Резултати от 1 до 11 от общо 11

Capture Video - мисията невъзможна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #1

    Capture Video - мисията невъзможна


    Надявам се да не съм сбъркал мястото, където питам.
    И така, имам камера SONY. DCR-HC17E PAL, в магазина беше известна под друго име. Нещо съкратено.

    Снимам с miniDV касетки и после пробвам да прехвърля на компа. Тук идва зора. И не иска да си тръгва.
    Пробвах абсолютно всички freeware и shareware програми,чиито задачи са свързани с Caprure Video от camcorder. Пробвах и със софтуера от диска с камерата.
    Всеки път проблема е един и същ - сваления на компютъра клип накъсва на всяка секунда (не съм го изчислявал, но е някъде там). Получават се някакви дразнещи пресекулки и целия филм се скапва. И това ВСЕКИ ПЪТ, независимо от софтуера, от резолюцията, качеството и големината на файла. На екрана на камерата всичко върви нормално, а preview-то на монитора показва едно гадно (и досадно вече) накъсване.

    Единствената причина, която ми идва на акъла е USB кабела. Не е оригинален на SONY (скъпи ми се сториха), a на CANON. И един куче марка. И с двата не става.

    Дайте ми съвет.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Capture Video - мисията невъзможна

    Тая камера FireWire порт няма ли? USB-to доколкото знам е само за прехвърляне на снимки.

    Според това тук:
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=2965
    има такъв порт (I.LINK DV Out) . Има и стрийминг през USB, но само във Video CD формат.
    Затова, моят съвет е да използваш DV-out порта. За целта трябва да имаш FireWire IEEE1394 na компютъра си. Ако нямаш може да се добави такъв на PCI платка. Кабела който се използва за свъзка е FireWire 6pin - 4pin.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #3

    Re: Capture Video - мисията невъзможна

    Точно така. Горещо препоръчвам програмата Ulead Video Studio, може да се намери заедно с платката 1394.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #4

    Re: Capture Video - мисията невъзможна

    Благодаря ви за съветите. Само с Firewire не се бях занимавал досега..

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Capture Video - мисията невъзможна

    процесорът на колко mhz e?

  7. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #6

    Re: Capture Video - мисията невъзможна

    През USB е нормално да подскачат, т.к. се свалят с двойно по-нисък брой кадри в секунда. Например ако камерата е NTSC то сваления материал ще е 15 кадъра в секунда. Това със сигурност е вярно за камерите с USB 1. За тези с USB 2 не знам. Но и при двата вида става отлично през IEE1394 /Firewire/ порта. Платка с кабел струва около 15 лева на Мост.
    За кепчър препоръчвам програмата Scenalyzer Live, която при сваляне един път разбива материала на парчета по индексите на лентата и второ именува файловете с точната година, месец, час, минута, което за следващи надписи или маркери е незаменимо. Разбира се разбиването става и с повечето обработващи програми, но не е толкова удобно.
    Успех.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #7

    Re: Capture Video - мисията невъзможна

    DV видео се прехвърля само през 1394, забрави за USB.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #8

    Re: Capture Video - мисията невъзможна

    С USB 1.0 съм, иначе процесора е на 1.8 Mhz.
    Всичко е ясно, ще сложа Firewire!

  11. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #9

    Re: Capture Video - мисията невъзможна

    Цитат Първоначално публикувано от metesator
    С USB 1.0 съм, иначе процесора е на 1.8 Mhz.
    Всичко е ясно, ще сложа Firewire!
    Не съм съгласен процесорът ти да е на 1.8 MHz, а дъното ти да няма USB 2.0 ! Това може да се каже ако споделиш модела на дъното си. Двата интерфейса имат почти еднакъв капацитет за трансфер на данни, даже усби-то е с малко по-бързо (по спецификации). Нещо друго куца в системата ти -> може би недостатъчна памет, бавен хард или проблемен уиндоус ?

    Вярно е, че 1394 е специфициран за трансфер основно на видео данни, но има съвременни модели камери които имат само USB 2.0, което означава че и този интерфейс върши работа ... Все пак и софтуерът за кепчъринг има значение а и възможностите на хардуера са определящи за качеството на кепчъринга.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #10

    Re: Capture Video - мисията невъзможна

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    .... Двата интерфейса имат почти еднакъв капацитет за трансвер на данни, даже усби-то е с малко по-бързо (по спецификации).
    Проблема не е в скоростта на интерфейса. DV видео се прехвърля цифрово 1:1 през firewire, с побитово копиране без промяна на качеството. Докато през USB-то видеосигнала преминава през обработка, (може би не една при това), и даже размера на кадъра вече не е същия - някои кепчъри през USB свалят видеото със 640х480 или други невероятни резолюции. Това няма нищо общо с оригиналното видео от камерата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #11

    Re: Capture Video - мисията невъзможна


    Казвам ти, Hell, с USB 1.0 съм И разликата я усещам много добре, когато записвам на флаша от моята машина или от друга с 2.0 . Проверено и удостоверено.

    Иначе за резолюциите с USB stream-а съм съгласен, нямате представа какви опции има, когато прехвърлям. Пробвах и на такива, на които би се изсмяла и уебкамера, но пак насича.
    Ще отделя 15 кинта за Firewire и това е. Ако пак не става, ще си купя камера с хард

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VIDEO capture
    От eror във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 14-03-07, 16:58
  2. Video Capture
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-05-05, 17:26
  3. Video capture problem ...
    От FOX007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-04-03, 05:11
  4. Отговори: 7
    Последно: 12-04-03, 19:28
  5. Video Capture
    От bo_emperor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 17-03-03, 23:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе