Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48

Икеа се ебава с българите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re:Икеа се ебава с българите

    Да да е**т ИКЕА. Няма да пазарувам от тях. Не мисля, че мебелит им са кой знае колко качествени. Щом и цените им са високи защо да купувам от тях!? Разгледах им каталога и нище не ми хвана окото. То вярно, че аз има изчанчен вкус и си падам по ретро дизайна, но все пак мебели доста съм гледа, модерно и ретро и не мисля, че ИКЕА предлага нещо, за което си заслужават да се бръкнеш дълбоко в джоба.

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #17

    Re:Икеа се ебава с българите

    Ако мислите, че няма да има хора да броят споменатите цени, само за да се похвалят, че имат мебели от Икеа, смятам че грешите. Собствениците знаят това, и затова залагат. След 6 месеца, ще направят кампания, промоция, ще раздадат бонуси, и всъщност ще си дойдат на истинската цена.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #18

    Re:Икеа се ебава с българите

    Намерили 4-5 неща, които в другите държави са по-евтини и правят панаир. Сумарно, може и по-евтино да е в БГ. Ако се направи равносметка на целия каталог и цените тук са най-високи, тогава са прави, спор няма. Може пък да са евтини на брашното, скъпи на триците.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    Re:Икеа се ебава с българите

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Намерили 4-5 неща, които в другите държави са по-евтини и правят панаир. Сумарно, може и по-евтино да е в БГ. Ако се направи равносметка на целия каталог и цените тук са най-високи, тогава са прави, спор няма. Може пък да са евтини на брашното, скъпи на триците.
    Поне са търсили.
    А твоето изказване на какво се базира и въобще какво искаш да кажеш с него??

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re:Икеа се ебава с българите

    Тая история с цените на Икеа днес доби трагикомичен характер. Някои цени били по-високи от тези в други страни! Е и какво от това? Нали искаме пазарна икономика! А тя предполага равновесната цена да се определя от търсенето и предлагането. Като няма балъци да купуват на тези цени, ще си ги корегират. Да не би на някого живота да зависи от мебелите на ИКЕА??? Това да не са лекарства или храна? Аз не видях тук някой да мрънка за цените на захарта и олиото, че всеки ден ги ядем, та за тези ли ще плачете?!?

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #21

    Re:Икеа се ебава с българите

    Искам да кажа, че от 100 продукта, ако 5-10 неща са по-скъпи от другите Икеи, а останалите са по-евтини, значи Икеа е най-евтина в БГ. Да направят средна цена на всички неща в каталога и тогава да сравняват. Хората са си направили сметката. Има много търговски трикове. Който не му е изгодно, да отива да пазарува в Румъния, не те карат насила. Щом са номер 1 в целия свят, значи тактиката им е печеливша.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #22

    Re:Икеа се ебава с българите

    Цитат Първоначално публикувано от fbr
    Ако мислите, че няма да има хора да броят споменатите цени, само за да се похвалят, че имат мебели от Икеа, смятам че грешите. Собствениците знаят това, и затова залагат. След 6 месеца, ще направят кампания, промоция, ще раздадат бонуси, и всъщност ще си дойдат на истинската цена.
    То пък голяма хвалба, че имаш мебели от Икея. Това е марка, залагаща на евтино изпълени, но добре изглеждащи продукти, като държат на функционалност. По цял двят се използват най-вече за вили или хора, които ще живеят по квартири да ги изхвърлят при преместване. Обикновено след първото разглобяване стават неизползваеми. Така че хора, хвалещи се, че са обзаведени от там всъщност се излагат. За хвалба има съвсем други марки, обикновено в пъти по-скъпи. Ако, разбира се, изобщо хваленото с мебели има някаква стойност пред някой.
    Иначе аз съм голям фен на марката и винаги когато имаме възможност ги посещавам и си купуваме нещо хитро от тях. Винаги ме изумяват с нещо.
    Колкото до това, че цените на някои продукти ще бъдат по-скъпи у нас ще кажа само това - ние сме пазарна икономика и всеки има право да пазарува или не откъдето поиска. Хората, направили магазина са абсолютно прави да определят цените си както преценят за добре.
    В едно съм сигурен - на откриването бой ще има. Гардероби не знам дали ще се купуват, но кюфтета ще ядат. Мисля да избягвам околовръстното близките седмици.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #23

    Re:Икеа се ебава с българите

    аз бях издирил повечето бг фирми които са бачкали за икеа - дори съм ходил в две без малко да си взема маса за кухнята от едната.
    йофтино директно от производителя.

    иначе испанската икея е май най-тънко от тези в които съм влизал. румънската е ок но отказват да ти говорят на англииски и е проблем ако искаш куфни от там, за по-простички неща е ок.

    само да кажа и че не е имало нещо което да не е чукнато, обелено или разлепено поне малко.
    малко ми мина направи си сам манията, и напоследък като бачкам с мебелджии и като знам какво да очаквам ми се връзват цените им - но нашите дърводелци са мале мале.

    чесно очаквах да ударят яко цените и ще почакам да разгледам бг каталога. но като цяло боклуци като в явор и всички подобни...

    а и вече не сме студенти - за какво да пазарим от икеа???

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #24

    Re:Икеа се ебава с българите

    докато четох на ново темата, бях намислил какво да напиша, но попаднах на този пост и смятам, че просто няма какво да допълня.

    Цитат на: lazarus18
    То пък голяма хвалба, че имаш мебели от Икея. Това е марка, залагаща на евтино изпълени, но добре изглеждащи продукти, като държат на функционалност. По цял двят се използват най-вече за вили или хора, които ще живеят по квартири да ги изхвърлят при преместване. Обикновено след първото разглобяване стават неизползваеми. Така че хора, хвалещи се, че са обзаведени от там всъщност се излагат. За хвалба има съвсем други марки, обикновено в пъти по-скъпи

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #25

    Re:Икеа се ебава с българите

    Лично съм бил в една фабричка до Ракитово където произвеждаха мебели за ИКЕА и това беше преди 3 години. Като гледах работниците и оборудването на фабриката се чудих колко ли стотин процента е печалбата на търговеца.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #26

    Re:Икеа се ебава с българите

    Няма страшно. Скоро ще разберат, че няма с кого да се ебават. Отварят при тотален недостиг на средства във всяко семейство, силно ограничено пазаруване с кредити и кредитни карти и сериозна безработица. Не на последно място е несигурността във всяко домакинство, единия или другия да загубят работата си поради фалит на работодателя.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Re:Икеа се ебава с българите

    а бе има неща и на далавера - аз си харесах масичка lack за 10 лева , тиганче , чашки за вино пак за 10 лева.
    лацк етажерките има разминаване на цените в каталога. 75 и 65 ще се види коя е.

    малм леглото е ок цената - 3 пъти съм го разглабял за такъв пъждер се държи добре - последният път сложих и лепило и вече не подлежи на разглабяне но се надявам да го разглобя само още веднъж - на път за казана.

    били - етажерката мисля е на добри парички.

    поанг стола с таборетката е маде ин бг - на 130 мисля ми се върза. общо вместо за 268 стига да не са ги вдигнали може да прозваня пак - а все пак това столче е от иконите на икеа

    поне ще научат майсторите как се правят кухни, но попринцип са ми много 3 4 хиляди за кухня. но пък става да си взема нови вратички само и механизми...

    1 милион човека ще минат по 10 лева като дадат за по някой боклуче като мене и ще станат нещата.

    АУУУУ ХРАНАТА ЩЕ Е СУПЕР СКЪПА!!! В румъния винаги хапвам там в софето е по добре на ресторантче
    и съм домъкнал тон хот дог до бг - по 1 рон - 45 стотинки

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    20
    #28

    Re:Икеа се ебава с българите

    А не сте ли се замисляли, че преди да натресат тези цени, внимателно са проучили БГ "пазара" на мебели и са ориентирали цените си спрямо него? Колкото и цинично да звучи, една стока струва толкова, за колкото се продаде, като много голям фактор е и за колко се продава стока със същите характеристики на същия пазар... И при положение, че този пазар в БГ е пълна трагедия (но за това не са виновни те), като истински търговци (търгаши) просто се съобразяват с него и предлагат същото или малко по-добро съотношение цена-качество, нека не се лъжем че са благотворително дружество и целта им не е максимална печалба...
    Дано не звучи че ги защитавам, не е така, просто такава е действителността. Аз лично си вадя два извода - първо, това е един обективен индикатор, оценка на състоянието на БГ "пазара" на мебели - става ясно че е пълна трагедия и няма нищо общо с цивилизованите държави... Продават се боклуци на зверски надути цени, и някой прибира разликата, кара S-класата и потрива ръчички, че ИКЕА се издъниха и скоро няма да са му сериозна конкуренция предвид колко ги оплюха...
    И второ, колкото повече такива вериги има, за мен има надежда, че нещата ще се нормализират. Конкуренцията е сериозно и работещо нещо, и колкото повече я има, толкова по-добре за потребителите, примери могат да се дадат много за последните 10-ина години БГ действителност

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #29

    Re:Икеа се ебава с българите

    Цитат Първоначално публикувано от gosho_d

    И второ, колкото повече такива вериги има, за мен има надежда, че нещата ще се нормализират. Конкуренцията е сериозно и работещо нещо, и колкото повече я има, толкова по-добре за потребителите, примери могат да се дадат много за последните 10-ина години БГ действителност
    Мммм, дълбоко се съмнявам в това. Мисля, че в милата ни родина спокойно и безнаказано се ширят картелни споразумения м/у отделните играчи на пазара, независимо в коя сфера и ние си плащаме солено за това, че държавата си затваря очите за много неща.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    20
    #30

    Re:Икеа се ебава с българите

    Картелите в БГ са запазена марка на "производителите", и осъдени имаше, и глобени, и никаква промяна... абсолютно си прав, че държавата си затваря очите! Сега, дали по-умни хора са решили, че засега така трябва, не знам. Но от друга страна, ако големите вериги правят картели, то е по-скоро за "изнудване" на доставчиците и сваляне на цените, не за вдигане Не казвам, че е правилно, но според мен в случая на зла круша - зъл прът, и ако не бяха те, нещата за нас, потребителите щяха да са доста по-зле.
    Факт е, че с навлизането на големите вериги цените на хранителните стоки например, значително се нормализираха - дори в момента в кварталните магазинчета е по-скъпо, отколкото в Кауфланд или дори в Билата до нас (където е по-скъпо от Кауфланд), да не говорим за разнообразието, и да не говорим за промоциите, които е абсурд да видиш в квартален хранителен магазин... или в квартален магазин за мебели, да не се отклоняваме от темата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Скандална реклама обижда българите.
    От periel във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 30-06-08, 03:00
  2. Какво ядат българите...
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 25
    Последно: 13-11-06, 08:57
  3. Отговори: 0
    Последно: 21-03-06, 23:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе