Резултати от 1 до 2 от общо 2
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By wrathchild

Медни кабели, мисията НЕ!възможна?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    Медни кабели, мисията НЕ!възможна?

    Здравейте,
    Пиша този пост по повод някои свои наблюдения и на база личен опит свързан с масовите кабели предлагани на пазара.
    Преди време си закупих няколко парчета (3х1, 3х1,5, 3х2,5 ШВПЛ) по 1 м. дължина за ремонтни нужди на битова техника в дома ми. Когато се стигна до използването им обаче, се натъкнах на неприятен сюрприз, проводниците не се калайдисват. Първоначално като всеки човек потърсих вината в себе си, стар колофон, тинол, замърсен поялник. Уви, нито едното не бе вярно. Оказа се, че просто материала, от който е изработен кабела не е мед, а "помеднен" алуминий, т.нар. CCA.
    От тогава започнах да наблюдавам къде, какво се продава. За съжаление в масовия случай, самите търговци не знаят какво предлагат. Липсват документи (сертификати) и т.н., а там където ги има информация за материала на проводниците липсва. Затова започнах да гледам самите "жила", ако сивеят следва теста със запалката.
    Освен "силови" кабели, от такъв материал са и повечето от предлаганите т.нар. кабели за колони. Последното е доста неприятна новина за любителите на качествения звук. На последните ще им се наложи или доста да се поровят за истински меден кабел или да платят за марков такъв, само и единствено заради медта в него.
    Не бих нарекъл написаното някаква новина, но мисля, че е добра идея да се знае на какво може да попадне човек.

    Купувал съм парчета от Бриколаж на Окр. болница в София, железарии в Младост и по центъра. Като цяло CCA е почти навсякъде. Голяма част от "родното" производство си е чисто и просто премаркирано китайско, поне по документите, които ми показаха в два магазина (кабел маркиран като произведен от БГ фирма, но по документи страна на произход - Китай).
    jonov и Shienar харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Отговор: Медни кабели, мисията НЕ!възможна?

    Отдавна съм чул за коаксиалните кабели че са помеднени а със това / кабели за колони / съм се сблъсквал лично трябваше ми 100 м кабел / поддържам радиомрежа / и понеже е на цената на другия който купувам взех от това подобие . След две години на външен монтаж , същия му се напука изолацията , а със влизането на влага при жилата - същите побеляват и стават на прах - сега ни доставят и същото UTP черно - но така е явно щото търсим евтиното

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам медни тръби.
    От valerko във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-11, 22:10
  2. Как да сметнем килограм медни тръби?
    От zak7 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 01-01-11, 14:50
  3. RAM 512 DDR-2 533 Kingmax с медни радиатори
    От Globe във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-07-08, 15:48
  4. Capture Video - мисията невъзможна
    От metesator във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 30-10-06, 23:08
  5. Отговори: 7
    Последно: 12-04-03, 19:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе