Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree6Одобрявам

Зареждане на битова газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    47
    #1

    Зареждане на битова газ

    Здравейте,

    преместих се в нова кваритра и имам печка, на която 2 от котлоните работят на газ. Квартирата ми е в кв. Гоце Делчев, в София. Моля да ми кажете къде близо мога да я напълня или да я заменя с пълна. ( има една която е на черни връх, но там не искам да стъпвам, миналата година на 2 пъти зареждах туристическа газова бутилка и двата пъти се пробваха да ме излъжат) Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    47
    #2

    Отговор: Зареждане на битова газ

    Ако на някой му потрябва, на околовръстен път 57 има пункт за зареждане на битови газови бутилки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    47
    #3

    Отговор: Зареждане на битова газ

    за колко лв зареждате сега една газова бутилка от 5 л. и от 7,2 л.?

    по принцип на малката бутилка слагам все за 4 лв. днес човека сложи за 8. така било според него.

    8 не съм слагал на тая дето е 7,2 л даже.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Зареждане на битова газ

    Винаги се оставя 15%-20% свободен обем от бутилката.
    Принципно този обем е предвиден от производителя и не се включва в посочения обем за запълване.

    Ако компресора е достатъчно силен и в бутилката има 8 литра или повече може и да я напълни.Аз лично никога не съм пълнил догоре бутилка за газ.Поне така правех преди 20-25 години, когато пълнех бутилката на нашите.От тогава не съм пълнил бутилки за газ, защото от 18-19 години не ползвам газ.

    Най добре пиши каква е марката на бутилката и пиши в нета "пълнене на бутилка ***** с газ".

    За сега може и да не ти е проблем, защото докато дойдат горещите месеци - юни, юли, август ще си изразходил тези "литри в повече" газ, но да напълниш газова бутилка в повече през месец май, юни, юли или август не е особено разумно...
    Този пост е редактиран от justify; 27-03-22 в 18:29.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    47
    #5

    Отговор: Зареждане на битова газ

    идеята е че не им знам сметките а искам да знам за колко пари да се пълни. имам 5 л. и една 7,2 л. там смятат на килограми, а не им разбирам нещата. те сигурно слагат докат нещо си там им каже "стига толко". по-добре май аз да им казвам слагай за 6 лв примерно, а не сами да решават.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #6

    Отговор: Зареждане на битова газ

    Я огледай тези твоите бутилки дали нямат табелки с техн. данни по тях?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Зареждане на битова газ

    Цитат Първоначално публикувано от banksy Виж публикацията
    идеята е че не им знам сметките а искам да знам за колко пари да се пълни. имам 5 л. и една 7,2 л. там смятат на килограми, а не им разбирам нещата. те сигурно слагат докат нещо си там им каже "стига толко". по-добре май аз да им казвам слагай за 6 лв примерно, а не сами да решават.
    Сметките са ясни и прости като кройка на цвички! Всички пълначни станции работят на тегло със стандартни бутилки и автоматично изключване на клапана от везната при достигане на предварително зададената стойност.. Правилата са строги и се спазват. Силно се съмнявам, че някой ще изпълни желание от сорта на "Сипи ми за 10 лв газ", но може да опиташ.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    47
    #8

    Отговор: Зареждане на битова газ

    то вече години го изпълняват точно така.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #9

    Отговор: Зареждане на битова газ

    Ти нещата в литри ли ги мериш или в кинти?
    Понеже 8 кинта към момента са към 5.5л.
    Преди година бяха към 10л.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    47
    #10

    Отговор: Зареждане на битова газ

    в момента искам да знам в кинти. ако дават обем на бутилка 7,2 л и знам че не трябва макс да се пълни, значи искам да е 5-6 л пълна. ама тия 5-6 л. колко лева са всъщност.

    и 5 литрова, искам да е пълна с 4 л например.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #11

    Отговор: Зареждане на битова газ

    Колкото е цената на газта в литри умножена по обем, който целиш.
    Нали разбираш, че единствената константна величина е обема на бутилката, няма как да ти се каже за колко пари да сипваш, при положение, че цената на литър газ варира.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #12

    Отговор: Зареждане на битова газ

    Упорит си, признавам ти го. Евала и на колегите,които се занимават да ти отговарят.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Отговор: Зареждане на битова газ

    Цитат Първоначално публикувано от banksy Виж публикацията
    в момента искам да знам в кинти. ако дават обем на бутилка 7,2 л и знам че не трябва макс да се пълни, значи искам да е 5-6 л пълна. ама тия 5-6 л. колко лева са всъщност.

    и 5 литрова, искам да е пълна с 4 л например.
    Чети сега внимателно!
    Никоя бутилка не се пълни до горе. Оставя се свободен обем, в който втечнения пропан бутан да се превръща в газ и така се подава към вентила.
    Последната доставка до в къщи беше на цена 33лв за 10кг. Предишната доставка преди месец и половина беше на цена 30лв. Имаме поскъпване около 10%, което отразява реалната инфлация. Всичко е в норма!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #14

    Отговор: Зареждане на битова газ

    И остава въпроса колко литра събира неговата тъпа бутилка, А не за колко лева да се пълни!
    Изпразваш я винаги!
    Пълниш до дупка и виждаш колко литра събира, запомняш/пишеш на нея. Отиваш и закачаш на котлона веднага и палиш да гори поне половин час.
    Никога повече не пълниш по толкова литри.
    Събраното първият път умножаваш по 0,8 и пълниш толкова литри!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #15

    Отговор: Зареждане на битова газ

    Аз пак ще напиша да си огледа бутилките. Трябва да има табелки на тях, където да пише колко тежат, колко кг. газ трябва да се зареждат максимум и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 08-10-16, 12:40
  2. Гугъл пускат 8-битова версия на Google maps
    От Eddie във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 01-04-12, 12:39
  3. Отговори: 51
    Последно: 07-03-10, 10:22
  4. Отговори: 4
    Последно: 03-10-06, 13:54
  5. Зареждане на Li-Pol
    От PPechev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 13-11-03, 09:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе