Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44
Like Tree10Одобрявам

...И стана беля!Давайте акъл!....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #16

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    е не виждаш ли, че пистолета е черен бе брачед? Тебе ти требе зелен, по начало.

    Между другото повечето съвети са неправилни.

    -1 с маркуч не става. Днешните коли имат анти завръщаща се клапичка. Аз на моята фиеста даже нямам капачка. Едно бяло капаче с пружина затваря улея, като издърпаш пистолета. Даже капака на резервоара не се заключа.

    -2 пробки по резервоарите отдавна няма. Наистина са пластмасови

    -3 от бензиновия филтър, който е до резервоара не става. Изтича само това което е в маркучите. И с дърпане от там пак няма да стане. Освен да се прецака помпата.

    -4 да караш с бензин омешан с нафта е кофти, за инжекторите. Даже на някои коли бордовият компютър може да откачи напълно. Да не говорим пък, за това, че е вредно, за катализатора.

    Най ефикасният начин според мен е с прахосмукачка. Махаш задната седалка, отвинтваш помпата, наръгваш тръбата на прахосмукачката и теглиш всичко до край. При условие, че имаш под ръка прахосмукачка, дето поема и течности.

    На някои бензиностанции в Европа съм забелязал, че си имат, за целта специални смукачи, които набутват в резервоара и теглят всичко при фал. Ама то тва само, за руси каки. Мъжкарите ги остават да се оправят сами

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #17

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    Да бе,вината си беше само моя!...Просто се заблеях ...на всеки може да се случи!!...След520км още веднъж напълних до горе,...няма проблеми!Като изгоря и това,пак ще си мина на газ.....

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #18

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    Доста глупости е на бръщолевил и колегата fXOrange :D
    -1 с маркуч не става. Днешните коли имат анти завръщаща се клапичка. Аз на моята фиеста даже нямам капачка. Едно бяло капаче с пружина затваря улея, като издърпаш пистолета. Даже капака на резервоара не се заключа.
    Напълни я до горе и ела да пробваме .
    -3 от бензиновия филтър, който е до резервоара не става. Изтича само това което е в маркучите. И с дърпане от там пак няма да стане. Освен да се прецака помпата.
    Става , като дадеш контакт и помпата ще го изхвърли .
    Най ефикасният начин според мен е с прахосмукачка. Махаш задната седалка, отвинтваш помпата, наръгваш тръбата на прахосмукачката и теглиш всичко до край. При условие, че имаш под ръка прахосмукачка, дето поема и течности.
    А пък това изобщо е рисковано да се прави у дома представяш ли си ако случайно попаднат пари от бензина във искрящия колектор на двигателя на прахосмукачката , каква ракета ще стане
    mikk, Mr.TECHNO и mitak-tv1 харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    fXOrange , карай си дизелаците и не давай акъл моля те- изложил си се достатъчно.
    Лично аз съм вадил бензин от дизелова кола така - добре че комшията ме пита преди да запали на бензиностанцията. Бутнахме я настрана, малко крик - сложихме една кофа, компресора в резервоара и тн. + както отбеляза колегата - на контакт !!!

    В резервоара капачката е за да не влизат боклуци , не за да не спре бензина - как ще влезе течността ако е както казваш, просто тръбата е двойно изкривена и единствено става ако се извади от основата - ама как изтича тогава.............

    Но съществения факт е защо пистолета не е с различен размер - в Бг вече всички са задължително различни
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 01-06-13 в 17:32.
    jonov одобрява това.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #20

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    доообре, ае аз да си замълча, че то с полицай и стена не се спори...

    П.П.
    Техно, когато уж имаш желанието, за нещо. Поне не навивай хората, да тичат да се разправят и да въртят телефони, като луди. Докато ти, уж само го имаш и си си бил отворил устата, просто, защото те е боляло сигурно зъб. Следващия път, се оправай сам, мене не ме брой, за нищо. Даже и за ядене и пиене.

    А колкото до дизеляците, ми ше си ги карам пич. Ела ми пробягай по 700-800Км на ден средно и ше говорим, как ше се почувстваш с бензинова кола.
    avenger одобрява това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #21

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    А и на мен не ми е ясно как пистолета за дизела е влязъл в бензинов резервоар.В дизеловия може да влезе бензинов ,но това не е толкова фатално./Зимата маршрутките наливат по 2-3 литра бензин в нафтата/Обратното е недопустимо и за това бензиновите пистолети са по тънки на изхода.Поне тук в България на всички бензиностанции е така.На вън съм карал само дизелови коли и не съм обръщал внимание по бензиностанциите им дали пистолета на бензина е с по тънка тръба.Факт е ,че всички бензинови коли който съм карал дори 15-16годишни, е невъзможно да им наденеш пистолет от дизела защото гърловината на резервоара също е по тясна умишлено да не стават грешки.Така излизат от завода.Явно Шкода не са мислили по този въпрос.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    Фанта, именно, карай си колите с кеф и не се занимавай.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #23

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    ми че аз кво съм ти виновен, че бг нафтата е пълна с парафин и други подобни боклуци, като морят автомобила яко. Сега помисли си добре, кое ще ти е по удобно. Да дадеш 67,20€, за 40Л бензин, с които няма и да минеш 700Км, или да дадеш 47,20€, за същите 40Л, с които ще минеш 1000Км без проблем? Като се има в предвид, според актуалните статистики, (вчера ги видях по новините), за 2012 година, спрямо европа, 78% са дизелови и само 22 са на бензин.

    И друго.
    Сега кажи ми, аз как трябва да постъпя? При условия:

    Че навъртам средно на месеца 15 000Км
    Че сменям всеки 6 месеца горе долу служебната си кола. И ако тя е бензинова след тия 6 месеца, на тея километри ще струва, само 1/3 от първоначалната цена.
    Че, ако не карам дизелова кола, държавата няма да ми връща ДДС-то от бензина.
    Че, ако не е дизел държавата ме задължава да си сменя колата малко преди 100 000Км. А с дизела мога да стигна, ако пожелая 160 000.
    Че дизелът е по издръжлив.
    Че има разлика в икономията ( вече го казах)
    Че ако е бензин, ми скача автоматично с един фискален кон от горе. Место 6 коня, (един автомобил около 100 коня е равен на 5 фискални коня, като се прибавя автоматично още един, на служебен автомобил). Начи да скоча на 7 коня. Което ще ми покачи застраховката с 25 процента и ще ми свали еко премията, която държавата ще ми отпусне, за нов автомобил, когато реша да сменям този. Като се има предвид, че тази премия варира между 1/4 и 1/3 от цената на автомобила?

    За това ли да карам бензинова кола?
    Mr.TECHNO одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #24

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    Е аз какво ти казах. И къде съм споменал че имам проблем с нафта тук ?

    Само един голяяям минус пропусна - ремонта на Дизела е пъти по- скъп от бензина
    една помпа дюза е 800лв , едно гнп е от 3000 и нагоре в зависимост от годината. Ремонт на дизелов автомобил е банкет за сервиза.
    Както каза един познат - ако имаш пари и не ти пука - вземай си дизел нов и на всеки 3 год. го сменяй , ама ако нямаш помисли си добре , защото ще се налага да го обслужваш. А там всичко което си икономисал , ще го дадеш в сервиза че и по 2

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #25

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    Е-е-е-е-е ... 3000 лева и нагоре ....


    П.П. Давайте "да видим" кой е по-по-най - ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Е-е-е-е-е ... 3000 лева и нагоре ....


    П.П. Давайте "да видим" кой е по-по-най - ...
    Виж колко струва ГНП на кола 2008 и нагоре !!! и говори пак.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #27

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    fanta Само не знам защо прехваления дизел е твърдо необичан в Швейцария.
    Дизелов автомобил не издържа повече от бензинов, а ремонта е с баснословна цена. Екотрак дизел 2007г ме е оставил в центъра на кръстовище след потегляне от светофар - счупена турбина,ЕГР напълнен със стружки на едва 52-53 000 км.
    Отгоре на всичко и този връх на техниката с електрическо серво на волана.Отгоре на всичко след няколко месеца се спомина алтернатора, ама заради това ел.серво цената на алтернатора 2 пъти по-скъпа.
    Бензинов автомобил на LPG и пей сърце. Хайде сега да сметнем икономията с локомотива.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #28

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    Че то бензинова кола се взема за да се кара на газ! С изключение на тия които се ефечат по пътищата и се правят на камикадзета.
    При мен икономията идва 50%.(газта е на половината от цената на бензина). Както и да го гледам идва по-евтино и от нафтата. 10лтр газ на 100км градско (11.60лв -5,8евро в момента), извън градско 5,5лтр. на 100 (6,38лв - 3,19 евро) . за двигател 1,4i.
    Този пост е редактиран от Pat; 05-06-13 в 14:50.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    но явно не смяташ: свещи , кабели , стъпков мотор , изпарител и др. които се износват по-бързо в следствие на газ-та и се трупат ежегодно, но пак е по-евтино от дизела.


    Отделно @Pat твоята е по-изгодна, но не и новите които са само с Газов инжекцион 1200лв читавия , + ремонт на клапани на всеки 80 000 / 100 000 км заради по-евтиния "матриал" - справка новите Зафири и Рав4 . Е като на всеки 2/3 години ( за някои и повече ) трябва да отварям и двигател да ти имам икономията. Нов дизел е най-изгодно , но само ако ги сменяш на 3-5 г с друг нов.
    Колите вече се правят с една идея - да си изкарат гаранцията и до там.
    jonov одобрява това.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #30

    Отговор: ...И стана беля!Давайте акъл!....

    Не съм сменял нищо от споменатото от теб по-горе за 5г. каране на газ. НО с едно уточнение - аз не живея в колата - т.е. за тия 5г съм минал не повече от 40000км.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайте АКЪЛ
    От airmiro във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 11-03-11, 11:47
  2. Дайте акъл
    От brestnichki във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 07-01-07, 00:13
  3. Този дали има акъл
    От glarus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 15-01-04, 21:36
  4. Дайте акъл, колеги
    От fori във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 28-02-03, 13:34
  5. защо само @ cpu? давайте и @ video
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 15-04-02, 09:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе