Вижте резултатите от анкетата: Ще блокирате ли рекламите, които гледате на вашия телевизор ако можехте?

Гласували
14. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да.

    14 100.00%
  • Не.

    0 0%
  • Не мога да преценя.

    0 0%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #1

    Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Здравейте,

    Седя си и си мисля: мама му стара живеем в света на smart технологиите мобилните устройства и безжичната комуникация, но някак си единствения начин да се отървем от рекламите по телевизията си остава дистанционното.

    Наистина ли не е възможно да се предпазим и най-вече да предпазим подрастващите си деца от безумния и безотговорен спам който се сипе по телевизията на всеки 10-15 минути? Трябва ли да им забраним да гледат телевизия или да тичаме за дистанционното когато чуем за диария по време на вечеря или за новото мазило против гъбички.
    Освен това всички започнаха да продават чрез секс или сексуален подтекст в рекламите си.

    Не вярвам на някой да му се нрави това, а и напоследък е факт че се наблюдава изключително агресивен и манипулативен маркетинг във всички сфери и това извращава рекламите до безобразие. Да не говорим, че от СЕМ не смеят даже да направят забележка.

    Силата на звука!?
    Да, много е дразнещо и неприятно, но както се казва с техните камъни по тяхната глава.

    Така ми хрумна следното:

    Доста се порових за съществуването на устройство, което прекъсва сигнала по време на реклама или сменя излъчвания сигнал с друг.

    Наистина ли нещо толкова елементарно не е направено досега?

    Знам, че на бизнеса хич няма да се понрави, но това устройство би следвало да е наистина доста елементарно и евтино, доколкото мога аз да си го представя: да прекъсва HDMI сигнала между приемника и телевизора само на база по-голямата сила на звука.
    Не съм запознат с характеристиките на този сигнал, защото по времето когато учих в университет го нямаше, а и на практика се занимавам с коренно различни неща. Почти нищо не разбирам и затова питам.

    Тук не говорим за процеси на разкодиране и филтриране на сигнали, ами за просто заглушаване на HDMI цифров сигнал и заместването му например с усмихнато личице на целия екран докато рекламите спрат

    В обединенто кралство се продава следното устройство:
    Product information TV Ad Blocker

    Принципът му на действие е различен от този който аз си представям, но това може би се дължи на абонаментната таксичка, която продавачът иска да прибира.

    Също така си мисля и, че това би могло да работи с всички оператори, защото масово приемниците за цифрова телевизия са с HDMI изходи.

    Прави ми впечатление също, че новите телевизори колкото и да са smart и да струват 1 куп пари нямат такава опция.
    Убеден съм, че не е защото не може да се напише елементарно приложение което да реши всички проблеми, а именно защото самите производители наблягат много сериозно на телевизионната реклама.
    Нали правилно съм разбрал, че няма smart TV с open source операционна система?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Не съм чел темата , отговарям на заглавието - МОЖЕМ
    Единия начин програмите да са скъпо платени - пример HBO
    Втория - ако се съгласиш да издържат телевизията

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    веднага ти отговарям как го правя аз, хем излиза съвсем безплатно

    1. не гледам тв
    2. когато (много рядко) искам да гледам нещо, го тегля рипнато от тракерите и го гледам на следващия ден
    3. когато не е удачно да се чака чак до следващия ден, намирам си някакво приятно занимание за час-два, след което връщам предаването назад от сеттоп-а (на виваком го може) и го гледам нормално, като forward-вам през рекламите

    чиста работа

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    веднага ти отговарям как го правя аз, хем излиза съвсем безплатно

    1. не гледам тв
    2. когато (много рядко) искам да гледам нещо, го тегля рипнато от тракерите и го гледам на следващия ден
    3. когато не е удачно да се чака чак до следващия ден, намирам си някакво приятно занимание за час-два, след което връщам предаването назад от сеттоп-а (на виваком го може) и го гледам нормално, като forward-вам през рекламите

    чиста работа
    А ако искаш да гледаш нещо на живо за което примерно се гласува с СМС-си, СМС-сите след предаването ли ги пращаш? (след като всичко вече е свършило)

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    В Замундя нема реклами.

  7. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #6

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    има , има .....ако нямаш adblock-sticker-d4b46f3d40fac6e6f49af67f05c89e74.jpg

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    А ако искаш да гледаш нещо на живо за което примерно се гласува с СМС-си, СМС-сите след предаването ли ги пращаш? (след като всичко вече е свършило)
    разбира се, че не
    определил съм си годишен бюджет за изпращане на SMS-и, който е твърда 0 и се придържам към него без никакво колебание!

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #8

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    определил съм си годишен бюджет за изпращане на SMS-и, който е твърда 0 и се придържам към него без никакво колебание!
    За някакви игри е нормално да не се изпращат смс-и. Но има деца или по-възрастни хора, които се нуждаят от животоспасяваща трансплантация/лечение в чужбина или, както се получи това лято с наводненията и тогава едни 1,20лв. с ДДС няма да съборят никой!

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    За някакви игри е нормално да не се изпращат смс-и. Но има деца или по-възрастни хора, които се нуждаят от животоспасяваща трансплантация/лечение в чужбина или, както се получи това лято с наводненията и тогава едни 1,20лв. с ДДС няма да съборят никой!
    Като цяло, това не би трябвало да бъде наша отговорност, а на здравно-осигурителната/социална система.
    Това, че разчитат на подобни инициативи на стотинките ми за игри, означава само, че държавата е абдикирала.
    Нещо повече - до скоро се начисляваше ДДС върху благотворителността ни. Което... да ме прощаваш, си е откровен цинизъм.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Нещо повече - до скоро се начисляваше ДДС върху благотворителността ни. Което... да ме прощаваш, си е откровен цинизъм.
    Това за начисляване на ДДС при благотворителни смс инициативи и мен ме отвръщава, но преди доста време бях чел някъде една статия, че нямало как да се избегне.
    А, колкото до отговорността ни в такива ситуации, ами тя държавата ни е дерайлирала много, много отдавна и не знам, какво трябва да се случи, за да влезем в релси.

    И да не съм пълен офф. Те ТВ производителите затова са измислили ДУ, да ни е удобно и да го ползваме, когато ни кефне.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Така е прав си.Но има и друга логика която също е вярна за съжаление:
    - Колкото повече пари давате( и аз съм давал) толкова повече задълбочавате нерешените проблеми на държавата.Парите за болни осигурени и изобщо цялото лечение , включително и на деца е задължение на Здравна каса и на държавата.Това е и последното решение на ЕСПЧ.

    Дарявайки пари за лечение на болни на практика насърчавате нерешаването и задълбочаването на проблемите в здравната система, защото изпълнявате задълженията на здравната каса и държавата и плащате вместо тях похарчените от поредния ББ пари за спасяването на живота им.

    Жестоката истина е че докато не се натрупат достатъчно починали болни в резултат на неадекватността на здравната система и законодателството който факт да изкара от равновесие техните близки и роднини и те да я "подкарат през просото" решение няма да има и ще продължат да умират хора независмо дали дарявате или не пари.

    Трябва да се потърси сметка за изхарчените пари.ББойко присвои 1.4 милирда лева от здравна каса, а вие "спонсорирате" неговото безочие...

    Докато психясали роднини на деца и изпаднали в безизходица болни не грабнат автомата и не запукат наред политици решение на проблемите в здравеопазването няма да има.А вие ще продължавате да плащате дълговете на поредния Бойко Борисов към здравната каса, тоест към болните ...

    Само Господ знае колко българи са починали в резултат на неосигуреното лечение поради липсата на 1.4 милиарда присвоени от ББ здравни осигуровки внесени от нас в здравната каса.

    В този смисъл макар в последните постове на ФЕАР ми в оксиморон да не намирам здрава логика, според мен тук на 100% е прав и действа напълно логично...
    Този пост е редактиран от justify; 14-10-14 в 02:39.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Джъститу, изследвал ли си си щитовидната жлеза за хипойодизъм?

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #13

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    - Колкото повече пари давате, толкова повече задълбочавате нерешените проблеми
    Универсална истина. Човек си купува съвест по този начин, но ефект, освен някакво лично удовлетворение, няма. Същото е и с , храненето на бездомни животни и хрантутенето на бездомници и много други.
    Даването на рушвети предполагам не е от гузна съвест , но има и други, за съжаление, по трудни начини, човек да постигне целта си, НО, малко хора искат да се борят.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #14

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Трябва да гледаме рекламите по телевизията, защото ако всички спрем, ще ни ги пуснат през прозореца. За съжаление, това е без майтап.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    13
    #15

    Отговор: Можем ли да се отървем от ТВ рекламите?

    Струва ми се, тази тема заприлича на нещо, което със същия успех можех да прочета и в един мама форум. За щастие не съм се прежалил още.
    Моля ви да пуснете нова тема за проблема със здравеопазването, както и за опциите на някои кабелни оператори които предлагат начин да избегнеш рекламата.

    Adblock+ е приложение което безкрайно ценя и съм го препоръчал на всеки, които познавам.
    Все още не намирам текст който да ми е полезен с нещо.

    Благодаря все пак.

    Например текст като този може да бъде полезен:

    The AdSkip project

    - - - - - - - - - -

    Намерих това устройство.
    http://www.mutemagic.com/
    Ако някой да е ползвал подобно нещо да сподели работи ли с БГ set top box-овете.
    Този пост е редактиран от thc444; 14-10-14 в 14:39.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 26
    Последно: 08-02-08, 13:42
  2. Какви уреди можем да захраним с UPS?
    От secondshoe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-07, 10:24
  3. Отговори: 21
    Последно: 15-12-05, 19:14
  4. Можем ли заедно?
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 34
    Последно: 21-03-04, 21:55
  5. Идея как да разкарам рекламите от ICQ 2003b
    От Kayso във форум Общ - софтуер
    Отговори: 52
    Последно: 15-12-03, 22:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе