Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Баня Стил

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    59
    #1

    Баня Стил

    Здравейте,

    Харесах си плочки за баня от магазини Баня Стил. Отидох на място в магазина им в Младост 4 до Технополис. Обясних им, че много бързам и дали ще може да ми доставят плочките от комплекта, която съм харесал до 2 седмици, те отговориха, че няма да има проблем.
    После ме изръсиха 50 лева за проект за баня, от който 20 лева щели да ми върнат ако си купя плочките от тях. В последсвие разговарях с 5 други магазини за обзавеждане на баня и навсякъде ми направиха безплатно проектите.
    Тъй като в Баня стил нямаше душ панел, който да ми хареса обиколих още 2 магазини за бани, където намерих същите плочки на по-ниска цена, но ми споделиха, че дори в Испания в момена няма налични декорни плочки и срока за доставка е минимум 45 дни.
    После отидох в Баня стил и ги попитах, дали са сигурни, че тези плочки ги има налични и се оказа, че наистина ги няма и трябва да чакам 45 дни.
    Пълни изманици, като съм им казал, че страшно бързам ме излъгаха, че ще могът да ми ги доставят плочките и ми взеха 50 лева за проект, който се оказа напълно безполезен!

    Колеги спестете се нервите и не се занимавайте с тези некоректни хора от Баня стил!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    2
    #2

    Re:Баня Стил

    Здравейте,

    по принцип не съм от писателите по форуми, а повече от четците, но след като прочетох този коментар, реших, че трябва да отговоря, тъй като всеки има прово на мнение, както господина по-горе, така и аз.
    Аз съм тази продавачка в магазин Баня Стил, която обслужва господина изразил мнението си, с две думи аз съм тази измамница
    Да, в магазини Баня Стил, цената на проекта е 50.00лв, като ако клиента си закупи плочките от нас му се връщат или приспадат 20.00 лв, или така заплатената цена на проекта е 30.00лв. Да има магазини, в които проекта се приспада изцяло, но те работят с непрофесионални и дори безплатни програми, които почти всеки може да изтегли от Интернет. При нас проекта е платен, тъй като ние работем с професионален проектант, който се занимава само с проектиране на бани и работи с необходимите архитектурни и дизайнерски програми. И все пак това си е политика на магазина и господина беше запознат с това условие и се е съгласил с него. Относно „измамата“ с плочките, винаги, когато взимаме проект за изработка проверяваме преди това наличностите на плочките, така беше и в този случай – плочките бяха налични, а от въпросните декорни плочки имаше налични 46 броя. Господина ни каза, че много бърза, а дойде след 4 дни, след като беше видял проекта си, за съжаление за това време от декорите бяха останали само 8 бр. Аз разбирам, че това е ужасна ситуация, но тъй като фабрика HALCON си има официален вносител за България, и всички магазини теглим плочките от него, нямаше какво да направим, тъй като те ги бяха продали, а ако господина беше казал, че проекта му харесва, или че не му харесва и иска да променим нещо в него, но ще се спре на тези плочки, ние можехме да ги запазим, но тъй като нямахме никаква реакция от него, нямаше как да знаем дали ще се върне изобщо, и дали ще иска плочките. А ако беше се обадил да каже, че е недоволен или да попита какво може да се направи, ние щяхме да му предложим да му направим проект, с други плочки или да му върнем парите, тъй като ние искаме клиентите ни да са доволни и ако има проблем да се опитаме да го разрешим. Наистина много неприятно, но това не е нещо, което можем да поправим, то не зависи от нас, нито можем да вземем плочките от човека, който си ги е купил, нито можем да ги поръчаме от фабриката, тъй като оказа се, те бяха планирали производство за след месец, а налични там нямаше.
    И последно да кажа, че да се сравнят цените е много лесно, тъй като в почти всички сайтове вече има цени, дали ги продаваме по-скъпо или точно обратното всеки сам може да прецени, плочките са серия COLOURS на фабрика HALCON.
    Повече от ясно ми е, че неможе всички клиенти да са доволни, винаги има доволни и недоволни, но ние наистина се стараем в обслужването, което предполагам и господина може да потвърди? Аз уважавам мнението на този господин, въпреки че не съм съвсем съгласна – чак пък измамници, затова си позволих да напиша и моето мнение

    Аделина
    продавач-консултант
    Баня Стил

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #3

    Re:Баня Стил

    Похвално за отговора.

    Ще очаквам отговора на отворилия темата. Ако ситуацията е, както я описва Ади, то той няма за какво да се оплаква. И може би трябва да се извини.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #4

    Re:Баня Стил

    Относно проектите за баня, на мен като ми правиха проект ми приспаднаха цялата сума за него (Все пак е хубаво да се заплаща някакво капаро, за да не идват клиенти, само да използват безплатния проект, както е станало в пет други магазина). Определено програмата, с която беше правен не беше безплатна, даже и в интернет не я намерих. Но както казахте политика на фирмата.
    Хубаво ще е да информирате предварително клиентите, че има малка наличност и вероятността да се изчерпат плочките е голяма, ако не се запазят веднага. Защото обикновено бързат, а после никакви ги няма.
    В случая явно не сте се доуточнили с клиента.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Re:Баня Стил

    Цитат Първоначално публикувано от maldinito
    ...Хубаво ще е да информирате предварително клиентите, че има малка наличност и вероятността да се изчерпат плочките е голяма, ако не се запазят веднага. Защото обикновено бързат, а после никакви ги няма.
    В случая явно не сте се доуточнили с клиента.
    +1. Adi I, добра сиииии, добра си. Явно цакат добри пари там и наемат качествени хора за продавачи. Което всъщност би трябвало да стане масова практика, а не изключение.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    59
    #6

    Re:Баня Стил

    Цитат Първоначално публикувано от Adi I
    Здравейте,

    по принцип не съм от писателите по форуми, а повече от четците, но след като прочетох този коментар, реших, че трябва да отговоря, тъй като всеки има прово на мнение, както господина по-горе, така и аз.
    Аз съм тази продавачка в магазин Баня Стил, която обслужва господина изразил мнението си, с две думи аз съм тази измамница
    Да, в магазини Баня Стил, цената на проекта е 50.00лв, като ако клиента си закупи плочките от нас му се връщат или приспадат 20.00 лв, или така заплатената цена на проекта е 30.00лв. Да има магазини, в които проекта се приспада изцяло, но те работят с непрофесионални и дори безплатни програми, които почти всеки може да изтегли от Интернет. При нас проекта е платен, тъй като ние работем с професионален проектант, който се занимава само с проектиране на бани и работи с необходимите архитектурни и дизайнерски програми. И все пак това си е политика на магазина и господина беше запознат с това условие и се е съгласил с него. Относно „измамата“ с плочките, винаги, когато взимаме проект за изработка проверяваме преди това наличностите на плочките, така беше и в този случай – плочките бяха налични, а от въпросните декорни плочки имаше налични 46 броя. Господина ни каза, че много бърза, а дойде след 4 дни, след като беше видял проекта си, за съжаление за това време от декорите бяха останали само 8 бр. Аз разбирам, че това е ужасна ситуация, но тъй като фабрика HALCON си има официален вносител за България, и всички магазини теглим плочките от него, нямаше какво да направим, тъй като те ги бяха продали, а ако господина беше казал, че проекта му харесва, или че не му харесва и иска да променим нещо в него, но ще се спре на тези плочки, ние можехме да ги запазим, но тъй като нямахме никаква реакция от него, нямаше как да знаем дали ще се върне изобщо, и дали ще иска плочките. А ако беше се обадил да каже, че е недоволен или да попита какво може да се направи, ние щяхме да му предложим да му направим проект, с други плочки или да му върнем парите, тъй като ние искаме клиентите ни да са доволни и ако има проблем да се опитаме да го разрешим. Наистина много неприятно, но това не е нещо, което можем да поправим, то не зависи от нас, нито можем да вземем плочките от човека, който си ги е купил, нито можем да ги поръчаме от фабриката, тъй като оказа се, те бяха планирали производство за след месец, а налични там нямаше.
    И последно да кажа, че да се сравнят цените е много лесно, тъй като в почти всички сайтове вече има цени, дали ги продаваме по-скъпо или точно обратното всеки сам може да прецени, плочките са серия COLOURS на фабрика HALCON.
    Повече от ясно ми е, че неможе всички клиенти да са доволни, винаги има доволни и недоволни, но ние наистина се стараем в обслужването, което предполагам и господина може да потвърди? Аз уважавам мнението на този господин, въпреки че не съм съвсем съгласна – чак пък измамници, затова си позволих да напиша и моето мнение

    Аделина
    продавач-консултант
    Баня Стил
    Здравейте,
    Извинявам се, за забавения отговор, но не бях влизал в тази тема и съответно не бях видял, че има отговор.
    Дамата е направила своята реплика, като аз искам да се възползвам на правото на дуплика.
    След като ви платих за проекта още същия ден отидох в друг конкурентен магазин в младост 1, за да си търся душ панел и там направиха справка и казаха, че декорните плочки са изчерпани от официалния вносител и трябва да се чака 2 месеца за доставка. Единствения шанс да са били продадени между момента в който ви платих за проекта и 10 минути които пътувах от Младост 4 до Младост 1. Това е възможно но изключително малко вероятно. Самият проект го получих 2 дни след като заплатих за него. Тоест вие сте ми правили проекта, като или сте знаели, че няма налични от тези плочки или дори не сте си направили труда да проверите, че тях ги няма. Бях забравил в предното си мнение да опиша, че след получаването на проекта от мен, поисках да ми изпратите и вариант при който декора е с 1 ред нагоре и ми поискахте 20 лева за актуализация на проект, която промяна отнема 10 секунди. Ако сте толкова отзивчиви, колкото описвате, можехте след като се получи проблема, че тези декори ги няма, да ми предложите поне да ми възстановите 50те лева за проекта, но единственото, което ми предложихте беше, ако майсторът ми е добър да залепи другите плочки а да остави 2 празни линии на 4ти и 7ми ред и като дойде декорът да ги залепи. Което въпреки малките си познания съм сигурен, че почти не съществува майстор който да го направи, особенно като се има превид, че 2та реда декорни плочки са с различни размери. Изводът, който си вадя, че освен добрия ви изказ и добрите ви продажбени умения, имате пропуски като специалисти. Равносметката, която се получи е, че спечелихте 50 лева от мен, но загубихте поръчка която направих във ваш конкурент за 6000 лева. Оставихте изключително негативно мнение за Баня Стил у мен и никога не бих го препоръчал на мои приятели и партньори. Относно колегите във форума, всеки може да прецени, дали да се довери на Баня Стил или не.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    114
    #7

    Re:Баня Стил

    За 6000 лева поръчка е трябвало на ръце да те носят . Иначе е нормално да имаш 2-3 безплатни актуализации на проекта и след това да се доплаща. Нормално е да не ти хареса, това което е сътворил дизайнера и да имаш промени.
    Но за такава поръчка трябва да ти приспаднат всички разходи за проект според мен, ако я направиш при тях. Даже и отстъпка от цената да ти направят.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    2
    #8

    Re:Баня Стил

    Почувствах се длъжна отново да отговоря и затова пак Ви пиша. Както вече споменах, господинът беше запознат с условията относно проекта. Нашите клиенти имат право сами да направят преценка дали тези условия ги устройват или не. Също така всеки наш клиент се възползва от отстъпка, когато закупува цялостно обзавеждане за банята си от нас. Господинът си позволи сам да поиска 15% отстъпка още с първия си и-мейл, който ни изпрати. Основанието за неговото желание беше, че в Технополис използва този процент. Дори и да пренебрегна факта, че съм почти сигурна, че няма как да ползва такава отстъпка във веригата на Технополис, искам да отбележа, че е недопустимо клиент сам да определя цените, на които да пазарува...не само от нас, но и по принцип.
    Що се отнася до парите за проекта, господинът никога не е искал от нас да му ги върнем. Може би, ако се беше обърнал първо към мен или колегите ми, щеше да си избегне доста писане и със сигурност щеше да си е получил дадените 50,00лв. Разбира се, дори и след толкова месеци, ние не бихме отказали да му ги дадем. По принцип е редно първо да се потърси съдействие, преди да се правят заключения по различни форуми, но може би имам грешна представа за отношенията между хората.
    И като последно- със сигурност програмата, с която работим, не сте могъл да я намерите. Както споменах вече, програмата е професионална. И още едно уточнение- цената на корекцията е 10,00лв, а не 20,00. Няма как да стане готова за 5 минути, тъй като целият проект е необходимо да се "изренди" отново, което отнема няколко часа. И като прибавим, че обикновено нямаме само по една корекция, идва и срокът, който даваме.
    Наличността на плочките беше проверена, докато господинът все още даваше проекта в магазина. Тогава на мен ми беше казано, че ги има налични. Дали в склада при проверката е допусната грешка или не, аз няма как да знам, за съжаление.
    Много е хубаво, когато хората имат проблеми да търсят начини за разрешаването им, вместо да преиначават ситуацията, изразявайки само своята не до там обективна гледна точка.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #9

    Re:Баня Стил

    Цитат Първоначално публикувано от Adi I
    Почувствах се длъжна отново да отговоря и затова пак Ви пиша. Както вече споменах, господинът беше запознат с условията относно проекта. Нашите клиенти имат право сами да направят преценка дали тези условия ги устройват или не. Също така всеки наш клиент се възползва от отстъпка, когато закупува цялостно обзавеждане за банята си от нас. Господинът си позволи сам да поиска 15% отстъпка още с първия си и-мейл, който ни изпрати. Основанието за неговото желание беше, че в Технополис използва този процент. Дори и да пренебрегна факта, че съм почти сигурна, че няма как да ползва такава отстъпка във веригата на Технополис, искам да отбележа, че е недопустимо клиент сам да определя цените, на които да пазарува...не само от нас, но и по принцип.
    Що се отнася до парите за проекта, господинът никога не е искал от нас да му ги върнем. Може би, ако се беше обърнал първо към мен или колегите ми, щеше да си избегне доста писане и със сигурност щеше да си е получил дадените 50,00лв. Разбира се, дори и след толкова месеци, ние не бихме отказали да му ги дадем. По принцип е редно първо да се потърси съдействие, преди да се правят заключения по различни форуми, но може би имам грешна представа за отношенията между хората.
    И като последно- със сигурност програмата, с която работим, не сте могъл да я намерите. Както споменах вече, програмата е професионална. И още едно уточнение- цената на корекцията е 10,00лв, а не 20,00. Няма как да стане готова за 5 минути, тъй като целият проект е необходимо да се "изренди" отново, което отнема няколко часа. И като прибавим, че обикновено нямаме само по една корекция, идва и срокът, който даваме.
    Наличността на плочките беше проверена, докато господинът все още даваше проекта в магазина. Тогава на мен ми беше казано, че ги има налични. Дали в склада при проверката е допусната грешка или не, аз няма как да знам, за съжаление.
    Много е хубаво, когато хората имат проблеми да търсят начини за разрешаването им, вместо да преиначават ситуацията, изразявайки само своята не до там обективна гледна точка.
    Ашуле Ади.

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #10

    Re:Баня Стил

    Браво ,Ади бил съм ти колега известно време и знам,че за да продадеш баня трябва да си сигурен на 100%,че плочките са ти налични или може да ги набавиш от други магазини в страната.Никой консултант няма да тръгне да продава стока ,която не е налична.Имал съм клиенти с хотели и с какви ли не поръчки ,но от всички съм вземал капаро за плочките и така всички знаем,че са продадени преди да ме изпревари друг колега / клиент.Иначе стават такива неща клиенти съм срещал всякакви -подли ,недоволни.Въпросния колега от форума щом е видял проекта да си е капарирал банята поне декорите или фризовете или там каквото е въобще щом много е бързал ,а не да ви плюе сега тук.Убеден съм ,че си страхотна като консултант.А въпросния господин щом ви е влязал още с първия меил ,че иска 15 процента отстъпка-това значи 100% проблемен клиент.Бил съм служител и на техноверигите и дори служителите не могат да ползват такива отстъпки.Директно бих му обяснил колко по добре ще е ако похарчи 6-те си хиляди,които много се съмнявам,че има за баня на друго място.За мен това не са много пари за баня и предпочитах да работя с постоянни и сигурни клиенти ,които оставят 10пъти повече отколкото да се разправям с такива клиенти ,които в повечето случаи купуват една пита за вграждане накрая след десетките си посещения и прехласвания по плочките.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #11

    Re:Баня Стил

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    ... и предпочитах да работя с постоянни и сигурни клиенти ,които оставят 10пъти повече ...
    Че кой не предпочита !? ... Открил си топлата вода май

  14.  
     
  15. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #12

    Re:Баня Стил

    ./За мен това не са много пари за баня/ - 6 бона са малко пари ли незнам кой крив кой прав ама айде да не си говорим глупости

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #13

    Re:Баня Стил

    Цитат Първоначално публикувано от aad
    ./За мен това не са много пари за баня/ - 6 бона са малко пари ли незнам кой крив кой прав ама айде да не си говорим глупости
    Ако се поинтересуваш ще видиш ,че само душ кабина може да ти струва толкова.Има клиенти имат и джакузита вътре в банята.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #14

    Re:Баня Стил

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Ако се поинтересуваш ще видиш ,че само душ кабина може да ти струва толкова.Има клиенти имат и джакузита вътре в банята.
    Да не излизаме от темата 6 000 за едни са мноооого пари, а за други - ей така ще хвърли двойно повече за душ кабина. Факт, е че с 6 бона можеш и 3 бани да направиш и то прилично изглеждащи.

    А по темата - Ади много добре защитава позицията на магазина.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #15

    Re:Баня Стил

    На тази тема не й е мястото в Черен списък, не виждам фирмата да е постъпила некоректно в какъвто и да е аспект, така, че ще бъде преместена в Дъра Бъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вентилатор за баня?
    От dat във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-01-15, 23:54
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Баня Стил
    От kod във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 23-03-12, 07:48
  3. Музика за баня
    От rkk във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 24-03-11, 20:46
  4. Теч в баня
    От leno във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 15-12-09, 10:30
  5. Какъв стил филм предпочитате
    От MIDNIGHT във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 19
    Последно: 03-02-06, 23:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе