Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 77
Like Tree27Одобрявам

covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Да, точно това ми се случи
    covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме
    Не че не съм се пазил - пазих се, навсякъде бях с маска и търсех дистанция.
    Но някъде съм го лепнал вируса дифузно.

    Не умрях. И нито за миг в болницата прогнозата не е била да умирам. Казвам го защото имам много придрудружаващи тежки заболявания и от всичко писано в другата тема би трябвало да умра. Но както казах - нито за миг не е имало такава прогноза. Всъщност хората с тежки увреждания не значи, че непременно умират щом се заразят. Една малка част от тях умират, а не е "щом си с придружаващи заболявания, значи умираш". Нееее, "щом си с придружаващи заболявания, има по-висок риск".
    Докато бях там, много диабетици бяха излекувани, включително и диабетици със сърдечни заболявания.
    И обратното - спортни младежи са го закъсвали фатално в дните точно преди да постъпя.
    Единственото което съм видял да се случва и мога да кажа със сигурност е за една баба алкохоличка със скапан черен дроб и силно развита пневмония - умря бързо.

    Но го прекарах тежко това заразяване и заболяване, освен това пневмонията се поразвилня - 8-10 дена дишах кислород.
    Изгубих повече от 10% тегло и поне 25 единици хемоглобин.
    Не съм бил в интензивното отделение, а в Ковид-отделението, където лекуват пневмонията. Също така, в това отделение никой не се интересува от вируса, просто се чака да се появят антителата и отрицателните ПСР-тестове, а самите доктори многократно ме уверяваха в началото "вируса ще изчезне, не го мисли, дай да оправим пневмонията" ... така и стана.

    Сега съм си в къщи с добре овлядяна пневмония, но още не е излекувана на 100%. Трябва да внимавам в следващите седмици, а също и да си възстановя теглото и формата.

    Двете неща които ме поразиха първия ден е, че персонала е на 100% с антитела и нито пациентите, нито персонала носят маски в Ковид-отделението (ех, не е баш така, някои от персонала слагат маски понякога). Но наложи ли се да правиш процедура в друго отделение, то там те посрещат настръхнали бели нинжди без антитела, които извършват допълнителната процедура.

    Ако някой нещо иска да пита, то на разположение съм. Засега единствено не искам да казвам името на болницата в която бях.

    ----------------

    Лоша шега ми изигра това, че близо 10 дена трима различни доктора ми казваха "това не е ковид, настинал си", като единия лекуваше в същия момент в домашни условия 9 млади момичета от Ковид (щото им е личен лекар), а третия беше екипа от триажната зала в Пирогов, които ми казаха "не приличаш" на Ковид-пациент.
    И понеже реших, че ще трябва да ходя по УНГ кабинети и пулмолози, то за да не ме връщат, си направих един ПСР-тест, койййто неочаквано за мен излезе положителен
    Този пост е редактиран от MitkoS; 17-08-20 в 17:07.
    estqwerty и bajotierra харесват това.

  2.  
     
  3. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #2

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Браво! Много се радвам, че си го преборил. Повече трябва да се пише за това, да се знае, че ковида не означава директна смъртна присъда. Хората, заразени с ковид трябва да не се приемат като прокажени, ти сам го каза - всеки може да се зарази колкото и да се пази, освен ако не слезе в бункера и не си подава носа навън.
    Зарази ли се някой от семейството от теб?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #3

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Радвам се че си минал леко.Мое мнение е че ако си достатъчно здрав,ковида не ти вреди смъртоносно,лошо е за тези с тежки заболявания,еле белодробни.Грип като грип,само дето има последствия,ако си податлив.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от ayl Виж публикацията
    Зарази ли се някой от семейството от теб?
    За съжаление да.
    Съпругата ми се зарази и то именно заради ония 10-тина дни дне през които ми беше казвано "настинал си това не е ковид".
    Ако го бяхме хванали още на 2-рия ден например, щяхме да се пазим в къщи. Но след като доктори ти казват "това не е ковид", как да ходиш в къщи с маска.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Поздрав.Ето защо се поизгуби.Напазвай се повечко, че да не стане фал.Да оздравява без последици и фамилията.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Бързо възстановяване!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Усетих по рано, че нещо се позагуби...

    Бързо възстановяване Миткос.

    С какво те лекуваха?
    Аз имам информация за 3 антибиотика - 2 венозно и 1 през устата...

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #8

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    ДИзгубих повече от 10% тегло и поне 25 единици хемоглобин.
    Трябва да внимавам в следващите седмици, а също и да си възстановя теглото и формата.н
    Някаква загуба на апетит или просто смяна на хранителният режим, за да се стигне до тази загуба на тегло ?
    Лекарите дадоха ли някаква гаранция че си изградил имунитет ? Поне за някакъв период?
    Пожелавам бързо възстановяване на теб и съпругата ти
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-08-20 в 16:23.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    колко е 10% от теглото , аз ако загубя десет процента ... край : ставам спасител на плажа!

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Чесито оздравяване и бързо възстановяване.
    Добра ( силна ) храна и разходки на чист въздух - поне сега времето е хубаво.
    Уйкенда бях на гости на приятел, който го изкара също с пневмония. 44г без придружаващи заболявания.
    10 дена след края на лечението обаче още е отпаднал и се задъхва леко при по-продължитени усилия.
    Но това е при всяка пневмония.Около месец и + отива да се въстанови организма.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    За съжаление да.
    Съпругата ми се зарази и то именно заради ония 10-тина дни дне през които ми беше казвано "настинал си това не е ковид".
    Ако го бяхме хванали още на 2-рия ден например, щяхме да се пазим в къщи. Но след като доктори ти казват "това не е ковид", как да ходиш в къщи с маска.
    Пожелавам ти бързо възстановяване и най-важното да няма последици и усложнения!
    И да си ходил с маска и без маска в къщи - заразяването на жена ти е било неизбежно!
    Ще споделя нещо - от март работим върху два метода за безконтактна дезинфекция на въздъх и повърхности. За единия вече имаме опитен образец.
    Направихме много детайлно проучване относно методите на заразяване. Повярвай ми и маските и дистанцията не помагат в затворени помещения. Няма да навлизам в детайли, за да не всявам паника, но спасението е непрекъсната и перманентна дезинфекция на въздуха и повърхностите.
    Mr.TECHNO и nassko1 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #12

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    За единия вече имаме опитен образец.
    Направихме много детайлно проучване относно методите на заразяване. Повярвай ми и маските и дистанцията не помагат в затворени помещения. Няма да навлизам в детайли, за да не всявам паника, но спасението е непрекъсната и перманентна дезинфекция на въздуха и повърхностите.
    Вентилация с бактерецидни лампи във въздуховодите може би?

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Браво адаш, успех и за съпругата ти. Зачезна и аз си помислих, че е заради дебилния медико моабет дето по едно време се заформи. Когато имаш време драсни някоя и друга подробност за фазите на заболяването...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 17-08-20 в 23:37.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Вентилация с бактерецидни лампи във въздуховодите може би?
    Това е решен проблем! Говорим за малки по обем помещения без централна вентилация с много хора вътре или интензивно ползвани от много хора непрекъснато.

    Това мисля че е достатъчно като информация. Нека не оспамваме повече темата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Отговор: covid-19 - заразих се --> разболях се --> болница --> излекуваха ме

    Благодаря на всички за пожеланията за бързо оздравяване и възстановяване на мен и на съпругата ми!
    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Браво адаш, успех и за съпругата ти. Зачезна и аз си помислих, че е заради дебилния медико моабет дето по едно време се заформи. Когато имаш време драсни някоя и друга подробност за фазите на заболяването...
    Зачезнах именно заради дебилния медико моабет който се беше заформил.
    А пиша пак щото реших че има какво да разкажа за това заразяване и то точно на теб - няма аксиома хората с увреждания задължително да умират ! Или пък такива на години.

    Утре по някое време ще прегледам от начало темата и ще отговоря на всички въпроси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 05-10-04, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе