Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Какво ядат българите...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #1

    Какво ядат българите...

    Материалът е копиран дословно от http://bradva.com/.


    Работя в КЕНАР - за щастие отскоро и за щастие не за дълго...
    Сега ще ви светна на това как се приготвят "вкусотиите" им...
    Информацията ми е, така да се каже, от кухнята, защото работя в цеха за приготвяне на салати.
    Вие, бедните и заблудени потребители, виждате само крайния продукт. Купувате си от МЕТРО или друг голям магазин салатки или някаква кулинария - КАКВАТО и да е и си мислите: АХ, колко е ВКУСНО!. Може и така да е. Но този незабравим и неподправен вкус се получава по така наречената от нас, дребните служители, "земна технология". Т.е. каквото падне на земята, се взима от там/където преди това са стъпвали марковите маратонки на началник цеха или не дотам марковите галоши на някоя от чистачките-роми/ и се връща обратно в големия Кюп. Сега ще ви обясня поради какво се прави това. Дават ни примерно петдесет килограма картофи и двадесет майонеза, петнадесет-грах. Общо осемдесет и пет. От тях искат да направим, ако е възможно, СТО килограма руска салата. Възможно е, разбира се. Все пак имаме чешми наблизо, и нишесте. Но това е една друга тема. Та, ако не излезат определените килограми, ни се удържат парички от заплатите. И при обещана заплата четиристотин лева, като вземеш в продължение на три месеца не повече от осемдесет, почваш да се замисляш. Всичко ти идва от удръжки. И като изпуснеш някоя от големите баки и руската салата, респективно-снежанка, кьополу, бобена, панирани чушки и т.н. паднат на земята, би трябвало да се броят за брак. Но... Пред очите ми са се разсипвали готови салати и то, забележете, на земята пред цеха- там където бездомните кучета си правят чат в очакване на развалена продукция. Всичко се връща обратно барабар с пясък, камъчета, клонки и прочие. Споглеждаме се и си намигаме - майната им на потребителите. В цеха хигиената е под всякаква критика, но вие няма как да го установите, защото там "простосмъртни" не се допускат. Това дето го дават по телевизията - бели престилчици и шапчици за косата... ами, това си е само за по телевизията. Бас държа, че не един и двама от вас са намирали косъм. И живота си залагам, че са много повече тези, които са го изяждали без да го намират. Е, косъмът не е вреден освен ако човекът не е болен. и тук идва изненадата - повече от половината служители в цеховете нямат здравни книжки. Когато идват на проверка от ХЕИ въпросните нередовни служители напускат работните си места за половин-един час/колкото трае проверката/и се разцъкват из околните кафенета. Специален емисар от "редовните" после ги събира, като благ пастир - овчиците си. Нашият голям шеф и собственик Заре Шахбазян/арменец/ солидно цака подкупи на ХЕИ-то ежемесечно, за да може да му се врътне един телефон поне ден преди проверката и да бъде предупреден. Нарушенията в КЕНАР са много. ПИша толкова дълго, но и три пъти по толкова да пиша, пак няма да ми стигне
    Не мислете, че съм някой бивш недоволен служител. ПОвярвайте, моите близки и роднини са предупредени отдавна за това да не купуват от КЕНАР. И спазват предупреждението ми. Питайте колко хора са намирали конци в СНЕЖНАКАТА си, защото млякото за нея се прецежда ръчно, с тензух, по технологии от ранния осемнайсти век...
    Но... замълчи сърце...

    Оригиналът с коментари: http://bradva.com/?a=articles&p=10

    Аз КЕНАРи принципно не ям, ама...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2

    Re: Какво ядат българите...

    А ако си пийваш и от някоя от "марковите" напитки на "Цар Киро &Co".... хапваш и телешка пържолка от 20 годишно ирландско месо...И преживееш- значи нищо не може да те уплаши. Нито Глобално Затопляне (виж съседните теми) нито радиация, извънземни. Нито пък мъдростите на Президент и Народно събрание... Абе нищо ти няма!

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #3

    Re: Какво ядат българите...

    Рецептите в Кенар явно са от комунистическите времена. Тогава така се правеха и лютениците и бурканите с консерви. Сигурно и други продукти се произвеждат по подобни Кенарски технологии, тъй че сме си народ от сървайвъри!!!

    @IIII a цар Киро на дали хапава салати Кенар?! Човечецът си е направил и собствена електроцентралка !!!


  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #4

    Re: Какво ядат българите...

    Цитат Първоначално публикувано от DoRa


    @IIII a цар Киро на дали хапава салати Кенар?! Човечецът си е направил и собствена електроцентралка !!!
    Че от къде да знам? Ама виж- прави си чове..(ох, грешка) ромът електроцентралка и няма грижи... Пък вие Варненци само ревете- ток няма, а като го има бил незнам какъв си... Вижте как се прави- хвърляш някакакъв си милион в евро (оле, пак сгреших- ЕУРО) и нямаш грижи! Ще взема и аз да си спретна едно реакторче на балкона...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #5

    Re: Какво ядат българите...

    не само с салатите "Кенар" е така. По-добре да не Ви казвам как се правят вафлите, а пък за лютеницата въобще не е за споменаване. Аз понеже отглеждам чушки и знам какво сме карали в Първомай - една от най-известните лютеници "с хорцето", отделно за технологичния процес по-добре да не става дума. Ами колбаси и други такива ...... ?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #6

    Re: Какво ядат българите...

    То с тока сега у Варна, а скоро и по други градове, като се гледа как вървят нещата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #7

    Re: Какво ядат българите...

    Цитат Първоначално публикувано от DoRa
    То с тока сега у Варна, а скоро и по други градове, като се гледа как вървят нещата.
    Извод: от енергото са пили от ракията на цар Киро и са си замезвали със салати "Кенар"

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #8

    Re: Какво ядат българите...

    Аз съм виждал как се правят кремвиши... (няма да ви кажа)
    Но нали знаете, ако ги четете всички тези неща ще умрете от глад.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #9

    Re: Какво ядат българите...

    Едно приятелче пък разказваше как било в складовете на BILLA - горе-долу пак така: стоката, вкл. неопакованата, по земята; хората с обувките покрай нея...

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #10

    Re: Какво ядат българите...

    Гледам, че е Кенар са се сертифицирали и по HACCP - досега мислех, че европейските стандарти могат да помогнат. Жалко, че SGS са го допуснали.

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re: Какво ядат българите...

    Абе вие гледали ли сте "Боен клуб" (Брад Пит, Ал Пачино Едуърд Нортън ///благодарско на IvO™). Какво се оплаквате толкова
    Нали не ви пикаят в супата - трайте си

    По соц времената имаше виц - В закусвалня човек си хапва шкембенце и намира вътре парцал.....
    Вика управителя, а оня му казва "Абе ти за 20 ст. персийски килим ли очакваш да има вътре "

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #12

    Re: Какво ядат българите...

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    Гледам, че е Кенар са се сертифицирали и по HACCP - досега мислех, че европейските стандарти могат да помогнат. Жалко, че SGS са го допуснали.
    Moже да са се сертифицирали, но се оказва, че това не е достатъчно за да храним европейците. Те явно знаят що за шмекери сме и не искат да ни се доверят и да ядат от нашите храни, макар и от сертифицирани предприятия. Можем да лъжем само себе си. Виж тук: http://www.all.bg/n?id=568643

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #13

    Re: Какво ядат българите...

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Абе вие гледали ли сте "Боен клуб" (Брад Пит, Ал Пачино)...
    Да ти кажа честно, тази версия никой не я е гледал.
    Поне не и с Ал Пачино.
    Иначе с Едуърд Нортън сме я гледали.


  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #14

    Re: Какво ядат българите...

    сертификатите няма да помогнат кой знае колко. Вземи например пластмасовите чаши - правят няколко партиди добри колкото да минат добре изследванията и да вземат разрешителните и после ги правят с какво ли не. Особено са вредни "термо" чашите че отделят някакви неща дето не знам даже и как да ги изрека. Та по-добре е човек да не се замисля много много за тия неща, че наистина гладен и жаден ще остане

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Re: Какво ядат българите...

    Да се разберем...сертификатът не е гаранция за нищо друго, освен, че притежателят му МОЖЕ да прави нещата, както трябва. Това НЕ означава, че той ги ПРАВИ, както трябва...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Икеа се ебава с българите
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 47
    Последно: 21-09-11, 14:43
  2. Отговори: 0
    Последно: 21-03-06, 23:10
  3. и домашните ЯДАТ деца !!
    От Zaphod B във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 13-01-05, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе