Резултати от 1 до 10 от общо 10

За климатиците и жегата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #1

    За климатиците и жегата

    Някъде има ли норми какво се смята за нормална температура?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:За климатиците и жегата

    Няма

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #3

    Re:За климатиците и жегата

    Има зона на задух,при която е нужно климатизиране. http://pi6tovi.hit.bg/otoplenie_i_ventilaciq.pdf Зависи от темп. и относителна влажност.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #4

    Re:За климатиците и жегата

    Галине, може ли малко повече информация от каква специалност и по какъв предмет е тази информация.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #5

    Re:За климатиците и жегата

    Моето Хитачи под нормална температура разбира 24 градуса, но определено лятото го държа на по-висока с 1-2 градуса, в зависимост от моментното усещане.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #6

    Re:За климатиците и жегата

    Yasen6275,Това е от учебник по климатична техника.Не прочетох целия пищов,но там се учеше.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1342012380[/time]_________________________________________________

    ppbgbg,В момента държа на 28гр обезвлажняване.По-надолу ми става студено.Все пак е лято.Обзалагам се че харча по-малко,без да правя урагани в къщи!(и миризми)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #7

    Re:За климатиците и жегата

    При добра изолация и спуснати щори климатикът работи спокойно, без урагани. В офиса се поддържа 25-26 градуса, така, че съм привикнал, 28 би ми дошло много. Всичко е въпрос индивидуално и моментно усещане.

    В помагало-то излизат няколко курсови работи по темата за температурата и комфорта. Някои от упоменатите източници /ако има такива / може би ще са ти от полза. Иначе в сайтовете за климатизация и топлоизолация какви ли не "истини" се въртят.

    Успех

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Re:За климатиците и жегата

    И аз си държа 25-26С, макар навън да е 40С. 15С си е голяма разлика, но на повече ми е жега, нали за това са тия климатици да правят да ти е добре!

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:За климатиците и жегата

    На колко го държиш, колко градуса е в стаята и колко е там. където стоиш са три различни неща по мои наблюдения. Редно е да се уточни.
    Примерно в офиса в момента е сложен климатика на 25, а при мен на бюрото е 28. Във вкъщи е сложен на 27, а термометъра показва 25-26.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #10

    Re:За климатиците и жегата

    Въпроса ми беше провокиран от дразги с едно уси, което смята че 25-26 градуса е студено. За мен е абурдно подобно твърдение и 27 и нагоре си е мъка. Климатика съм го натроил на 27, по диагона спрямо него има термометър който показва 26-28 в различни части на деня. На моето бюро точно под климатика сигурно е по-хладно, защото съм го нсочил надолу, към мен. Но и не ме интересува колко е, защото се чуствам добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. реален cop на климатиците
    От vergildido във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 88
    Последно: 08-01-13, 23:50
  2. Екстри при климатиците
    От to4nia във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 48
    Последно: 29-01-12, 23:29
  3. как да НЕ СЕ ВМИРИСВАТ климатиците?!
    От glowndark във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 15-07-11, 23:33
  4. Пусков ток на климатиците? :)
    От Pav20 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 21-01-11, 12:00
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе