Резултати от 1 до 6 от общо 6

Кои куриер използвате за изпращане на скъпи пратки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Кои куриер използвате за изпращане на скъпи пратки

    Кои куриер използвате за изпращане на скъпи пратки с наложен платеж(под скъпи имам предвид над 1000 лв).
    Дайте мнения относно качеството на услугата и не на последно място цената...
    Също така, как точно работите с куриера със договор, без договор, защото това също в някои случай променя цената на услугата.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Кои куриер използвате за изпращане на скъпи пратки

    Еконт, Интерлогистика
    С Еконт с договор, с Интерлогистика без.
    Фирмено сме ползвали и други куриери, някои с проблеми, други без, но в крайна сметка, след 10-ина години ползване на куриерски услуги се ограничхме само до тези 2 фирми.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re:Кои куриер използвате за изпращане на скъпи пратки

    За тежки неща - "Лео Експрес" - доволен съм пазят чупливите неща.Цената за тежки неща - 50-80 кг е някъде 15-30 лв под икономична тарифа на Спиди, дори и да ми докарат пратката до офиса.
    "Еконт " са мърлячи - често имам поразени пратки, малко са служителите, които дават пратката и се чака, като цена е малко по-евтино от експресна по "Спиди'
    "Спиди" започват раздаването на пратките най-рано - 8:30 ч.; Еконт в 9 и е чакане, Лео Експрес започват в 9:30 ч.
    От Спиди за пазене на пратката съм доволен, за разлика отпреди 3 г.
    Нещата обаче са временни в Бг.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Кои куриер използвате за изпращане на скъпи пратки

    Направи ми ВПЕЧАТЛЕНИЕ, че за скъп продукт(5кг) с наложен (1700) пратката ми излезе 36 лв по ЕКОНТ. Незнам това нормално ли ви се струва... Затова мисля за по-евтина алтернатива...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Кои куриер използвате за изпращане на ск

    Лео са по-евтини както и SPeedy ( slowly )

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re:Кои куриер използвате за изпращане на скъпи пратки

    Spidi са с цени като на Еконт. Имаше 1 по-евтина ф-ма, но завлече с пари доста хора - "Леон Ама".
    Интерлогистика и те не са от евтините куриери.
    Ако е за документ - БГ пощи - примерно за документ - фактура - "препоръчано писмо' е на цена 1,4-1,8 лв в зависимост от мястото на подаване и получаване Лошото е , че дават разписка/ нямат регистрация по ДДС/ и трябва да се съгласува със счет а за признаване като разход.

    P.S. При куриерите наложения платеж е около 1% от стойността + транспорт - по изгодно е по банков път . Ако е съмнителен получателя - авансово плащане и тогава изпращане. Банковия превод е от 0,8 -1,8 лв независимо от сумата - зависи дали 2 та банкови клона са на 1 банка или са на различни.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кабелна и интернет по-скъпи заради БТК
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 22-06-07, 00:52
  2. Кой email-клиент използвате
    От DeathKnight във форум Анкети
    Отговори: 20
    Последно: 19-12-05, 12:02
  3. Пратки
    От kris11 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 30-05-05, 21:38
  4. Какво използвате за рипване на CD-та?
    От cristo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 31
    Последно: 22-03-05, 15:48
  5. Кои драйвери използвате за GF4?
    От medunski във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 25-02-03, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе