Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    119
    #1

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    проблема е следния живея в ж.к.Люлин а точно срещу мен е басеина,

    дотук добре ама кат се върна от работа тия *****и вземат че пуснат яка чалга циганска и аз почвам да се дразня и пълня бутилките

    (с въздух), не че не слушам чалга но тая точно не искам и което е по лошо

    звуковото ниво е много високо ,кви са тия усилватели и колони незнам ама требе да са много яки.И аз немога да си почина.Миналата година имах същия проблем ,кат дойде петък тия усилват яко до 2.30

    нощес все едно аз съм сипуснал яко уредбата така се чува и такадо неделя.Обаждах се до полицията тия разправят че кмета им бил разрешил ама той кой знае каде спи *****а му с ***** с извинение.

    Та дайте предложения телевизия ли да викам,на вестници ли да се обаждам...некой знае ли какво трябва да е звуковото ниво в db

    и какво казва закона за тия неща...ако ли не стане нищо обръщам другия край[!]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    569
    #2

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Единственото нещо, което можеш да направиш за да накараш "Органите" да действат, а не да ти обясняват глупости е да ги задръстиш с жалби. Пиши жалбите до кмета, РПУ-то и Столична голяма община. На всяко копие упоменавай до къде има изпратено такова. Голяма работа те чака ако искаш да успееш в това начинание. Ще се сблъскаш и с други проблеми - пази се! Не забравяй, че за да легализират такава дейност муцуните са цакали на някого и точно този "някой" ще ги предупреди... дали ще дойдат с "предложение, на което не можеш да устоиш" или не, зависи от усърдието и целенасоченоста ти.

    Успех!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Ами всяка вечер званиш в полицията. Това е тяхно задължение и немогат да то се оправдават. Така действаш докато тези им дойде акъла.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #4

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Пич върти като откачен на 166 не в РПУ-то и давай оплаквания през 15 мин. след 2-3 часа ще дойдат със сигурност!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #5

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    не е така.... звънни.... макс да те осурвакат някъде

    и при нас имаше този проблем, но слава богу заведението фалира на 5тия ден още,

    за зимен фейс става дума /варна/



    и още нещо - поне при нас полицията като идваше на проверка нищо не ставаше, пиеха по едно на аванта в заведението и айде



    успех, old firehand!


  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #6

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Legolas е прав за това, че каквото и да направиш, после ще си имаш яки проблеми с тези, които са си цакали за да могат безпроблемно да си вдигат такъв шум. Мога да ти кажа, че полицията обикновено идва веднага при такива сигнали, обаче тука е ясно, че щом не идват си има причина. Нали знаеш има една приказка - каквото не става с пари, става с много пари.

    Обаче знаеш ли какво се сетих:-))Що не съберете една подписка в блока и не я разпратите по съответните инстанции. Идват избори и ако изпратите една и в Столична община, едва ли ще се ослушват много. Все пак по-добре да се жертва една далавера, отколкото хиляда други[:D][8D][:D]

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #7

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Ако това беше в една нормална държава, щях да ти кажа как се решава проблема, т.е. той нямаше да възникне, защото преди общината в Люлин да издаде разрешение за работно време на обекта и въобще за откриване на увеселително заведение, щеше да поразпита живеещите в съседство - аджеба, искат ли да има такова чудо, при какви условия и т.н. На това му се вика "гражданско участие" и напоследък, даже и в България, му се обръща сериозно внимание. Друг е въпросът доколко гражданите искат да изказват мнението си даже по въпроси, които пряко ги засягат, или се примиряват с факта, че "някой е цакал и нищо не може да се промени". Според мен, тази апатия и нежелание за гражданска активност, идват от това, че дълго време никой за нищо не е питал хората и те са свикнали, че някой все трябва да решава вместо тях и че от тях нищо не зависи...

    Ама аз май се отплеснах. Опитай с писма до различни институции - община, областен управител, полиция, ХЕИ, медии (особено важно!), има и различни неправителствени организации за защита правата на гражданите - те са особено активни! И ако можеш, събери колкото можеш подписи на съседи (абе даже и си измисли разни имена и ЕГН-та, само с последните внимавай). И не се примирявай - ако не стане първия път, опитвай пак. Успех!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    119
    #8

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    абе тия нема да ме уплашат,аз съм голем инат ама я кажете за децибелите некой знае ли колко са в границата на допустимите

    норми

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Гарантирам ти че са над нормата. Сега не се сещам колко беше но ако намеря колко беше ще пиша. До колкото си спомням нормата през нощща е по ниска от тази през деня. Що ти е шумно вкъщи 100% шума е над нормата. При мен шума в едната стая е над нормата заради шума от улицата ама никой нищо неможе да направи по въпроса колкото и да ми се иска.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #10

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    това с децибелите ваобще няма да ти помогне...

    евала че си инат



    както казва Слеро, подписка направи,

    разбери кой държи заведението, кажи му какво мислиш / може пък и свестен да излезе /

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #11

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Абе той и да е свестен от това печели. Най-много вместо да го напсува да му се извини културно и да каже, че нищо не може да направи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #12

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Мдааа....

    А замислял ли си се да емигрираш?



    Ако не, поогледай си съседите. То в Люлин няма много властимащи, но можеш да постигнеш нещо само ако сте 51% и желателно поне един от Вас да е депутат. Може и министър.

    Аз живея до "Даунтаун". Проблемът при нас е, че има няма 2 часа и замирисва на топъл хляб. Ама ЗАМИРИСВА. И ако си на диета, или е 04:00 часа, и чалга да ти пуснат, няма да ти направи впечатление - толкова ще си зает да преглъщаш. Та по темата: една сърцата съседка писа, протестира, кара се, лежа пред тежката строителна техника (съвсем по Д. Адамс) и най-накрая се поля с нафта (много разумно, ако питаш мен, това с бензина шега небива...) и се опита да се запали. Та така: вече си пазаруваме топъл хляб.

    Поуката: Падне ли ти се лимон, направи си лимонада!

    Ходи на плаж, усмихвай се и хващай тен. А ако на някой му направят впечатление тапите в ушите Ти, обяснявай, че си от нац. отбор по синхронно плуване.

    [)]

    Поздрави!

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #13

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Sunny е права, ако събереш подписка и се опиташ да я "свържеш" по някакъв начин с наближаващите избори. Може да се занесе лично до централите на някои от по-големите партии от някой с по-добри ораторски умения, за да може да наблегне на проблема и да го опише по-мащабно.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #14

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Old firehand, помолих нашия юрист да проучи въпроса с допустимите децибели, обаче за съжаление никъде не е законоуреден този въпрос - съжалявам, едва ли някой ще може нещо по този въпрос.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #15

    дайте съвет-щото ше направя некоя глупост

    Абе имаше някаква норма бе, то ако нямаше то полицията нямаше да идва да ти виси на главата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дайте съвет
    От jorkata81 във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-11, 13:52
  2. Дайте съвет .
    От Icety във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-02-11, 23:06
  3. дайте съвет
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 17:07
  4. Отговори: 9
    Последно: 30-12-06, 23:30
  5. Дайте съвет за 21" TV
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-02, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе