Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #1

    Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Работа в НАО

    Националната астрономическа обсерватория (НАО) – Рожен търси да назначи млад специалист на работа. Кандидатите трябва да отговарят на следните изисквания:
    - да имат висше образование по физика или друга природонаучна дисциплина,
    - да имат компютърна грамотност, включваща: познаване на различни операционни системи (Windows и Unix-базирани) и опит в програмирането (Фортран, C/C++, Java, PHP, Perl и други),
    - да умеят да обработват и анализират изображения и да познават съвременните пакети за обработка на изображения (IRAF, MIDAS, IDL, вкл. астробиблиотеките на IDL и други),
    - да имат опит в създаването и поддържането на интернет страници,
    - да владеят минимум 2 чужди езика, един от които английски, на ниво писане на научни статии, кореспонденция с рецензенти и партньори в чужбина.
    - да имат шофьорска книжка.
    От успешния кандидат ще се очаква:
    - да работи и живее в Националната астрономическа обсерватория, на височина 1750 метра и отдалеченост от най-близкото населено място 10 км,
    - да усвои работата с телескопите в Обсерваторията и апаратурата към тях: камерите, спектрографите, тесноивични и широкоивични филтри, инструменти и средства за получаване на поляризационни и интерферометрични кадри и други,
    - да участва във всички дейности по ежедневната поддръжка на инфраструктурата на Обсерваторията,
    - при необходимост да подпомага работата на инженерите по поддръжката и развитието на телескопите и апаратурата към тях,
    - да участва в плановите нощни наблюдения на астрономически обекти и явления,
    - да контактува активно с медиите и обществеността, денем и нощем – да запознава гостите на НАО с характера на изследванията, които се извършват в Обсерваторията и с инфраструктурата, като изнася лекции на български и на чужди езици.

    Изредените до тук дейности заемат 50% от времето на кандидата. През останалите 50% той трябва да се занимава с научна дейност по актуална астрономическа тема и да публикува резултатите от тази дейност в рецензируеми международни издания, най-малко по една статия на година. Дейностите в НАО-Рожен се извършват 24 часа в денонощието, седем дни в седмицата.

    Брутната месечна заплата на успешния кандидат ще бъде 364 (триста шестдесет и четири) лева = 186 € (сто осемдесет и шест евро).

    За повече информация: тел. (+359 2) 9741910

    11 юни 2011 г.

    http://nao-rozhen.org/job/fr.htm

    това...дали е истина ???

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Тревата там трябва наистина да е добра.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Истина е, но това е за ентусиасти.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #4

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Това което не са писали в обявата че ще има възможност да е от малцината които първи ще видят извънземните догодина. Това си е бонус

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Пожелавам им да намерят такъв кандидат

    Ама те искат физик, програмист, с 2 езика, шофиорска книжка, че и в връзки с обществеността...

    Ако сложат една нула към тези 364 бих се замислил

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #6

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Не е истина!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Дянков беше прав че тия хора имат нужда от мениджъри. Хората правят милиони, а те са пропуснали да споменат изискването управление на космическа совалка.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1312572446[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Пожелавам им да намерят такъв кандидат

    Ама те искат физик, програмист, с 2 езика, шофиорска книжка, че и в връзки с обществеността...

    Ако сложат една нула към тези 364 бих се замислил
    Пропусна изискването

    - да работи и живее в Националната астрономическа обсерватория, на височина 1750 метра и отдалеченост от най-близкото населено място 10 км,

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Не се шегувайте. Сигурно е невероятно трудно да се намери специалист отговарящ на подобни изисквания, навит да работи за толкова пари.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Не се шегувайте. Сигурно е невероятно трудно да се намери специалист отговарящ на подобни изисквания, навит да работи за толкова пари.
    "Физиците се шегуват"!
    Допускам, че е шега, свързана с протестите на младите учени от БАН.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    20
    #9

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Има една приказка, че хубаво че са шегите, та да си кажем истината
    Аз бих се "пошегувал", че човек с такива квалификации да работи за такива пари или иска да го запише в CV-то си и после да си бие шута в чужбина примерно, или не му е в ред главата и според мен трябва да се добави изискване в обявата кандидата да представи бележка, че не се води в психото...

  12. Member Аватара на king_pin
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    267
    #10

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Обавата е напълно сериозна (чух го по TV), но наистина изглежда като подигравка,...

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    аз бих отишъл, ама не разбирам нито от физика, нито от информатика, нито съм младеж.
    А пък от всичките тия наименования, дето са ги изброили, само midas ( това не е реклама ) знам, щото там ходя да си проверявам и сменям амортисьорите на колата от години.



  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #12

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Забравили са да пишат:
    - При откриване на злощастна комета да умеят много атрактивно да катастрофират или при необходимост да бъдат зрелищно убити и всичко друго, което се случва на чуждестранните им колеги в армагедонските филми.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    аз бих отишъл, ама не разбирам нито от физика, нито от информатика, нито съм младеж.
    А пък от всичките тия наименования, дето са ги изброили, само midas ( това не е реклама ) знам, щото там ходя да си проверявам и сменям амортисьорите на колата от години.


    Ма то останаха ли вече младежи в България ????
    Английски -на научно ниво.....
    Че и да живеят там ???
    И то за 364лв
    Веселяци.

    То Бат Бойко :
    1. първо обеща на младежите 7 000лева заплата http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/0...ktora.115784,3 (вижте коментарите)

    2. като видя, че НЕМЪ да станИ ги прати да пасЪт уфсите http://www.moreto.net/novini.php?n=137134 (44 коментара на млади българи)

    3. и накрая да садят Компири: https://www.youtube.com/watch?v=FZeUJh3fG1A#

    " Ум царува, ум робува, ум патки пасе"....


    П.П. Когато Министър -предеседателят на Република България се подиграва с гражданите е нормално и неговите подчинени да го правят.
    Все пак е обещал: http://www.btv.bg/news/nauka-tehnolo...a_v_Rojen.html

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Това е подигравка, за която е виновен бате Бойко, който намали парите аз БАН. Заплатите в БАН никога не са били високи, но сега вече са подигравателни. Няма да пиша повече, че само се ядосвам. Да мислят тези които са гласували за него на изборите и мислят да гласуват за кандидата на ГЕРБ за президент.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    20
    #15

    Re:Националната астрономическа обсерватория– Рожен търси да назначи млад специалист

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Това е подигравка, за която е виновен бате Бойко, който намали парите аз БАН. Заплатите в БАН никога не са били високи, но сега вече са подигравателни. Няма да пиша повече, че само се ядосвам. Да мислят тези които са гласували за него на изборите и мислят да гласуват за кандидата на ГЕРБ за президент.
    Аз пък мисля, че не е работа на държавата да дава кинти наготово където и да е, а да пречи минимално и помага максимално на тези, които искат да работят, да правят бизнес и оттам да има реална работеща икономика, и оттам да има реално заплащане. Включително и за наука, защото през 2011 година не може реална икономика без наука, но парите за нея да идват от бизнеса, на който тя ще отговаря на конкретните му нужди и ще му изкарва печалба. Защото хайде да не се лъжем, може да звучи грозно, но когато има печалба от нещо, тогава има и ще има пари за него... Лично на мен не ми звучи грозно, а справедливо... Аз не съм съгласен аз и компанията в която работя да сме гъвкави, да си скъсваме д-тата от работа, на челна стойка да стоим в името на печалбата, и в същото време някой да взима част от данъците, които ние сме платили, без да е генерирал реален продукт като нас, без да си е скъсал д-то като нас и т.н.
    В цивилизования свят държавата има две основни функции - сигурност за гражданите (полиция и армия) и условия за бизнеса (работеща администрация, работещи закони). И колкото по-добре държавата си върши тези функции, толкова по-добре за народа. И ако някой приреве, че премиера му е длъжен с еди-каква си заплата, или че му е длъжен с еди-каква си цена на хляба, го пращат да строи комунизъм някъде другаде...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Неръждаема тръба "Gold" се търси - Не се търси вече
    От Crank във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 14-08-09, 10:22
  2. Търси се добър млад уеб програмист
    От novato във форум Програмиране
    Отговори: 9
    Последно: 04-05-07, 09:21
  3. Трябва ми спешно HDD специалист
    От LordOfEvil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-12-05, 12:52
  4. Банка Пиреос търси да назначи...
    От Dockera във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 16-11-05, 13:05
  5. Националната олимпиада по ИТ ...
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 12-01-05, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе