Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree1Одобрявам

Лазерна корекция на очите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1

    Лазерна корекция на очите

    Има ли някой да си е правил лазерна корекция за премахване на късогледство (т.нар. LASIK) ?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Лазерна корекция на очите

    имам няколко познати и роднини, които са си правили
    какво те интересува?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:Лазерна корекция на очите

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    имам няколко познати и роднини, които са си правили
    какво те интересува?
    Дали все още виждат
    Шегата настрана - много близък роднина си прави - боли много и ефекта не е моментален.
    иначе като цяло действа, поне на него.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #4

    Re:Лазерна корекция на очите

    Интересно ми е мнението на хора преминали таква процедура, как се чувставт след това, има ли дълготраен ефект, такива неща.
    Аз така или иначе съм решил и имам час за 16. декември. Това е много скоро и някак си от вътре ме гложди да чета по цял ден за тази процедура, гледам клипчета, запознавам се с наличните производители на апарати.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #5

    Re:Лазерна корекция на очите

    http://www.bolnicata.com/index_main.html горе натисни на" болницата"-очни болести

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Лазерна корекция на очите

    при всички около мен е подействало

    имаш 2-3 дена болки, след това си кажи-речи като нов

    в най-"тежкия" случай (около 8 диоптъра късогледство) ефектът беше сваляне до около 0.50, за следващите около 2 години се получи едно от изключенията по връщане на някаква част от първоначалния диоптър, някъде около 1,50. това за мен е не просто малко, а направо пренебрежимо на фона на предишните 8. предстоял преглед при хирурга и евентуална втора (безплатна или на символична цена) коригираща операция. не знам какво е взетото решение или дали се е стигнало до такова.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #7

    Re:Лазерна корекция на очите

    more_bg, тази болница разполага с интересна техника, но не са посочили ценоразпис

    FearMe, аз съм с 5 диоптъра късогледство. В св. Петка, Варна ми казаха, че дават гаранция до навършване на 45 годишна възраст (имам още 15 години до тогава) - ако се върне някакъв диоптър ще ми направят безплатна корекция.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #8

    Re:Лазерна корекция на очите

    Обади им се и ги питай за цената,все пак е за твоето здраве и трябва да се събере от повече места информация...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #9

    Re:Лазерна корекция на очите

    Е аз имам насрочена процедура във Варна за петък 16. декември. Клиника Св. Петка във Варна си е публикувала цените на сайта, та ми беше чудно защо bolnicata ги "крият".

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Лазерна корекция на очите

    Аз съм с 1.5 диоптъра на дясното и 1.75 на лявото.Късогледство(не виждам надалеч).Нямам астигматизъм.

    Тази дилема с лазеркорекцията съществуваше пред мен през 2005-2007год., но засега съм се отказал.Успокоиха ме че като съм станел на 45 години, щяло да започне обратния процес, но понеже съм с минус диоптър, вместо да стана веднага с плюс диоптър, постепенно ще започне уравновесяване и възвръщане на далекогледството ми, докато в един момент към 55-60 години ще виждам нормално и след това ще започна да недовиждам наблизо, а ще виждам обратно на сегашното положение надалеч без очила


    При хората с нормално зрение, този процес на невиждане на близко и виждане надалеч(наричан още старческо далекогледство) започвал към 40-45-тата година...

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:Лазерна корекция на очите

    justify, не знам кой ти е обяснявал, но те е подвел

    "младежкото" късогледство НЕ СЕ компенсира със "старческо" късогледство!

    започваш да не виждаш хем надалеч, хем наблизо, затова ще си екипиран с 2 чифта очила. деформацията на очната ябълка става по-сложна от нормалното сплескване/разтягане, започва да се комбинира с невъзможност да се фокусираш наблизо и т.н., и т.н.

    иначе за 1.5 не мисля, че си струва 3-4К...

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Re:Лазерна корекция на очите

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    justify, не знам кой ти е обяснявал, но те е подвел

    "младежкото" късогледство НЕ СЕ компенсира със "старческо" късогледство!

    започваш да не виждаш хем надалеч, хем наблизо, затова ще си екипиран с 2 чифта очила. деформацията на очната ябълка става по-сложна от нормалното сплескване/разтягане, започва да се комбинира с невъзможност да се фокусираш наблизо и т.н., и т.н.

    иначе за 1.5 не мисля, че си струва 3-4К...
    Аз също съм 1.5-2 късоглед и на мен доктор ми е казвал, че с възрастта е много вероятно диоптъра да намалее. Не претендирам за достоверност, само споделям какво са ми казвали...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #13

    Re:Лазерна корекция на очите

    Да старческото далекогледство (казва се Пресбиопия) не компенсира младежкото късогледство (Миопия). Когато човек е бил късоглед като млад, после има нужда от бифокални очила.

    А при мен късогледстовото само нарастваше с възрастта, започнал съм от 0.75 и сега съм с 5 диоптъра.
    На прегледите ме карат да си сваля очилата, пускат ми да гледам една огромна буква "С" и аз им обяснявам да си включат проектора, защото буква няма

    Лошото е, че очилата (лещите) никога не могат да предоставят качествено зрение, сравнимо с това на човек с 0 диоптъра.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Лазерна корекция на очите

    Тя тази "операция"(лазер корекция) някога струваше 3-4 к, сега има поне 4-5 клиники в Бг където имат лазерапарати с които се извършва такава корекция и цената заедно с лекарствата и очилата които се носят 6 месеца след това е около 1500лева за двете очи.Конуренцията доведе до спад в цената.

    А това са ми казвали както на Крис 2-ма лекари, което не е гаранция, че ще ми намалее като дъртея


    Biro за очилата не си прав-аз успях да прочета от 10-15 метра надпис на външно тяло на климатик, който никой друг на масата от общо 6 човека с нормално зрение не успя да прочете, но просто бях с очилата за свободното ми време които са с 0.25 диоптъра по силни отколото са ми необходими.Вършат работа и при силен вятър си гледам сравнително спокойно без да мижа, защото те ме пазят от фронталния вятър и прахоляк/боклуци във въздуха.

    То това и донякъде репликата от един колега, че окото не е хубаво да се пипа ме спряха от лазеркорекцията на очите.Допринесе за отказването и един мой познат който каза, че на неговата балдъза са правили 2 пъти такава лазеркорекция, но след това донякъде се възвръщат диоптрите с поне 1-2 диоптъра .

    Неговия извод беше, че ако работата ти е таква, че очите са ежедневно натоварени има някакво възвръщане на поне 1-2 диоптъра в продължение на 1-2 години от корекцията.

    Успех с корекцията, пък след това ще споделиш опит, че и аз все още не съм на 45 години

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #15

    Re:Лазерна корекция на очите

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Biro за очилата не си прав-аз успях да прочета от 10-15 метра надпис на външно тяло на климатик, който никой друг на масата от общо 6 човека с нормално зрение не успя да прочете, но просто бях с очилата за свободното ми време които са с 0.25 диоптъра по силни отколото са ми необходими.
    Е аз не мога да прочета субтитрите на телевизора от 3-4 метра разстояние (чета ги но с голямо напрягане). Диоптъра на очилата ми е наред според изследванията, просто е прекалено висок и малките отклонения като плъзгане надолу по носа оказват влияние. Също така по периферията на очилата се получават изкривявания поради високия диоптър - ако погледна каса на врата централно я виждам права, но ако е в края на очилата се вижда заоблена

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам: леща за лазерна машина с Fl=5"
    От dido99 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 24-02-14, 12:54
  2. Продавам нова лазерна мишка A4tech Х7-F3
    От mboto във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 23-03-12, 09:31
  3. Отговори: 0
    Последно: 06-12-10, 10:32
  4. Проблеми с очите ?
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 83
    Последно: 01-12-09, 16:50
  5. Не повярвах на очите си
    От zayo bayo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-03-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе