Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Евровизия 2011

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Евровизия 2011

    Ще ни представя На инат на Поли Генова.
    Послушах няколко пъти песента, според мен не е лоша, има типичното звучене, необходимо за добра приемственост на Евровизия. Момичето и стилистите му са се постарали добре в имитацията на визията на Roxette. Краят на песента само че трябва да бъде пооправен за да е по-впечатляващ, трябва да се вкара и малко английски и сме готови.
    Има автори на песента от Австрия и Англия, което ако се използва както трябва и се направи добра кампания ще ни докара много гласове от тези страни.

    https://www.youtube.com/watch?v=u30qOxiszyQ#



    Вашето мнение?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:Евровизия 2011

    Гледах избора и имаше много мъка в сърцето. И тази песен е една мъка. Всяка година едно и също ( без тази на елица и тъпаните ). Ако поогледаме най-близката балканска конкуренция виждаме че нямаме никакъв шанс....нито със звученето, нито с приемствеността в Евровизия....

    https://www.youtube.com/watch?v=AX9WWmYxcoo#

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:Евровизия 2011

    Стига бре. Ебати ужасаващо изтъркания дискаж. На теб сериозно ли повече ти допада тази боза?

    А това с "приемствеността в Евровизия" как следва да се тълкува? Не мога да вдена какво имаш превид.
    В интерес на истината, винаги съм се ужасявал на посредствения вкус на пускащите смс-чета за този конкурс европейци, така че нищо чудно гръцката боза да им допадне и на тях повече от българската боза.

    Макар че не виждам с какво - визията на нашата е значително по-интересна. Момичетата зад нея също са много интересни, предполагам, че до Евровизия ще измислят добро сценично поведение, имат данни. Самата песен - за Евровизия е важно да има запомняща се мелодия, въобще не виждам място за сравнение м/у нашата песен и гръцката.
    Естествено... - гърчоля има във всяка държава, така че няма почти никакво значение кой и какво пее...

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re:Евровизия 2011

    Изтъркан, неизтъркан, това е батка...нито ти нито аз ще гласуваме, дай да си го кажем. Гласуват предимно тиин и пубер. Ако можеш пусни нашата и да кажем гръцката на което и да е между 12-18 години да видим какво ще ти кажат. Моите две - 13 и 16 години казаха че българската не струва, а гръцката си я записаха на телефоните. Миналата година спечели Лена с поведение на невинно дете притискащо коленца на подиума и разбира се една не лоша мелодична песен тип дискотека или нощен клуб. Така, че гръцката я виждам в първата петица....а нашата...ще се радваме ако достигне финал.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re:Евровизия 2011

    Направих го вече - пуснах я на една колежка и каза, че гръцката била по-хубава...
    Еее, толкоз де - ако стигне на финал ще е успех, аз повече не се и надявам.
    Макар че... знае ли човек...
    Имаше една много интересна песен на Базтазар и някаква кака, която не можеше да пее - аз я виждах в тройката, тя остана последна..

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Евровизия 2011

    ако трябва да коментирам звученето, на мен повече ми бие на Шер...

    на първо слушане песента не ми хареса, още по-малко гласа й. понеже не съм "в течение" с българската музика, си имена си направих труда да я проверя въпросната мацка дали е някой или никой. оказа се някой
    намерих това:

    https://www.youtube.com/watch?v=PXOqw-Y03uY#

    от което се вижда, че пее, та се къса. просто по типичен БГ обичай, от торбата с X добри избори, вадим единствения Y (песен, в която гласът й не си личи).

    двете песни са абсолютно различни и не могат да бъдат сравнявани, защото таргет групата им е различна. гъркинята показва глас в песен, която звучи като извадена от 24/7 музикална телевизия, а нашата мацка не показва глас в песен, която би звучала в 1-часово предаване за "по-така" музика в някоя не-музикална телевизия. направете си заключение кой кого ще отнесе в едно all-european гласуване

    жестоката истина е, че тази песен не е за гласа на нашата мадама - звучи като някоя третокласна певачка в квартална кръчма... :/

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re:Евровизия 2011

    Мне, аз не говоря за звучене, а за визия при препратката към Roxette.
    А за пеене и глас - не мисля, че си прав - Евровизия не е конкурс, в който се цени и се пробива с глас.
    Трябва запомняща се мелодия, а не добър глас според мен.
    Както и шоу и лесна смилаемост.

    Момичето и аз го чувам за пръв път, после видях, че е пеело в някакъв хор - Бон-Бон или Бонбон и от 2005 се опитва да пробие на Евровизия. Постоянството трябва да се награждава.
    Друго приятно впечатление - учи режисура в Натфиз - не е тип Димитровградска изрусена бомба.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re:Евровизия 2011

    Е, а тук можем да видим кой е срещу нас и в общи линии къде сме...в избраните 15 песни от различни държави до момента....в интерес на истината има далеч по-малоумни песни така че може би няма да сме на дъното Швейцария, Полша и Холандия стават, останалото е мъка като нашата....

    https://www.youtube.com/watch?v=H0E_HxMOWXY#

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #9

    Re:Евровизия 2011

    От нашия конкурс за първи път ми беше толкова трудно и едвам с много зор харесах парчето на Милена и това на Якоб-шведа, а те останаха съответно 2 и 3. Според мен тази победа е един вид реверанс към Поли Генова, преди няколко години остана 2 след "Човека Глас" ако не се лъжа и може би знаете какъв скандал се разрази след това, коя песен да ни представлява.
    Колкото до това къде ще стигнем в Дюселдорф, аз се съмнявам да отидем на финал. Гласуването на Евровизия през последните 4-5 години (от толкова време го следя редовно) е на географски/междусъседски принцип или която държава има повече гастербайтери в чужбина е с хенди кап. Единични са случаите, когато се гласува наистина за хубаво парче - "Вода" на Елица и Стунджи.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Re:Евровизия 2011

    За съжаление парчето "На инат" на Поли Генова не се вреди за финала на 14.05.2011г. Предположенията ми се оказаха верни, макар че публиката в залата беше екзалтирана след финала на песента.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #11

    Re:Евровизия 2011

    Ъъъъ, прегледайте това видео:http://vbox7.com/play:c8cc729a, моля ви! Прочетох постовете до момента. Този клип на финландците от "Лорди", които спечелиха надпреварата в "Евровизия" през 2006, по никакъв начин не ми се вързва на коментарите за "добра" визия, гласови качества, популярност сред подрастващите, "хитово" звучене, кълчещи се моми, емигрантско гласуване и т.н. Аз съм луд фен на рок музиката, но в малко по-различните и измерения . Все пак се радвам, че рок-група е успяла да спечели този конкурс, но...Кои са "Лорди"? Ами до 2006 - световно неизвестна група. Популярна ли е рок музиката сред подрастващите? За съжаление рока губи фенове за сметка на поп музиката във всичките й разновидности и стилове. Атрактивни ли са "Лорди"? Да, за ограничения брой фенове на тази музика. Гласови качества няма да коментирам... Гастарбайтери финландци се съмнявам да има. Защо спечелиха тези юнаци в крайна сметка? Твърд отговор е трудно да се даде, но можем да се замислим относно критериите за оценяване на участниците и начина(правилата) за гласуване.

    П.П. Не губете надежда! И нашият час ще дойде...някога, когато някой някъде реши, че е наш ред

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re:Евровизия 2011

    Като цяло ми харесва това, че Евровизия рокясва Мюсулманска турция за пореден път вади много добро рок парче, макар да е далеч от представянето им пред 2010, което беше моя фаворит тогава - Manga - We Could Be The Same. Неприятното е че не стигнаха финал...

    https://www.youtube.com/watch?v=xE0ppllA-dY#ws

    Вече е в подбраната ми колекция за рокясване на пътя

    driving on with no map to lead me on
    eyes on the horizon and there ‘s no turning round
    sometimes i feel, i feel i’m not alone
    so let your colors shine right next to mine

    hey, it’s time to live it up
    my friend, put the record on
    sing it loud and let it out
    life is beautiful
    my friend let it out
    life is beautiful

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Re:Евровизия 2011

    Дам, определено Лорди разчупиха стереотипа и Евровизията рокясва.
    ПС - Тези ирландчета... много противни бре.
    Стискам палци за Грузия тази година.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Евровизия 2011

    Лорди бяха известни и преди 2006 г., но на по-ограничен кръг слушатели/ аз ги слушам от малко по-рано, и то по случайност/, след това музиката им се популяризира повече.Българското представяне ми хареса за първи път, от както се появяваме на конкурса.Дори Елица и Стоян не ми харесаха толкова като представяне преди години.Нашето момиче беше една от малкото свежи изпълнителки с песен, която звучеше много по-добре от 90% от смешните и копирани пародиите на конкурса, но за жалост не продължи на финала.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Re:Евровизия 2011

    според мен за първи път България е с добра - горе долу нормална песен.
    справка минали години : ой ангеле!ой! ой! - малоумния не-текст на миро и квиченията от преди две години даже не се сещам как се казва, сори ама струнджи и момата също не ме кефи - фолк техно не ми се връзва но на много хора им харесва така че за тях нищо.
    за първи път имаме и нормално сценично поведение - аз много се изкефих на реализацията на сцената а бе всичко на нашата песен.
    публиката реагира нормално но евровизия не е само публика 50% от вота се дава от "специалисти", ми какво да очакваме.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Честит нов отоплителен сезон 2011/2011
    От estqwerty във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-11, 09:01
  2. Изложение IFA 2011 в Германия
    От civica във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-11, 17:11
  3. Отговори: 0
    Последно: 02-01-11, 08:21
  4. Отговори: 21
    Последно: 22-03-07, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе