения, като гаражи, подвали, и т.н. Някои видове ракове също така могат да изнервят хлебарки и други подобни укрити места, където могат да прекарат зимата безпокойно.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Цитат Първоначално публикувано от sclera_bg Виж публикацията
    Некъв ужас, некъв АТ:

    Ракът зимува най-често в по-тъмните и сухите части на територията си. Той може да зимува в подземни нори, в породните си яйца, в обвивките на растения, в различни укрити помещения, като гаражи, подвали, и т.н. Някои видове ракове също така могат да изнервят хлебарки и други подобни укрити места, където могат да прекарат зимата безпокойно.
    Това е толкова изкуствен интелект, колкото аз съм трамвай! Това е предъвкване на огромна база знания, събиране на подходящите по някакъв алгоритъм и сглобяване на изречения от подходящите, без да се държи сметка за тяхната точна релевантност към смисъла на въпроса. Задавайте му въпроси, отговора на които изисква поне минимум абстрактна мисъл и ще го побъркате.
    Например следната задача: "Намирам се на Северния полюс. Повреди ми се навигацията и нямам никакви ориентири в каква посока да тръгна, за да стигна до най-близкото населено място.. Моля за помощ!"

  13. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #11

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Когато попитах: Има ли връзка между компанията OpenAI и Майкрософт? ми отговори:
    "
    Да, OpenAI и Майкрософт имат връзка. Майкрософт е один от спонсорите на OpenAI и работи с компанията, за да развие технологии в сферата на изкуствения интелект. Също така, Майкрософт и OpenAI сътрудничат в разработването на проекти, свързани с използването на големи машинни обучителни модели за различни приложения, като превеждане на езици, създаване на синтезиран глас и т.н"
    А когато попитах:
    С кои други компании има връзка OpenAI? ми отговори:
    "
    OpenAI е обединение от компании и индивидуални спонсори, които спонсорират и подкрепят изследванията и разработките на компанията. Някои от спонсорите на OpenAI са:
    • Майкрософт
    • Самсунг
    • Ибм
    • Калифорнийският технологичен университет
    • Калпак инвестиции
    • Брайън Симпкин
    • Илон Маск
    • Петър Тиль
    • Кристофер Рокфелер
    • Марк Цукерберг

    Това са само някои от спонсорите на OpenAI. Компанията също така работи с други организации и индивидуали в света на изкуствения интелект и технологиите, като партньори или съвместни разработчици на проекти.







    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Това е толкова изкуствен интелект, колкото аз съм трамвай! Това е предъвкване на огромна база знания, събиране на подходящите по някакъв алгоритъм и сглобяване на изречения от подходящите, без да се държи сметка за тяхната точна релевантност към смисъла на въпроса. Задавайте му въпроси, отговора на които изисква поне минимум абстрактна мисъл и ще го побъркате.
    Например следната задача: "Намирам се на Северния полюс. Повреди ми се навигацията и нямам никакви ориентири в каква посока да тръгна, за да стигна до най-близкото населено място.. Моля за помощ!"
    Ей това ми отговори:
    Северният полюс е мястото, където северното направление се събира с земната ос, така че всяко направление от там е южно. Така че, ако искате да стигнете до най-близкото населено място, трябва да тръгнете южно. Обаче, без навигационни уреди или други ориентири, е трудно да се ориентирате конкретно къде е южното направление. Ако имате телефон с GPS, може да опитате да го използвате, за да ви покаже направлението, в което трябва да тръгнете. Ако не имате такъв уред, е най-добре да опитате да намерите някаква защита от елементите и да очаквате помощ. В случай че сте в наеман туристически снауър или в някакъв друг организиран туристически пътуване, трябва да се свържете с туроператора или туристическата
    При повторение:
    Обикновено на Северния полюс има само едно населено място, т.е. Полюсната база. Тази база се намира на най-северната част на Земята и е дом за няколко стотинки хора, които работят там и живеят за определен период от време.
    Ако се намирате на Северния полюс и се чувствате загубени, то най-лесното решение е да се обърнете към любимия си навигатор или карта и да откриете къде се намира Полюсната база. Там ще можете да получите помощ и насоки за как да се върнете назад в цивилизацията. Все пак, ако имате достатъчно време и средства, можете да се върнете назад към цивилизацията чрез авиация. Надявам се, че съвета ми ще бъде полезен за вас.
    - - - - - - - - - -

    А на въпрос: Намирам се на дъното на Марианската падина . Помощ?
    Марианската падина е огромно глубоко уцелване в Земната кора, което се намира в тихоокеанския регион на Марианските острови. Тази падина е най-големият и най-глубокият уцелване на Земята, като е дълбочината й достига до около 11 000 метра. Ако се намирате на дъното на тази падина, то се намирате в едно от най-опасните и непристойни за живеене места на Земята.

    Ако се намирате на дъното на Марианската падина и търсите помощ, то най-лесното решение е да се обърнете към комуникационните си средства, ако имате такива. Трябва да се свържете с някоя организация, която може да ви помогне с решаването на проблема ви. В случай че нямате как да се свържете с никой, трябва да се стараете да се организирате и да намерите начин

    Този пост е редактиран от eleena; 06-01-23 в 13:10.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #12

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Дет се вика "сговорна дружина планина повдига" .
    Лошо няма - да работят съвместно.

  16. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #13

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Я да си признае оня, който твърдеше, че много скоро професии като шофьори ще бъдат заменени от изкуствен интелект., че да не търся назад. Мале мила, какъв трафик ще настане.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #14

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Разбира от код, гледах - пише скрипт на Python, дебъгна, намери и поправи грешка в data layer.
    Обещаващо, може да има реално приложение в някои задачки.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #15

    Отговор: Чат с изкуствен интелект

    Относно това че не може да помни - мой много-много-много близък роднина, каза, че според него сегашните разговори ще бъдат "монтирани" в следващата му версия, т.е. няма да останат в нищото, а ще бъдат част от фундамента на следващия, който ще анализира сегашните разговори.
    ... А тоя мой роднина е доста светнат - в момента във водещ университет прави докторантура на близка до AI тема ... , а преди това се занимаваше с автономни решения и автономно поведение при стадо дронове.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 08-01-23 в 15:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Изкуствен подбор
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-13, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе