Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree1Одобрявам

Латекс - съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #16

    Re:Латекс - съвет

    Аз въобще не съм го и мислел да е с фасаген.

    Рещил съм да е латекс, но май се оказа, че може на есен да се наложи пак да се боядисва. Така, че сега май ще бъде някой обикновен български и на есен вече от DULUX. Все пак имам още няколко дни да реша.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Re:Латекс - съвет

    Мнението ми за фасагена го отнесох към по-горните постове.Иначе иброра на бои е огромен, каквото си решиш.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #18

    Re:Латекс - съвет

    Аз за фасаген имах в предвид, че е по-евтино и разликата е видима, само като се вгледаш!

    Преди време, когато си правих ремонта на апартамента имах голям спор с доставчика ми на климатиците!
    Започнах аз да ровя в нета и да гледам, кои марки и модели имат най-голям COP и от ровенето разбрах, че най-ефективните са на реномираните марки с куп ненужни екстри и цени над 2000лв(трябваше да купувам 3броя) и само Панасоник предлагаха модели с една и съща механика и ефективност, но китайски изчистен от всякакви екстри и малаизииски с екстри като на другите, но с еднакво висока ефективност! Спорихме и ме убеждава да купя малайзииския, че бил по-добър(а той лично е и много добър сервиз на климатици)! Добре, викам му аз - кое му е по-доброто освен екстрите от които нямам нужда!? -Ами дори и пластмасата и изработката му е по-качественна - вика той! -Добре, ти като седнеш ей тука на дивана, климатика ли ще гледаш или масата, компанията и телевизора!? -Мислиш ли, че от това разтояние ще се забележи разликата между по-качественната пласмаса!? Така въпроса го приключихме и съм с китайски инверторни климатици 3 броя, последен модел за времето си и разлика от около 1100 лева между него и малайзииския!
    Все си мисля, че разликата между фасаген и латекс в реални условия ще е като разликата между пластмасите на климатиците ми, а за това, че бил по-вреден за малки деца съм също доста скептичен! Логиката ми е, че ако се изпарява нещо вредно което да се вдишва, то ще се изпарява докато изсъхне! След като изсъхне, какво ще се изпарява или детето ще отиде да го гризе!?
    mumbas одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #19

    Re:Латекс - съвет

    За цената спор няма, по-евтин е.Просто за превенция.Остават антиплесенните съставки в покритието.Някои химикали се изпаряват, други остават трайно в покритието.По-новите разработки на фасадни бои ги квалифицират като неопасни, на МЕГАХИМ например има такива фасадни бои.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #20

    Re:Латекс - съвет

    Взех ЛЕКО със сребърни йони. Днес или утре, като боядисам ще кажа впечатления. Благодаря за съветите.

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #21

    Re:Латекс - съвет

    Вземи си латекс на BORO . Хем е на тьнка цена ,хем е качествен. 20 литра са 50-тина лева. Магазина им е в Люлин срещу Силвьр Центьра.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #22

    Re:Латекс - съвет

    Лекото поне засега се оказа супер. Цвета си излезе, както на каталога. 4 литра стигнаха за 30 квадрата за две ръце, че дори и остана. Но преди това минах с бяла боя за първа ръка, че ми беше останала. Благодаря на всички за мненията и съветите.

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #23

    Re:Латекс - съвет

    От БОРО и аз съм доволен, преди 5 години боядисах тавана с две ръце цвета си е още същия - не се пуши в нас.

    Като си минал първо с боя, а после с латекс дали имат добра съвместимост?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #24

    Re:Латекс - съвет

    Цитат Първоначално публикувано от glarus

    Като си минал първо с боя, а после с латекс дали имат добра съвместимост?
    Грешката е моя. С бял Латекс минах

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. съвет
    От kosara във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-12, 20:19
  2. Фасадна боя вместо латекс ?
    От taralion във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 25-07-11, 08:19
  3. латекс
    От pettiofi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-09, 01:35
  4. Съвет за Ram
    От powerpc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-07, 12:26
  5. Съвет за LG
    От krazzz във форум LG телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-07, 17:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе