Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31
Like Tree2Одобрявам

Въпрос към варненци ( и не само)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #16

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    квото и да правите, ако комшията не земе мерки едновременно с вас, няма смисъл.

    П.П
    А може би христослав2 да може да измисли нещо по въпроса. Знам знам, край спирам
    Що мислиш, че не го знам...това за комшията ( пък и това за Христослав ) :-)))))))

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #17

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    @FearMe
    Начи това нещо, ако се замисля, без да се лигавя с христослав2, ще ме за тревожи яката. За това не се замислям. Знам, само че биологически е доста извратено. Демек до де стигна светът, хлебарките да мрат хората да оцеляват...
    stenly и Kasap харесват това.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #18

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    Аз съм в Младост - преди седмица-две имаше голям мор на хлебарки - целия район около входа и по стълбището имаше трупове мърдайки едвам и умираха... И на външните тела на климатиците ми имаше измрели гадинки... Предполагам е имало обработка в мазите и канализацията... или може да се е водило някаква война между хлебо-мебо-кланове

  5. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #19

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    Както се казва тук : ТИМ са виновни ! Може пък да са задобряли.
    fXOrange, вече нищо не е като преди.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    Преди 5-6г и аз се отървах от тая гад с нещо подобно. Купувах го от земеделска аптека като препарат срещу колорадски бръмбар. Разтваряш в литър вода и пръскаш. След седмица - пак (двоен дикиш по-здраво държи). От тогава няма ни една! А преди това какво ли не опитвах - нищо не помага.
    Този пост е редактиран от Lupus; 14-05-13 в 14:49.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #21

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    Аз досега съм нямал у дома, но когато живеех с нашите преди години имаше доста големи екземпляри.
    Един нден ми омръзна вече като посегна за хляба в шкафа задно с мен да посягат и няколко хлебита и да се гледаме всички "очи в очи".
    Така взех от аптеката едни кубчета с бели цилиндърчета в тях разхвърлях ги из ъглите и след 10-на дена започна "урожаят"- всяка сутрин по няколко с вирнати крачка/антенки.Оттогава нашите не са имали и слагат от време на време някое кубче по ъглите Ей- така превентивно.

    Сега аз дочух, че много ефективно било с БОРАКС -купува се от патеките и струва стотинки(29 стотинки за палетче). Разтваряте го във вода напоявате малко хляб, оставяте го някъде да си похапват от него.Ако боракса е на прах, достатъчно е само да се поръси добре филията хляб.
    Върши работа както за хлебарки, така и за мравки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #22

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    ...горе долу преди 89г. правих малко ремонт из къщи, след което намерих един скорпион на стената в стаята...тогава още беше държавно и се обадих на службата за борба против разни инсекти и др....дойдоха в къщи и напръскаха(осраха) с нещо, в резултат на което изчезнаха и хлебарките...от тогава може би 20 години и кусур такава гад не бях срещал до момента в който не ги пренесох отново в къщи от работата...отървах се от тях пак, благодарение на биоцидния препарат 'GLOBOL'...когато започнах да го търся преди няколко години се оказа ,че липсва в магазинната мрежа...обясниха ми,че временно е спрян от производство с цел смяна на основна съставка поради забрана от ЕС...така или иначе успях да намеря от 'стария' и гледам ,че за разлика от СЕГА продаваните, активното му вещество е Фенитротион 0,9гр/100гр...самия препарат представлява - бял крем който се нанася на няколко точки по задната част на чекмеджета шкафове и др. в кухни и т.н...основното му предимството е,че не замърсява голяма площ както при пръскането...не правя реклама поради факта,че с ТАЗИ съставка едва ли някой вече ще го намери но : за мен по-практичен и по-ефективен илач от тоя - няма...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #23

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    'GLOBOL' имат склад във Варна - бивш консервен к-т "Янко Костов" точно зад Спиди. Продават и на дребно.
    Пак за Варна има 1 ф-ма "Инсекта Варна "ЕООД 0878 741 471 -доволен съм от обработката им./през 2011г събориха в съседство 1 много стара полукъща и плъзна всякаква гад/.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    Цитат Първоначално публикувано от kris11 Виж публикацията
    ....през 2011г събориха в съседство 1 много стара полукъща и плъзна всякаква гад/.
    Винаги така става! След събаряне на някоя стара постройка руините трябва да се обработват с напалм и после да се вдига боклука.

  12. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #25

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    Lupus, супер предложение, от мен музиката ! Wilhelm Richard Wagner, разбира се !

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #26

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    тяяяя темата беше с друга цел. Тоест, странно умиращи хлебарки. Или по точно първият успех на христослав2, при масово изтребване, (защото може и наистина да е замесен в тази история)

    Пък вие я обърнахте на личен опит. Ама няма значение.

    Казвам това, защото мене много повече ще ме заинтересува самата мистерия, по смъртта и, от колкото какви видове церове са ефикасни.

    И да няма обидени моля, аз само напомням.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #27

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    Аз пък исках да се оплача от спама в темата, но за съжаление опцията е премахната от функционалностите на форума.
    От друга страна, всички модове са се разписали тук, та сигурно може да го направя и в ефир.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #28

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    Всичките ефирни честоти са заети и ако го направиш "в ефир", най-много да те приберат на топло

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    всички хлебарки са били с "бръмбари" и сега цв.цв. се отървава от свидетелите и изпълнителите

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #30

    Отговор: Въпрос към варненци ( и не само)

    FearMe, това последното ти предположение ми създава смесени чувства. Тук, в р-н "Одесос", не съм забелязал такива следизборни чистки и не знам да се радвам ли или напротив! Надеждата, и мен най-сетне да ъъъ корумпират, умира последна, както се казва!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD-RW - чете само сд ...
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-01-10, 00:10
  2. Варненци, идвайте да гребем.
    От A40 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 14-06-09, 10:16
  3. само за футболисти .
    От Compare във форум Логически задачи
    Отговори: 0
    Последно: 14-05-08, 19:36
  4. Междинна (Като за Варненци)
    От MitkoS във форум Логически задачи
    Отговори: 18
    Последно: 27-05-07, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе