Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree1Одобрявам

Латекс - съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #1

    Латекс - съвет

    Здравейте, четох по доста други форуми, но реших да питам тук за съвет.

    Искам да боядисам коридора. Съответно предполагам, че ще се налага да се мие от време на време. Препоръчайте марка и откъде може да се вземе и тонира. Ще съм благодарен и колко би ми струвал ориентировъчно за 28 кв.м.

  2.  
     
  3. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #2

    Re:Латекс - съвет

    ле ле ти от каде падаш може и от Каспичан да го купиш ако ти е на път

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Латекс - съвет

    Ако не си много претенциозен и успееш да си харесаш оцветена боя, би било идеално.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Латекс - съвет

    Латекс LEVIS, белгийски.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #5

    Re:Латекс - съвет

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Съответно предполагам, че ще се налага да се мие от време на време.
    Това с миенето го забрави! Ако имаш петно от нещо си, 1-вата или 2-рата година се отстранява без видимо разнотоние, но с времето повърхностният слой изменя цвета си в следствие на замърсяване, окисляване, стареене или не знам какво си и е по-добре боята да не се третира с нищо. Това е моят опит с български масови "миещи се" бои. При по-скъпите може и да няма проблем, но нямам опит с тях

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #6

    Re:Латекс - съвет

    що пък трябва да миеш - като стане мръсно - просто мазни със същата боя отново върху петното.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Латекс - съвет

    Миещи са сатенените бои. По скъпи, но стават за миене. Иначе боите Левис са едни от най-добрите, но и цената им е в пъти по-висока от тази на българските бои.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Латекс - съвет

    Така е, около 24 лева е литъра бяла база.Но после забравяш за всякакви проблеми, можеш да си го миеш без никакви проблеми с години.Не се променя плътността на цвета.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #9

    Re:Латекс - съвет

    Моя апартамент целия е шпакловка и фасаген! Български, Леко! Случвало се е деца да издраскат с фулмастер и да изцапат с мазно по стената и с гъбата си излиза без да остава разнотоние.
    Ако ремонта ти е направен с една идейка за лесно пребоядисване, то можеш за 2-3 дни всяка година да пребоядисваш и освежаваш , ако ти е кеф! Аз вече почти 3 години нищо не съм правил!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #10

    Re:Латекс - съвет

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    ле ле ти от каде падаш може и от Каспичан да го купиш ако ти е на път
    Не съм питал за съвет, за да ми даваш такива отговори. Моля те, поне на мен не пиши, ако ще даваш подобни акъли.

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Това с миенето го забрави! Ако имаш петно от нещо си, 1-вата или 2-рата година се отстранява без видимо разнотоние, но с времето повърхностният слой изменя цвета си в следствие на замърсяване, окисляване, стареене или не знам какво си и е по-добре боята да не се третира с нищо. Това е моят опит с български масови "миещи се" бои. При по-скъпите може и да няма проблем, но нямам опит с тях
    Караш ме да си замисля - но пък колегите, които са ползвали от хубавите, казват че няма проблеми с години. Иначе и аз мислех за варианта някой евтин латекс и всяка пролет освежаване или поне за коридора.

    Днес гледах тази DULUX,за коридора ще ми излезе 120 лв, не е много скъпо, ама ако трябва целия апартамент си отива към 500 лв

  13. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #11

    Re:Латекс - съвет

    Аз съм с Дулукс, качествен е латекса. За мен най - голямото предимство беше, че цветът на тонираният латекс беше същия като този, който ми показаха на картичката и хресахме с жената. И да не забравяме плътността на насяне - с две ръце беше перфектно боядисано всичко. Не съм пробвал да го мия, така че по този параграф нямам мнение.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #12

    Re:Латекс - съвет

    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Не съм питал за съвет, за да ми даваш такива отговори. Моля те, поне на мен не пиши, ако ще даваш подобни акъли.

    Караш ме да си замисля - но пък колегите, които са ползвали от хубавите, казват че няма проблеми с години. Иначе и аз мислех за варианта някой евтин латекс и всяка пролет освежаване или поне за коридора.

    Днес гледах тази DULUX,за коридора ще ми излезе 120 лв, не е много скъпо, ама ако трябва целия апартамент си отива към 500 лв
    Тва нещо мноо скъпо ми се вижда! Аз както казах по-горе, целия апартамент ми е на шпакловка и ФАСАГЕН, 72 квадрата по отариален акт, а 62(барабар с банята която не е с фасаген) по тавани го боядисах с 5-6 баки фасаген! Не може да съм дал толкова мноо пари за боя!

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Латекс - съвет

    Фасагена е за външно боядисване.В него има антиплесенни препарати и други химии, които не са много подходящи за дома, особено ако има хора със затруднения в дишането.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #14

    Re:Латекс - съвет

    То хора със затруднено дишане няма, ама имам бебе на 14 месеца и ходи ли ходи и къде ли не пипа и цапа и прочие.

    Всички колеги с деца във форума знаят за какво говоря

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Латекс - съвет

    Щом има бебчо фасагена изобщо го забрави, просто не е за вътрешна употреба.Освен всичко, при съхнене отделя отровни изпарения, които вън не се усещат, но вътре може да се наслоят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. съвет
    От kosara във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-12, 20:19
  2. Фасадна боя вместо латекс ?
    От taralion във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 25-07-11, 08:19
  3. латекс
    От pettiofi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-09, 01:35
  4. Съвет за Ram
    От powerpc във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 13-05-07, 12:26
  5. Съвет за LG
    От krazzz във форум LG телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-07, 17:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе