Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #1

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    Темата за това че е възможни да извличаме енергия от нищото и 4е съществуват машини с КПД доста по- голямо от 1 запо4на във форума на hardwarebg.com "Невъзможна машинка - ама работи !!! ". Реших да я пренеса и тук защото някои хора не влизат там, а темата си заслужава. Като за начало почнете със този български сайт:

    www.tangra.org/energy и прочетете темата в http://www.hardwarebg.com/forum/ - Общи приказки

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    я потърси леко името Tesla - той е физик от 19-20 в, който е работил точно над тези проблеми като за основа на някои от идеите си е използвал идеите на индийските йоги...като за начало ето ти един интересен сайт: http://www.frank.germano.com/lostinventions.htm

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    Без да съм чел горните линкове, заявявам, че такова животно няма. И това е ясно на всеки, който поне малко е внимавал в час по физика в 9 и 10 клас. Иначе научна фантастика, колкото искаш. []

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    ru около нас се рее адски много енергия, ама наистина много и то напълно безплатна, стига да си я вземеш )

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #5

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    Вярно е, че има мнооого работи да се откриват още но тази тема ми се струва излишна. Това да спорим за неща който никой тука не разбира............

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    ru-bay много правилно го каза. Таково животно нема. Може около нас да се рее много енергия и то безплатна но неможе да се направи перпетуум мобиле или джаджа която да има КПД по голямо от 1.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    Майкооо, сега взех да чета www.tangra.org/energy. Бе как ще ми говорят тез хора за КПД при хладилните уредби. Ами първо да вземат един учебник по топлотехника и да го изядът с корицуте че да разберат че хладилника няма КПД а хладилен коефициент. Е как да им вярвям на писанията повече. Хладилника имал КПД=3 хахахаха.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #8

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    Аз, като правя секс имам КПД > 1 []

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    А аз като надигам бири.

    По топика. Въпросните материали на страничката са писани от човек който няма завършен 9-ти клас. Имайки предвид че основните източници са американски... правете си изводите.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #10

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    Кой ви каза. че няма Вечни двигатели ... ИМА,... проблема е че не работят на Земята []

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #11

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    Когато във форума се заговори на мааалко по сериозна тематика и веднага лъсват бисери......нека кажа нещо на хората,които нямат голяма представа от тия неща:ако един човек ви заговори за КПД в днешно време тва означава че той е доста далече от съвременната наука:от поне 10 години тоя термин е отпаднал ,като коректно е заменен със термина ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ(и неговите модулации)

    Самото понятие КПД>1 противоречи на 2 от основните закони на физиката,както и на закона за фазовите превръщания,,тва вече и децата го знаят,докато енергийната ефективност е нещо съвременно и ацтуално:точен пример е хладилната система примерно:при 100вата консумирана мощност тя има 200-400% енергийна ефективност,да не говорим примерно за енталпия базираните климатични системи,или термопомпите както се казва на топлотехнически:при тях дори не се влага енергия,за невярващите:посетете резиденция Евсиноград и обърнете внимание на климатичната им система

    Друг пример:неутронния лъч при ВВР реакторите е 15КВата,а получаваме стотици мегавати ,кой тук го интересува че самата система примерно има 60 или 70% КПД,след като ефективността и е хиляди?

    Ето това е смисъла на вечния двигател приятели,и когато увладеем студения ядрен синтез след години всеки от нашите внуци ше има реактор в гаража си,и безплатна енергия...не е ли това вечен двигател?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #12

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    ...ми не е.

    Като свърши горивото - спира генератора! А горивото, колкото и да е евтино (или безплатно), е такова само защото е в изобилие, отнесено към нуждите на човечеството. Това не значи "перпетуум мобиле"!

    между другото: с каква енергия се захранва климатичната система на Евксинoград?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    Тука май не сте на ясно как работи климатика(хладилника) и затова ми говорите за КПД>1. Май ще трябва да ви начертая термодинамичния цъкъл по който работи и как се оценява неговата ефективност. На кратко. Хладилника(всички ама всички халдилници)работят по обратен цикъл на Ренкин. Като има едни по специялни при които се осъществява прави и обратен цикъл на Ренкин. Ако не ме домързи ще ви сканирам от някой учебник теорията.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #14

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    toshe, ако искаш да се осевдомиш по-подробно по темата, послушай DPetrov. На 27.05.2003 в Интер Експо Център (срещу Метро) има конференция по енергийна ефективност.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #15

    Free energy, перпетум мобиле, КПД>1 и т.н.

    В момента съм в 1-ви курс Инжинерна физика във ФЗФ СУ и съм си взел всички кандидатстудентски изпити за влизане с Отличен(Общо 4), така 4е съм на ясно горе-долу с физиката. Добре видях че страниците са писани от неграмотен човек, но има и верни неща. Света в момента е силно конспириран и много открития, които са направени отдавна и могат да решът глобалните проблеми на човечеството се пазят в тайна, като през това време се използват невъстановими природни ресурси. Някои закони във физиката като за пример "принципите на термодинамиката" имат противоречия и в определени случаи се оказват напълно неверни. Много теории и закони за били смятани за верни по няколко десетилетия и след това са се окоазвали погрешни и е трябвало да се правят други. Ако все пак не сте погледнали тук http://www.tangra.org/energy/paliushev_demetra.php и http://www.tangra.org/energy/marinov_testatika.php погледнете. Скоро видях книгата "Физика на Бога. Турсионни полета " , а преди две години прочетох " И все пак водата гори" мисля че пак беше от др.Стефан Маринов. Просто ви съветвам да не подхождате с предубеждения кум нищо, защото няма нежъзможни неща и за всичко си има начин и не е задължително тои да е супер сложен и трудно изпълним. Дали преди 200 години хората са си мислии че ще могат да обиколят земята за едно денонощие или да кацнат на луната. Сигурно след в очите на хората след 100-200 или 500 години сегашните хора ще изглейдат като диваци, но не е в това проблема. Проблема е в това, че според мен света е конспириран, манипулиран и експлоатиран, защото още не е свърщил нефта, въглищата и т.н. Вярно е че големите сили нямат интерес нещата да се променят. Може би някой от нас може да промени нещата и аз не само си викам "ДАНО", а се опитвам да гледам света със широко отворени очи и да действам и не ме е страх да мисля различно и нестандарно. Само да кажа, че Айнщаин е бил доста слаб ученик, НО..... така, че може би не знаете на какво сте способни вие и хората около вас.

    P.S. Сори за правописните грешки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам тонколони Energy e:xl
    От Vanquished във форум Продава
    Отговори: 12
    Последно: 19-05-13, 14:15
  2. Карти и приложения за Гармин Мобиле ХТ 5.00.50 ???
    От JKanchev във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 5
    Последно: 29-01-13, 17:38
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-02-11, 20:22
  4. Купувам Athlon64 X2 AM2 - Energy Efficient 45W
    От Osvaldo във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-07-10, 19:14
  5. Energy meter? От къде?
    От titan_83 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 10-12-08, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе