Резултати от 1 до 8 от общо 8

Вкарване на пари в PayPal отвън - помощ.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    8
    #1

    Вкарване на пари в PayPal отвън - помощ.

    Здравейте, попаднах в заплетена ситуация по отношение на Eaby и PayPal. Напоследък се забелязва неглижиране на страни като нашата и обезмисляне на използването на тези 2 институции. Обяснявам подробно.

    Начинаещ търговец съм в Ebay.co.uk. Наскоро продадох първата си вещ в сайта. Посочих Economy Int'l Postage (Български пощи) за да привлека повече купувачи с по-изгодна доставка и по-голям шанс за продажба, тъй като DHl, TNT, UPS и всички тям подобни дерат яко кожи, буквално! Купувачът е от Чили, преведе ми по сметката в PayPal сумата за стоката и транспорта и аз я опаковах старателно в колет, отидох в пощата, уредихма всички формалности и изведнъж...... камък! Не може да се изпращат пратки с тегло повече от 2 килограма до тази държава!!! Ами сега!? Питах и в DHL колко ще струва изпращането, направо ми се изправи косъма - 600лв.!!! Консултирах се с Ebay по лайв чата им, отговориха ми да информирам купувача или да ми доплати за изпращане на същата стока по DHL или да му дам refund на парите, които ми е превел по сметката в PayPal, като му дам 48 часа да вземе решение. Той обаче мълчи като една част от човешкото тяло, нито думичка!!! Изтекоха 48-те часа, започнах аз да му refund-вам парите, но.... втори камък - тъй като баланса ми първоначално е 0 EUR а от PayPal вече са си удържали такса, останалата сума вече е по-малка от първоначално преведената ми от купувача!!! Тъй като имам линкната карта към PayPal акаунта си, поисках да прехвърля пари от нея за да компенсирам разликата, но.... трети камък!!! Това се прави само с TRUSTLY, което обаче е забранено за България. Писах и на PayPal за проблема, казаха ми, че няма как да вкарам пари в своя акаунт отвън по друг начин, освен да дам сумата на ръка на друг човек чрез своя акаунт да ми я преведе, т.е. само от един PayPal акаунт в друг могат да се прехвърлят пари от Булгаристан! И така, в момента съм в патова ситуация, абсолютно независеща от мен (а и не смятам, че дотук се е стигнало по моя вина!) - нито мога да refund-на парите обратно на купувача, нито мога да възстановя сумата до първоначалната за да извърша това (а става въпрос само за около 30-на паунда!).

    Язък само за всички хвалби за това, колко удобно и сигурно било всичко с PayPal - това е можи би най-несигурното и нервоемко нещо, абсолютна кичозност! Да не говорим, че при това положение просто няма как да купим каквото и да било през PayPal по същата причина - няма как да си заредим пари по сметката в акаунта!!! Това просто обезмисля използването му на територията на България (а сигурно и на други страни!).

    Моля, ако има тук специалисти по Ebay и PayPal да споделят евентуално решение!




    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Отговор: Вкарване на пари в PayPal отвън - помощ.

    Вкарай пари в линкнатата карта и направи refund. Paypal автоматично тегли недостига от картата...

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Вкарване на пари в PayPal отвън - помощ.

    Не, не го прави! В картата има към 1500лв. но PayPal казва, че сумата по баланса е недостатъчна за refund. Нищо не тегли автоматично, опитах го това....

    Вкарване на средства по принцип става с Trustly, но виждате какво излиза на прикачената снимка.

    В крайна сметка намерих човек, който ми преведе нужната сума (около 60лв.) от неговия акаунт в моя като му дадох парите на ръка в замяна. Refund-нах парите на купувача и сагата приключи, но това показва сериозна дупка в PayPal по отношение на нашата страна. Човекът, който ми свърши услугата потвърди, че не може да си зареди пари от линкната карта или банкова сметка в баланса на акаунта си, но не му се и налага - той само получава пари от чужбина в акаунта си и ги тегли от там. Мога да прехвърля пари от PayPal в картата, но обратното не става! От съпорта на PayPal казаха същото - пари в баланса си в България може да вкарате само ако продадете нещо през PayPal или ви изпратят пари от друг акаунт!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bratanov; 24-06-20 в 22:08.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Отговор: Вкарване на пари в PayPal отвън - помощ.

    Мдам, очевидно е така, преди малко проверих.
    Изглежда проблема е в Trustly, имаха такъв и когато работеха с TrustPay, тогава:
    Due to the general decision of our company and PayPal, TrustPay won't provide you with this service in your country anymore. For more information about how it will be possible to top-up your PayPal account after this date, please, contact PayPal directly.
    We won't provide you with this service in these countries (Bulgaria, Romania and Greece) due to the internal decision of TrustPay and PayPal.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Отговор: Вкарване на пари в PayPal отвън - помощ.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Мдам, очевидно е така, преди малко проверих.
    Изглежда проблема е в Trustly, имаха такъв и когато работеха с TrustPay, тогава:
    Due to the general decision of our company and PayPal, TrustPay won't provide you with this service in your country anymore. For more information about how it will be possible to top-up your PayPal account after this date, please, contact PayPal directly.
    We won't provide you with this service in these countries (Bulgaria, Romania and Greece) due to the internal decision of TrustPay and PayPal.
    А ако продадеш нещо на себе си плащайки с VISA или MasterCard към PayPal акаунта си няма ли да стане номера?

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    8
    #6
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А ако продадеш нещо на себе си плащайки с VISA или MasterCard към PayPal акаунта си няма ли да стане номера?
    Трудна работа, следят ги тези неща в Ибей, освен това за да приключи сделката трябва да качиш товарителницата за това, че си изпратил стоката. Какво ще пише в нея, откъде докъде!? Да не говорим, че и в Пейпал искат същия документ за да ти разблокират парите за да можеш да ги изтеглиш.....

  8.  
     
  9. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    968
    #7

    Отговор: Вкарване на пари в PayPal отвън - помощ.

    Няма ли взимане от продавача като опция за доставка ?

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    8
    #8

    Отговор: Вкарване на пари в PayPal отвън - помощ.

    В OLX има със сигурност, но в Ибей дали е така, не знам: -).....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Микровълнова печка отвън
    От zapro във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 07-11-17, 22:41
  2. програма за вкарване на субтитри без кодиране
    От fanta orange във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-12-12, 13:31
  3. Изменя ли се СОР на климатиците при промяна на влажността на въздуха отвън
    От hotblooded във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 13-12-09, 20:49
  4. ЕЛИТ 4000 USB -Помощ за вкарване на субтитри към записан вече диск
    От malejko във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 12-04-08, 22:59
  5. За колко време е нормално да потече климатика отвън?
    От Jogo_1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 16-07-07, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе