Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    gosho_d, разсъжденията ти са толкова погрешни, че не мога да реша откъде да започна да ги коментирам

    1. ролята на държавата не е да ти прави на теб густо как да си въртиш парите

    2. печеленето на пари от компанията, в която работиш, ще е невъзможно без ред неща, които са ти дадени наготово от държавата, а тези, за които плащаш данъци са създадени ПРЕДИ да си платил данъците, т.е. ако държавата разсъждаваше като теб, никога нямаше да си скъса д-то, преди ти да си си скъсал своето (твоята логика)

    3. именно работа на държавата е да дава кинти наготово на ред институции, защото ако не даваше наготово кинти на учителите ти ПРЕДИ ти да си създал нещо, сега щеше да пасеш кравите на къра

    4. изключително монетарният ти ( и в частност неолиберален) подход към "за кое да има и за кое да няма пари", е грешен изначало, защото поставя на челно място краткосрочните интересите на малцината имащи, именно за които ТИ си скъсваш д-то и в замяна получаваш трохи от продукта си, а отхвърля дългосрочното планиране под формата на иновации и прогрес, само за да може някой да получи бърза печалба, да усвои тази бърза печалба, а учените, от които зависи ТИ да ползваш компютър, пътища и да имаш тоалетна в къщата си, да го духат

    5. накрая ще ти покаже едно противоречие в твоите думи, което е любима мантра на всички като теб, а именно тези, които хал хабер си нямат от икономика, но са готови и треньори на националния по футбол да станат.

    първо, твърдиш, че премиерът Е длъжен да "пречи минимално и помага максимално на XYZ", т.е. да създава правила и да ги налага, след това си апологет на дерегулацията - премиерът НЕ Е длъжен с заплати и т.н.

    ако не виждаш противоречието в горното, съжалявам.

    да, именно Е работа на премиера да поддържа непроизводствения сектор с парите, взети от производствения (така по-ясно ли е?). не те знам какво работиш, не искам да знам, но се замисли в края на дена какво си създал? има ли реален продукт от труда ти или си в преразпределението на чужд продукт. ако е второто, бъди уверен, че ти си по-виновен за влошаващия се живот, а не учените в БАН.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Е , това е приказка , хареса ми ! Заслужаваш почерпка , но какво ще каже държавата - може или не !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    20
    #18

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    gosho_d, разсъжденията ти са толкова погрешни, че не мога да реша откъде да започна да ги коментирам

    1. ролята на държавата не е да ти прави на теб густо как да си въртиш парите

    - Да ми прави густо как аз да си въртя парите? Аз си "въртя" парите както аз си знам, какво общо да има това с държавата? Защо го пишеш?

    2. печеленето на пари от компанията, в която работиш, ще е невъзможно без ред неща, които са ти дадени наготово от държавата, а тези, за които плащаш данъци са създадени ПРЕДИ да си платил данъците, т.е. ако държавата разсъждаваше като теб, никога нямаше да си скъса д-то, преди ти да си си скъсал своето (твоята логика)

    - Не съм твърдял, че това не е вярно, защо го пишеш? "Държавата" не си скъсва нищо, скъсват си малка част от държавните служители и голяма част от частните, поне по мои наблюдения.

    3. именно работа на държавата е да дава кинти наготово на ред институции, защото ако не даваше наготово кинти на учителите ти ПРЕДИ ти да си създал нещо, сега щеше да пасеш кравите на къра

    - И това не съм твърдял, че не е вярно, защо го пишеш? Учителите също създават продукт, отделен въпрос е каква е стойността му. Това, че не ги споменах, е защото в цивилизования свят истинското образование не се плаща от държавата. И е доста скъпо, но хората си плащат и знаят защо.

    4. изключително монетарният ти ( и в частност неолиберален) подход към "за кое да има и за кое да няма пари", е грешен изначало, защото поставя на челно място краткосрочните интересите на малцината имащи, именно за които ТИ си скъсваш д-то и в замяна получаваш трохи от продукта си, а отхвърля дългосрочното планиране под формата на иновации и прогрес, само за да може някой да получи бърза печалба, да усвои тази бърза печалба, а учените, от които зависи ТИ да ползваш компютър, пътища и да имаш тоалетна в къщата си, да го духат

    - Красиви думи, но абсолютно погрешни. Къде виждаш ДЪРЖАВНО дългосрочното планиране под формата на иновации и прогрес? Къде виждаш ДЪРЖАВНИ учени, благодарение на които аз имам ПЦ и карам кола и ходя до тоалетна? Microsoft, Intel, AMD, Cisco и т.н държавни ли са? Или BMW или Ferrari (давам тях за пример заради иновациите и технологиите)? Краткосрочни интереси ли имат? Техните служители духат ли го, или са квалифицирани и високо платени? А тези фирми на загуба ли работят или на печалба? А ако бяха държавни, колко живот им даваш, преди да фалират?

    5. накрая ще ти покаже едно противоречие в твоите думи, което е любима мантра на всички като теб, а именно тези, които хал хабер си нямат от икономика, но са готови и треньори на националния по футбол да станат.

    първо, твърдиш, че премиерът Е длъжен да "пречи минимално и помага максимално на XYZ", т.е. да създава правила и да ги налага, след това си апологет на дерегулацията - премиерът НЕ Е длъжен с заплати и т.н.

    ако не виждаш противоречието в горното, съжалявам.

    - Разбира се, че няма противоречие. Правилата са за адекватна, бърза и прозрачна работа на администрацията и бизнеса. Заплатите са следствие от нея.

    да, именно Е работа на премиера да поддържа непроизводствения сектор с парите, взети от производствения (така по-ясно ли е?).

    - Това и аз го казвам съвсем ясно. Защо го пишеш, все едно не съм съгласен?

    не те знам какво работиш, не искам да знам, но се замисли в края на дена какво си създал? има ли реален продукт от труда ти или си в преразпределението на чужд продукт. ако е второто, бъди уверен, че ти си по-виновен за влошаващия се живот, а не учените в БАН.

    - Това няма никаква връзка с темата на "спора", но дори и да е второто, а то не е, аз никога не бих казал това на човек, когото не познавам и нямам представа какво и как работи. Според мен, е проява на лош вкус от твоя страна.


    Въобще, имам чувството, че не си ме разбрал напълно, защото половината неща, с които ми опонираш, не съм ги отричал и донякъде съм съгласен с тях. Прочети няколко пъти какво съм написал в предишното мнение, защото има логика и не може да не я схванеш.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    наистина може би трябва малко да се извиня за доста ироничния си и саркастичен тон, но винаги съм реагирал така на хора, които възприемат държавата като фирма, т.е. структура с военизирана йерархия, подчинена на единствената цел да се извлича печалба в името на собственика, с цената на крайната експлоатация на служителите

    този подход, реализиран в крайната си форма от Негово Икономическо Сиятелство Дянков, подкрепен от икономическото безхаберие на Б.Б. съчетано със слугинарското му корпоративно обслужване, доведе до сегашното състояние на България, в което дори мечтата да стигнем Румъния бива изместена от надеждата да не ни изпревари Македония.

    а ти няма как да си съгласен с мен, защото аз съм на диаметрално-противоположната на твоята гледна точка, която, отново повтарям, е третирането на държавата като фирма:

    Цитат Първоначално публикувано от gosho_d
    Аз пък мисля, че не е работа на държавата да дава кинти наготово където и да е.....

    ....не може реална икономика без наука, но парите за нея да идват от бизнеса, на който тя ще отговаря на конкретните му нужди и ще му изкарва печалба...

    ...когато има печалба от нещо, тогава има и ще има пари за него...

    ...да си скъсваме д-тата от работа, на челна стойка да стоим в името на печалбата, и в същото време някой да взима част от данъците, които ние сме платили, без да е генерирал реален продукт като нас, без да си е скъсал д-то като нас и т.н.

    ...И ако някой приреве, че премиера му е длъжен с еди-каква си заплата, или че му е длъжен с еди-каква си цена на хляба, го пращат да строи комунизъм някъде другаде...
    с нито едно от тези неща не съм съгласен и коментарите ми по-горе са против тях, така че няма как да си хем съгласен с това, което си написал, хем с коментарите ми

    да, има логика в написаното от теб, само ако говорим за фирма, а не за държава (потретвам го)

    и леко встрани от темата - ако допуснем, че си дизайнер на етикети и си взел 1000 лв за дизайна на етикета на буркана домати, допринесъл ли си за обществото толкова, колко е допринесъл производителят на 5 тона домати, чиято печалба от тези 5 тона е 1000 лв?
    (само да илюстрирам примера си от по-горе за производствения и непроизводствения сектор и печалбата, и скъсването на д-та от работа)

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Цитат Първоначално публикувано от gosho_d
    Аз пък мисля, че не е работа на държавата да дава кинти наготово където и да е, а да пречи минимално и помага максимално на тези, които искат да работят, да правят бизнес и оттам да има реална работеща икономика, и оттам да има реално заплащане. Включително и за наука, защото през 2011 година не може реална икономика без наука, но парите за нея да идват от бизнеса, на който тя ще отговаря на конкретните му нужди и ще му изкарва печалба. Защото хайде да не се лъжем, може да звучи грозно, но когато има печалба от нещо, тогава има и ще има пари за него... Лично на мен не ми звучи грозно, а справедливо... Аз не съм съгласен аз и компанията в която работя да сме гъвкави, да си скъсваме д-тата от работа, на челна стойка да стоим в името на печалбата, и в същото време някой да взима част от данъците, които ние сме платили, без да е генерирал реален продукт като нас, без да си е скъсал д-то като нас и т.н.
    В цивилизования свят държавата има две основни функции - сигурност за гражданите (полиция и армия) и условия за бизнеса (работеща администрация, работещи закони). И колкото по-добре държавата си върши тези функции, толкова по-добре за народа. И ако някой приреве, че премиера му е длъжен с еди-каква си заплата, или че му е длъжен с еди-каква си цена на хляба, го пращат да строи комунизъм някъде другаде...
    Няма да ти пиша романи. Ще ти кажа да се поинтересуваш колко процента от БВП се дава на наука от България и от други развити и развиващи се страни. Явно идея си нямаш какво е това наука и какви са ползите от нея.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #21

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Стига бе!!!!

    Цялата тема е индиректна реклама, от която Националната астрономическа обсерватория ще вземе жълти стотинки на фона. Надявам се че не сте толкова наивни!!! Е възможно е собствениците на форума да го позволяват, но в цялата наука и управлние във БАН мисля че няма мениджъри, които да не позволяват дребни хитрини. От тази реклама мисля, че много учени могат да се хранят, но засега не е ясно дали други хора не се хранят.

    Засега не е ясно доколко цялата реклама е платена и от кой е платена и дали не става въпрос за дребни пари.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    каква реклама бе, dkolov?!
    пак ръцете ти са изпреварили мисълта

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #23

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    @dkolov
    ти сигурен ли си, че не си забравил лекарствата, дето са ти предписани от мозъчния специалист?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Неръждаема тръба "Gold" се търси - Не се търси вече
    От Crank във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-09, 10:22
  2. Търси се добър млад уеб програмист
    От novato във форум Програмиране
    Отговори: 9
    Последно: 04-05-07, 09:21
  3. Трябва ми спешно HDD специалист
    От LordOfEvil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-05, 12:52
  4. Банка Пиреос търси да назначи...
    От Dockera във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 16-11-05, 13:05
  5. Националната олимпиада по ИТ ...
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 12-01-05, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе