Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44
Like Tree21Одобрявам

Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #31

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Още от малък харесвам кучетата, никога не съм се боял и не съм бягал от тях. Въпреки това имам белези на половината си лице от непровокирано нападение на немска овчарка, когато бях на 5г. Бяхме на гости в наши съседи и докато си играех с децата им кучето в един момент скочи и ме захапа през лицето. Тогава не усетих нищо, вероятно от адреналина, но когато отидох до съседната стая да кажа на родителите си майка ми изпищя, а баща ми скочи като попарен. Оказа че, половината ми лице е било в кръв. Баща ми хукна да взема пистолета си, а съседът ни едва го е убедил да не го прави в апартамента, а да изчака до другият ден и да го убият някъде другаде. С други думи дори той осъзнаваше, че ако кучето е нападнало веднъж, задължително ще го направи пак, следователно не трябва да живее. Не съм за жестокостта срещу животните и никога не съм бил, но случи ли се подобен инцидент изходът е само един. Не може да има дори и бегла съпоставка между човешки живот и този на което и да е животно.
    Pat, gnf, ivodivo и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #32

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Сори, ама тук не съм съгласен. С какво човекът е по-различен от животните? С наличието на членоразделна реч ? - И папагалът говори членоразделно, а е пиле с мозък, сигурно, колкото кутрето ми, а сме виждали и хора , които говорят нечленоразделно (например: "ЛАТ'КАУЕАА", "АЪРИМУА"(превод: Ела тука, беее!, Да вървим бе! )); с голям мозък ?- Ами дори ена тлъста риба- делфинът, има голям мозък пълен с акъл; С някакъв принос за добруването на природата ?(въпросът е риторичен) От др. страна колко струва животът на пиян бакшиш, помел хора с брой на живущи в малък жилищен блок и този, на куче - водач или куче спасител(както сравни един съфорумец)? Не ми е ясно, кое кара човекът така брутално да се самонадценява.
    От над 30 годинки не вкусвам нищо, което е от труп на животно, риба или каквото и друго нещо, което се е движело приживе, а ловците ме отвращават. Не съм сдухан религиозен тип, а просто като дете бях свидетел на селско клане на прасе и ужасяващата му бавна, кървава смърт и последващото му разчленяване и това ме травмира тотално, и промени възгледите ми за човека и неговата роля в природата..

    Американята такива- онакива, ама санкционират за неправилно отношение към животните, поне, както става ясно от ТВ-то. Гледах как наказват американски пичлемета, за опит да газят 2 диви патки с моторница, някой ги беше заснел
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 04-08-13 в 16:13.

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #33

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Съжалявам, но също не съм съгласен с теб. Има огромна разлика между това да убиваш без никакво основание животни, които нищо не са ти направили и не те застрашават по никакъв начин (описаното от теб прасе, патиците и т.н.) и животни, които са те нападнали сами и без провокация. А в Америка наказват не само хората, които се държат жестоко с животните. Домашен любимец, без значение какъв, за който е доказано, че е нападнал човек бива моментално приспиван от съответните служби, а собственика никой не го пита какво мисли и иска.
    Интересно ми е също така как би реагирал в ситуация, в която голямо куче скача без никаква причина на твоето дете. Ще стоиш ли безучастно да наблюдаваш какво се случва, защото "горкото животно" не трябва да бъде наранено или ще действаш?

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #34

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Извинявай, не съм се изразил правилно, не бях съгласен единствено, генерално за поставянето на човека над всичко, като особено ценно земно същество.
    Пак по ТВ-то и пак с американята, даваха жертви на нападения от някакви големи животни от семейството на котките, намиращи се в някакакъв голям природен парк и техните коментари, които бяха изключително миролюбиви и с респект към членовете на животинското царство. Затова и по-горе писах, че брадвата я е заслужавал собственика, а не животното, което за разлика от стопанина му, можем да приемем, че живее в различна осъзната реалност, където инстинктите играят ключова роля.

    Лично, така и така ме попита, бих играл по брадва и на собственика и на песа, да се застраховам двойно

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #35

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    От др. страна колко струва животът на пиян бакшиш, помел хора с брой на живущи в малък жилищен блок и този, на куче - водач или куче спасител(както сравни един съфорумец)?
    Едно куче водач струва 10 000лв, по твоята логика и ти не струваш повече. Така ли е?

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #36

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Ти би ли ми купил живота за 10 000? Аз не бих и за сто лв, особено този на някой който не познавам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #37

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    ......
    Интересно ми е също така как би реагирал в ситуация, в която голямо куче скача без никаква причина на твоето дете. Ще стоиш ли безучастно да наблюдаваш какво се случва, защото "горкото животно" не трябва да бъде наранено или ще действаш?
    Чел ли си първоизточника? Хайде прочети го, преразкажи какво точно се е случило и тогава го анализирай!

  10. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #38

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Lupus, когато написах горното, нямах предвид статията, а това, което ми се случи на мен. Самата статия е провокативно написана, с цел евтина сензация - това, мисля че всички вече го видяха. Въпросът е в проблема, който показва и на който никой не желае да намери решение.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #39

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Ти би ли ми купил живота за 10 000? Аз не бих и за сто лв, особено този на някой който не познавам.
    Не си ли чувал колко струва човешкия живот - 2лв - толкова струва един патрон за макаров.....

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #40

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Lupus, когато написах горното, нямах предвид статията, а това, което ми се случи на мен. Самата статия е провокативно написана, с цел евтина сензация - това, мисля че всички вече го видяха. Въпросът е в проблема, който показва и на който никой не желае да намери решение.
    Това, което ти се е случило няма нищо общо с това, което коментираме! А то е - абсурдно ли е действието на прокуратурата спрямо бащата.
    За съжаление виждам, че тук преобладава мнението, че е така. А иначе ако прочетеш други постове по други въпроси всички са върли привърженици на закона и реда. А пресата ни внушава - не си прав, хващай секирата - това е истинската справедливост! Лично аз на писалия тази статия бих му наврял дръжката на секирата отзад - по неговата логика за справедливост. Е така, като проява на "гражданското общество".

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #41

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    В тази статия се споменават факти след като кучето е подгонило младежа но няма предистория - т.е. в какви отношения са семействата и с другите комшии. Дали няма вражда м/у тези семейства, случвало ли се е и с други или същите хора близки неприятни срещи с това куче, дали има жалби в полицията за това куче и т.н. - това са все важни факти за които нищо не се споменава. Статията според моите разбирания е непълна... Но от данните от статията ми става ясно следното: стопанина на кучето е виновен - щом кучето е гонило навън от имота му човек... Някой зачекнаха въпроса за равноправие между човек и животно - ние като вид първо трябва да пазим себеподобните си! Животно което нападне човек не трябва да се остава живо...


    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Сори, ама тук не съм съгласен. С какво човекът е по-различен от животните? С наличието на членоразделна реч ? - И папагалът говори членоразделно, а е пиле с мозък, сигурно, колкото кутрето ми, а сме виждали и хора , които говорят нечленоразделно (например: "ЛАТ'КАУЕАА", "АЪРИМУА"(превод: Ела тука, беее!, Да вървим бе! )); с голям мозък ?
    Калчефф манипулираш - папагала имитира звуците (фрази от реч дори) но не ги разбира, осъзнава смисъла им!
    Shienar одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #42

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    –––––
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 05-08-13 в 14:12.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #43

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Това за поведението при близка среща с големичка овчарка съм го пробвал като бях 13-14 годишен - отвързала се, излязла от двора и после стои и чака някой да и отвори да влезе в двора си. Аз минавам /без да бягам/ и я виждам и пак се поотдръпнах до другата страна на улицата. Тя ме поогледа и 2-3 секунди се гледахме в очите, но тя реши да ме подгони. Добре че имаше едни преспи сняг тогава, че аз хукнах на момента и след 5-6 крачки се спънах/подхлъзнах нещо и направих едно салто и бях в преспите /случката става на място с наклон и тревни площи отстрани/. Та се радвах в случая, че не се натъртих особено, и че не ме и догони кучето, иначе щеше да е много грозно... за мен съответно.
    Синът ми - има фобия от ВСЯКАКВИ кучета. И се опитвам да го избавя от тоя страх, но не се получава. А донякъде си мисля, че и така е по-добре, да ги заобикаля по-отдалеч. Поне не е панически страх. Относно жестокостта и кога е проявена - подкрепям мнението на БЛУ1 - медиите така си пишат статиите, че истината може да е само 20% и кое, как и кога е станало... хич да не е така, както е описано!

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #44

    Отговор: Пореден абсурд - съдят човек, наранил куче, подгонило детето му, а не стопанина на кучето!

    Много ми е интересно дали този с брадвата няма да я забие когато някой човек подгони домочадието му.
    Дано изгние в затвора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Абсурд - WhatsApp е 20 пъти по-скъп от Viber!!!
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-14, 08:32
  2. Отговори: 4
    Последно: 12-06-14, 10:00
  3. Отговори: 3
    Последно: 11-09-09, 13:07
  4. 1 Юни - Ден на детето
    От Silviya във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-06, 08:32
  5. Задача 91 (кучето спасител)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 8
    Последно: 25-11-04, 16:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе