Вижте резултатите от анкетата: кой

Гласували
3. Не можете да гласувате в тази анкета
  • аз

    0 0%
  • ти

    3 100.00%
Резултати от 1 до 6 от общо 6

Превод на латински

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #1

    Превод на латински

    Има ли някой, който да може да ми преведе един текст от английски/български на латински ???
    пробвах със гоогъл но там е мн, зле преведо, трябва ми човек който евентуално знае латински.
    "Ангели прогонени от небето нямат друг избр освен да станат демони." ТОВА Е ФРАЗАТА
    Много ще съм благодарен!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Превод на латински

    само да направим едно уточнение, че латинският е мъртъв език, а филологичен закон е, че се превежда ОТ мъртви езици, а не КЪМ мъртви езици

    по същата причина не съществуват българо-латински речници, а само латино-български. обратното се прави само като огледално завъртане на двойките думи, но се води за неправилно/непълно/забранено и го има, само просто за да го има, а не защото е правилно

    с други думи, можеш да си играеш с всякакви вариации на фразата в преводача, всяка една от тях ще бъде донякъде правилна, а най-правилна не съществува, ако ще юрист или медик с 50 години стаж в професиите си да ти го преведат

    аз лично я повъртях в няколко варианта и някои ми звучаха по-добри от други, но това не ги прави от времето на Август

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #3

    Re:Превод на латински

    а дали ще може да ми дадеш най-сполучливият вариант според теб, защото явно си по вещ с нещата ?
    текста е за татоировка и ми е ясно че като сменя шрифта и факта че малко хора знаят латински няма да се разбере дали е правилно, но все пак имам притеснения да се нарисувам със нещо смеоно.
    аз пробвах във гоогъл, но там колкото пъти го напиша все е различно.Пробвах и от английски на латински и излезе нещо съвсем различно. направо се забърках със тоя превод а трябва утре да се рисувам.
    та да се върна на въпроса: дали ще може ако не ти е някакъв проблем да ми пратиш на лично или тук кой според теб е по-верният вариант ?!

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Превод на латински

    абе чак да се ангажирам с мнение за нещо, което да ти стои на тялото доживот...

    след като става въпрос за нещо наистина толкова.. как да го кажа... все пак е отговорно, бих ти препоръчал да се обърнеш към http://kkf.proclassics.org/ Катедра класическа филология към Софийски университет. аз лично така бих направил


  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #5

    Re:Превод на латински

    БЛАГОДАРЯ !!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Превод на латински

    http://www.stars21.com/translator/english_to_latin.html

    "Extorrem patria angelorum non facta, sed ad arbitrium daemonis."

    Отне ми около 20 секунди.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Превод на японски .pdf
    От zla gad във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-08, 17:05
  2. превод от немски
    От GGG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-06-07, 11:40
  3. Превод от латински
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 19-01-07, 14:19
  4. Превод на MAMBO?
    От Nedko във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 09:10
  5. Програма за превод
    От iv_laz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 03-07-03, 12:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе